ProSadGuru.com

Cyclamen živeti dolgo

nakup ciklamePred številnimi zimo in prvi spomladanske počitnice na policah cvetličarne v velikem številu prišli cyclamens. To je težko upreti in ne kupujejo teh občutljivih šopke - je bilo, ko so okna za nekaj mesecev oblačno in dolgočasno, hočemo samo toploto, sonce in svetle barve dolgo pričakovano poletje!

Vendar veselje takšnega nakupa je običajno kratkotrajno - rastlina začne "delovati up" tekmo. Njeni listi postanejo rumeni in povesile, rože zbledi, vendar pa novi popki izsuši, ne raztopi. Po nekaj časa, ciklame umre.

Trdil je, da se nanašajo na te barve je treba, kot "dolgotrajno šopek", katerega smrt je neizogibna po cvetenju. Kako preprečiti tako žalosten konec?

Video: Kako se izležejo mladice

Za ciklame vas bo navdušila s svojimi cvetovi za več let, morate izbrati primerek v trgovini zdravo in dobro presaditvi ga po nakupu.

Kaj iskati pri nakupu ciklame

Ko je treba izbiri rastlin, najprej, bodite pozorni, da ne bo lepih cvetov, ampak na bolj preprostega stvari.

  • Teža lonec. Če je težka in iz njega izžareva odtekanje vode luknje (mokra dnu lonca) - ciklame obilno zaliti. Verjetno je v tej trgovini prodajalci so nagnjeni k pogostim in obilo namakanje, in odvečno vlago, je škodljiva za gomolja te rastline. V tem primeru je bolje, da poskusite svojo srečo v drugi trgovini ali čakati na dobavo nove stranke.
  • korenine ciklameZdravje koreninskega sistema. Malo verjetno je, seveda, vam bo dovoljeno, da se iz Cyclamen pot oceniti stanje korenin, vendar nihče ne bo preprečil, da se dvigne in si na dnu. Od drenažo mora luknje pazi le močne, zdrave korenine. Mehka, lahko govorimo o po problemah- prisotnost mladih belih korenin, nasprotno, zelo dober pokazatelj.
  • Listi. Ti bi morali biti trdna, brez suhih ali vlažnih pigmentnih madežev. Na zdrave cvetoče rastline ni nobenih rumeno ali venenje listov. Čeprav, seveda, ni nobenega zagotovila, da so vsi oboleli listi niso pred kratkim odstranili preudarno prodajalca.
  • Gomolja. To mora biti popolnoma trdna na vseh straneh. Ob istem času, manj se ga absorbira v tla, bolje je.
  • Veliko število še vedno tesen popkov in mladih listov rdeče-vijolično v sredini rozete je tudi posredni dokazi o zdravju in vitalnosti gomolja.

Torej, je izbira! Prepričajte se, da je rastlina dobro zapakirani v več plasti papirja. Pri temperaturah pod ničlo, morda celo dve minuti tek na stroju za posledico mrzlih celotnem nadzemne del ciklame in daljše bivanje v mraz - smrt rastline.

Po analizi najpogostejših napak pri vsebini teh rastlin, sem se odločil, da ovreči mit o svoji krhkosti. V nasprotju s splošnim prepričanjem, ciklame - "Nizozemec" lahko živijo srečno do konca dni v običajnih mestnih stanovanj, če je čas za sprostitev prometa tal in prelijemo takoj po presajanju.

Video: Violet - cvet pravljica Violet vila cvet

Pred nekaj leti je v eni od prodaje in sem kupil znižane Ohol izvod te rastline. Prihod domov, prvi korak je, da se odstranijo preostale brsti - cvetoče slabi, in na silo še vedno potrebna moje ciklame.

presajanje ciklame

Obstajajo zagovorniki ravnanja, so zagovorniki "čakati na presaditev," sem vedno presajenega nove tovarne na dan nakupa, in mislim, da je upravičena. Prej zapusti prometne substrat, bolj zdrave korenine je odšel.




Ob pripravili vse potrebno za presaditev, ciklame vzamemo iz lonca. Zdi se, da je celotna com prepletata korenine in šote povsem suho (Slika 1), vendar sta oba narobe vtis. Dejstvo je, korenine rastline so zelo malo in se nahajajo na površini komi, in v sredini - ne izenačiti nazaj zelo, zelo mokro zemljo (Slika 2). Ne mudi, da prenese to odvečno vlago lahko povzroči nepopravljivo škodo ne samo korenine, ampak tudi gomolja.

Nežno pretresite tla odvečno zemljo. To postane jasno, da se na zahteva osnova od velikosti koreninskega sistema Cyclamen POSODA trikrat manj kot prejšnji (Slika 3).

fotografija 1fotografija 2fotografija 3

Mnogi pridelovalci v tej popolni korenine postopek čiščenja in dal obrat v lonec, dosypaya to povsem drugačna sestava substrata. Všeč mi je to možnost kategorično ne marajo. Vem, da se lahko v vlažnosti prevoz mešanice šote tal in razlike, ki ga sestavljajo sami povzročijo smrt skoraj vse rastline. Zato bi bil postopek čiščenja - prvi namakati pol ure dobljene kjer v topli vodi, in nato rahlo speremo ostanke počasnem toku šote iz pipe (Slika 4.5).

foto 45 fotografije6 fotografije

Z izbiro ustrezne velikosti lonec, nalijemo spodnji sloj in ekspandirano glino začeti pripravljati nov premaz. V tem primeru je osnova sprejeti "Vermion" Citrus dodamo približno vermikulit. Dobljeno zmes mora biti krhek, vlago in zračno prepustno (Slika 6).

listi ciklameV času priprave, korenine zemlje posuši zelo malo, ampak to je v redu. Naj jim ostanejo mokre - takoj po sajenju vodi obrat, jaz ne bom. Ampak so bili odstranjeni iz listov ciklame skoraj pol. Rastlina z ranjenega (celo najbolj skrbnim prenos!) Korenine postanejo pretirano breme, saj bo izhlapi veliko vlage. Listi izbrisati najnižji, tako najmlajši, raste bližje izhodu center.

Po presaditvi, moje ciklame naselili na severni okensko polico v najbolj kul mesto v izolacijskega stekla, skoraj vedno na pol odprta v načinu reže za prezračevanje. Tovarna je bila prva zaliti le dva dni po presaditvi. Le malo, dobesedno 2-3 žlice. Spoon gomolj, potem ne vodi še pet dni.

V prvem tednu po presaditvi je bilo ubitih 2 lista. Ena uvela, porumenel drugi - sem odstranil to sam. Ko je bila ta izguba ni več, je stanje stabilizira, ciklame, začela aktivno rast mladih listov in novih popkov.

ciklameciklame cvet

Od takrat je trajalo skoraj šest let. Moj junak zgodbe je živ, zdrav in srečen leto s svetlo in zelo velikimi cvetovi.

Musatov Natalia
Avtor fotografij in Marina ribe

15.11.2011

© HomeFlowers.ru. Vse pravice pridržane. Ponatis in vsaka sprememba tega materiala brez predhodnega pisnega dovoljenja mestu prepovedano!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com