ProSadGuru.com

RUELLE: oskrba na domu

Domov barve - to ni samo notranjo opremo in zanimiv hobi. Pogosto niti ne vedo, kaj naše domače živali. Tukaj, na primer, RUELLE. Cvet je znano, da veliko, ampak malo vedo, da je varuh naše zdravje in lahko uniči celo Staphylococcus! Ni vsak zdravila ukvarjati s tem.

pridi-priložnost

V moji hiši, veliko cvetja. So me na različne načine: s potaknjenci izmenjujejo s prijatelji, kupil v cvetličarne in babic na trgu, ki se odvaja iz vrtnih centrov, v zadnjih letih, veliko domačih rože rastejo iz semena.

Toda ta cvet je prišel do mene (tudi sram povedati) iz ... smetnjakih, ki stojijo v bližini stopnic v eni od institucij našega mesta. Mimo, sem opazila dva nesrečna proces bingljajoč svetlo zelena, vendar sem vedel, kaj še nikoli videl tako rastlino. Sem strgal tako steblo in prinesel domov. Domov natančno razbrati njegov plen: dolgo mehko žametno listi s komaj opaznim vzorcem vzdolž centralno veno in stebel z rahlim Spolna zrelost. Iz neznanega razloga sem mislil, da je sorodnik slavnega gloxinia.

Brizgani potaknjenci šibko (roza) raztopino kalijevega permanganata od možnih škodljivci pripravljenih je nizka, toda lonec napolnjena tal svetloba hranil iz kumar rastlinjaku dopolnjena z izperemo mivke in posadili oboje v enem loncu. Ona zlijemo toplo vodo in pokrijemo s folijo, jo položite na kuhinjsko okno. Mimogrede, po "kopel" z kalijevega permanganata Tsvetik veliko lepši, in prvič sem mislil: "Kako dvigniti svojih roko vrgel to lepoto, ker bi lahko tudi grd počasen Scion videli, da je cvet očitno dobra, ampak nesposobna gojenje ga je pripeljal do takšno stanje in obsodil emisij. "

To je bil konec marca, je bil dodan dan, sonce je sijalo v celoti, in cvet, ko je sedel za tri dni, se je začela za dvig njihove liste.

Sem odstranil folijo, razpršiti malo to in sem opazil, da so se listi potemnijo precej, se je zdelo lepo svetlo zeleno vzorec na sredini lista. In ne listi - žametno, kot če oblečena v mehko dlako, in tako kot ves čas njihovega kapi. Mesec dni kasneje, cvet ni vedel: je zrasla do 40 cm, in stebla, gosto poraščena s številnimi listi, začeli pusto na strani pod njihovo težo. Kupil krožno kovinsko podvezica utrdili stebel na njej. Vsi vaši prijatelji so vprašal: kakšen lepotcem in kako mu je ime? Toda odgovora nisem, čeprav sem gledal za njim številne revije, Pravo presenečenje me je čakal na konec maja: neznanec je vzcvetelo! Velike-zvon v obliki rože na dolgi pecelj pokriva celotno rastlino, so yarkorozovymi s škrlatnimi progami. Tisti, ki so prišli občudovati lepoto prijatelja v en glas povedali, da je to jasno streptokarpusy, ker so rože zelo podobna, vendar kaj listi niso enaki, kot je lahko, nekatere nove sorte.

Naše reference

Najbolj priljubljena za gojenje v zaprtih prostorih RUELLE Caroline (R. carolinensis) in RUELLE Portella (R. Portellae). Najprej najbolj obdavčevanja v smislu vsebine in prenaša tudi s pomanjkanjem sončne svetlobe. Toda RUELLE Portella muhasta, in če je dovolj v poletnem soncu in toplote v zimskem času, da zahteva dodatno razsvetljavo in visoka vlažnost, sicer lahko umre.

Kdo ne vidim - samo gasp ..

Nisem trdijo - zame je pomembno, da je cvet prijela in cvet. Z nastopom toplote ga izvajajo na verando, kjer je vzcvetelo, neutrudno vse poletje. V tem času je bil zelo odrasel, in jeseni vymahal skoraj meter in sem bil sposoben zmanjšati veliko potaknjencev in znana, saj vsakdo, ki ga je videl v barvah, sopel in vprašal otrostochek. Kaj je še vedno lepa! Dolga žamet krilo potiskane dosegla 7-8 cm v dolžino, na spodnji strani lista temnobordovogo barve, velike roza rože do 10 cm! Čeprav je vsak cvet hranijo samo za en dan, je bila tako nova, da se je zdelo, da je Rastlina cveti neprekinjeno.

Blede rože hitro posuši in odpade sami, ampak sem se potrudil, da jih odstranite malo prej, tako da se ne pokvari videz cvetoče rastline.

Čakal sem za drugo presenečenje - na blede rože oblikovali majhen senzor s semeni! Veselil sem, da ob zapadlosti. Veliko časa ni potrebno, dva tedna kasneje, sem videl, da je se začne konec stroka razpletati. Poskušal sem ga prekinil, in je počila v moji roki, razlitje v dlan majhnih črnih okroglih semen! Seveda, sem takoj posadili nekaj semen, da jih preveri za kalitev in rose nekaj nežno rostochku dva tedna. Čakal sem, dokler bodo imeli drugi par pravih listov, in presajenih posamično v loncih, razdeli prijateljem.

