ProSadGuru.com

Streptokarpusy - Zakaj nam je všeč?

Streptokarpusy - Zakaj nam je všeč?

Video: Herman In mi je všeč

Ljubitelji vijolice sedaj pozorni na druge sorodnike družine Gesneriaceae. Eden od njih je streptokarpusy. Streptokarpusy so treh vrst: Jednovalentan - razvoju osnovni list dolžine 1 metra in širino 60 cm, in rozeochnye izvornih. Zbiralci, ki rastejo streptokarpusy, ki se ukvarjajo rozeto in stem vrsto. Za risanje analogijo z vijolice, vrsto rozeta streptokarpusy na podoben pristop pri razvoju normalno vtičnico Saintpaulia, z eno izjemo - streptokarpusy raste v majhnih kepic - delenki in vijolično dobimo pastorki. Stem isto vrsto podobno fialochnym prikolico.

Video: E.Vaenga in N.Tsiskaridze "In mi je všeč" modra svetloba

Kar je razvidno v streptokarpusy saj nam cvetje, visok visoke pecljev, kot da ločimo iz listov cvetličnih šopkov lebdi nad vtičnico. Še vedno navdihuje in spodbuja pravo rumeno barvo, ki nima senpolii doslej, in streptokarpusy je tudi rumeni sijaj, tako kot tulipani ali kaktusov.

Osvetlitev in temperatura

Kako skrbeti za streptokarpusy? Streptokarpusy je prišel k nam iz gorskih gozdov. Geografsko habitat mora nam dati osnovno razumevanje značilnosti nego. Oni ne potrebujejo neposredni sončni svetlobi, vendar pa potrebujejo svetlobo. Od preveč svetlo sonce bo zapisati liste od njih in spali ven rože.

Priljubljen temperaturno območje - 22-26 stopinj Celzija, in kot za kritične temperature, iz lastnih izkušenj, da je nekje 12 stopinj Celzija in 33 stopinj pod vrhom. Škropljenje streptokarpusy priporočamo, da se ne vključijo, saj s pogostim letal, so rastline pokrita s prahom, ki nevozmozhon sperite.

zalivanje

Zalivanje streptokarpusy treba zagovarjati mehko vodo, mehka, na primer, kislica kislino. Zalivanje streptokarpusy manj lahko Saintpaulia, saj so srečni, da prenašajo kratkoročno overdrying glineni grudo, obnavljanje elastičnost listov takoj po zalivanju, vendar v času cvetenja ni potrebno za opravljanje barva zbledela zaradi pomanjkanja vlage, v nasprotju z listi ne obnoviti turgor. Zmerna zalivanje ugodno vpliva na streptokarpusy koreninskega sistema. Overflow, in zlasti v stalni preliv, ki povzročajo nepopravljivo škodo na koreninski sistem deluje. Zaželeno je, da je bila zgornja plast zemlje suha med waterings na otip. Simptomi preliva so enake kot nedopoliva - rastlinsko venenje.

tal

Kot preliv, koreninski sistem je zelo škodljiva streptokarpusy gosta mešanica zemlje. Pri oblikovanju tal za vaše rastline, ki so potrebni, da skupaj s trdega lesa tla morate dodati te pretvornike kot perlit in vermikulit, šotni mah. Na streptokarpusy razvije veliko število velikih listov in tako hranilno mešanico prsti v smislu dušika je treba dvigniti.




Mnogi ljubitelji sobne rastline uporabo pripravljen glineni mešanico kupljene v trgovinah, vendar bodite previdni! Vsak pripravljen glineni mešanica mora opraviti predhodni preizkus na manj dragocenih rastlinskih vrst.

Splošni pogoji

Video: Herman - In všeč mi je

Vedno je treba obrezati nasvete suhih listov in mrtvih rož. To je povsem normalno, da je rastlina, ki je dopolnil starost Scarecrow, stari listi odmirati. Streptokarpusy ljubezen in so zelo radi toplo prho. Preveč ali nepravilno gnojenje sestava, kakor tudi nezadostno osvetlitev lahko privede do zelo nizkih cvetenja.

top-dressing

Streptokarpusy - močan in hitro rastoče rastline. Oni potrebujejo stalno hranjenje gnojilo enkrat ali večkrat na mesec. Zaželeno je, da se uporablja gnojilo pri odmerkih, ki so polovica jih je proizvajalec zdravila priporočenih. Mi uporabljamo gnojilo "Kemira suite", Etisso (Etisso) "Saintpaulia"In huminske kisline v čisti obliki. In seveda, gnojiti le zdrave rastline.

razmnoževanje

Video: In mi je všeč

Streptokarpusy hitro rastejo in eden od načinov njenega razmnoževanja je delitev grma. Močno bolj razširjeni rastline (imajo veliko vrhovi) od lonec vzamem, sem stresemo zemljo od korenin, duševno prihodnje načrtovano delitev linije, tako da je vsak grm od vrha in zadostno število korenin in nato ostro rezilo in narežemo čisto obrat. Mesatm mejna dobimo suh 5 - 10 minut, nakar rastline sejanje v lončkih, pripravljenih z dimenzijami, ki ustrezajo koreninskega sistema ali drugače ločene DOGO grm.

Za razmnoževanje na voljo tudi celotnega lista ali njihovih 5 odsekov - 7 centimetrov. cut sem off velik zrel zdravo list, da se posuši 5 - 10 minut, nato pa ga v skledo z mlačno vodo in postavite posodo na toplo svetlo mesto brez prepiha. Ko korenine rastejo v listu, se več kot 1 cm, se lahko dajo v pripravo pokrovom celofan. Zaželeno je, da sestavek 50% sestavljena iz mešanice perlita z vermikulita. Prav tako so poročali segmentov, da so razrezani na tak način, da je rez, ki sem dal v posodi z vodo v obliki listnega peclja.

Pospeševanje mladega streptokrapusy loči od matične stanja le, če so se že pojavili več listov, in seveda, za spodbujanje rasti in boljše preživetje so le morali biti v zaprti vlažni atmosferi rastlinjaku pod plastično nakytiem - pospeši proces njihovih razvojnih več krat. Ne pozabite na zelo majhne (2 - 3 mesece) cvetoče kiddies cut prve stebla - da jim rastejo listje!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com