Potem sem še večkrat videli kot oblikujejo stroki se razpoči in v vseh sosednjih lončkih na s cvetjem majhne rose rostochku sem tudi izkopljemo in razdeli. Mladi poganjki svetlo zelene barve, in jih potemnite starost približno dva meseca, in listi se ne raztegne in dolgo kot obrat za odrasle in urejeno in se raztegne tudi s starostjo.

pozimi zalivanje

S je pojav hladnih jesenskih dneh prinesel cvet v hišo in jo dal na okno v kuhinji, je malo več potsvel in se odločil, da je čas, da se sprostite. Nisem bil užaljen na njega - on zaslužen dopust, in lepe liste, tudi brez rože razveselila dušo. Za njega ni bilo hladno iz okensko polico, ga dal pod pot pene.
Ko je tudi ogrevanje in baterije šel topel suh zrak, cvet padla spodnje liste, stebla so bile gole. Sem ga poškropiti in jih ob kozarcu vode preko listov ne sesulo, ampak sem zelo žal, da se ni spoznal v času, ki je potrebna visoka vlažnost. Prav tako sem opazil, da so nekateri listi na robovih posušene, zvit in se obrnil rjave barve. Pogosto posuto cvet, ampak za golo stebla in listi niso povečale.




pogosto zalivati ​​s toplo mehko vodo - je bil vodohlebom in ob najmanjšem sušenja tal do sag, vendar zapolniti cvet je nemogoče - korenine začnejo gniti.

Na novo leto je prišel na obisk k svoji hčeri in prinesel darilo knjigo, iz katere sem se naučil imena svojih učencev - RUELLE.

Knjiga vsebuje le kratek opis skrbi za rože, vendar je najpomembnejše, sem se naučil, da se ne nanaša na družinske Gesneriaceae kot gloxinia in družinskega akantovimi in rodni FITTON, Jacobine, crossandra, pachystachys, aphelandra, beloperone, gipestes, akantovimi in številne druge domače in vrtne rastline.

Ne utrudijo občudovali!

Več kot deset let, odkar sem prišel RUELLE, vendar je vsako leto spomladi sem se veselim, da cvetenjem in ne utrudijo občudovati to čudovito rožo! Pozimi od pomanjkanja sončne svetlobe, kljub osvetlitev RUELLE sestavi. Če cvet ne več kot dve leti, in odreže pol stebla, so kmalu zajeti številni zadel, grmovje postane puhasto in debela, in narežemo potaknjenci lahko korenin v vodi ali perlita pri njih pristanek na konstantno potrebo prischipnut vrhu ročaja, in takoj začne grmovje.

RUELLE s potaknjenci in semen razmnožujejo lahko skozi vse leto, vendar je presaditev in razdeliti stara rastlina je bolje spomladi.

RUELLE je dobro in ampelnye različica - spomladi z nastopom toplem vremenu stati na vrtu in jablan so visela na veji, tako da sonce ne gorijo. Cvetje na stebla kaskade je toliko, da komaj vidijo listi! Mimogrede, nasvet tistim, ki bo rasla RUELLE kot ampelnye rastlin - potaknjenci ne ščepec!

To je dobro in kot pokrovnosti tal. In sem ugotovil, o tem po nesreči. Hiša je bila obnovljena, in v dveh tednih sem trpel vse rože pod jablan na vrtu. Dolgi poganjki RUELLE leži na tleh in korenine, kjer je v stiku z njo! Potegnite jih ni storil, ampak preprosto izrezano iz cvetov in nove sadike raste vse do pozne jeseni, vleče na tla kot žametno preprogo!

In sem izkopal pred zmrzali rastlin in presajenih v hiši v širokih loncih, v katerih so rasle na ciprese, obrnili lepo sestavo - visok, vitek, lep ciprese in pobarvane preprogo pod.

Svetloba RUELLE ljubi svetle vendar razpršena namesto neposrednih pripekam sončnimi žarki, iz katerega goreče liste. Zaradi pomanjkanja svetlobe v spomladanskem razcvetu je malo, tako da boste morali izbrati najboljšo možnost. Tudi cvet ne mara prepiha - takoj jasno vse liste in cvetove in nato obnoviti za dolgo časa.

In se lahko razprši zvečer - na dan, kapljice delujejo kot leče, se oblikujejo pod lis opeklin od sonca, in cvet izgleda grd.

RUELLE gnojiti enkrat na deset dni, fermentirano travo (v poletnih mesecih). Ni škodljivcev in bolezni nikoli ni videl, tudi če kupljena s cvet je prinesel v hišo ščitkarja na RUELLE ni bilo.

Cvet je dobro za zimski vrt, saj v zimskem času potrebuje veliko vlage in temperature v območju 15-17 °, izgleda dobro v sestavi s podobnimi barvami. RUELLE je tudi lepo, ko ga raste v veliki posodi, obdani s sorodniki: FITTON in gipestesa. Ta čudovita sestava dobimo!

Na splošno velja, RUELLE - pravi Božji dar za vrtnarje, ki jih potrebujejo le zelo malo, da preuči svoje navade, in ji dal lepoto in bo razveselila v prihodnjih letih! Doma, v vlažnih tropih Amerike, raste divje v obliki grmovja in zelnate trajnice, cvetenje vijolična, bela, roza, rdeče in Crimson rože. Ameriški vrtnarji radi raste v vrtovih v sestavkih o alpskem hribu, v skalnjak. In je dobil ime po francoski zdravnik in botanik J. zadeve RUELLE, ki jo je prvi opisal.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com