ProSadGuru.com

Medinilla: oskrba na domu

V teh krajih, kjer divja zvoki in barve, preživi le tisti, ki je svetla, original in spektakularno vseh. Konec koncev, je edini način, da bi pritegnili pozornost žuželk in razširiti svojo družino. Medinilla - po rodu iz Filipinov čudovito. Njegov vzdevek - veličastno - dobil razlog, in za lepe oči. Njene svetlo roza nalivna cvetovi proti ozadju temno zelenih svetlečih usnjatimi listi so spektakularni, ne samo na pacifiških otokih - Flower severnem robu so stavke v samem srcu in se borili na kraju samem.

Ko naš cvetličar dostavijo posajene Medinilla, so pokupili v nekaj urah. Med srečneži in sem. Samo ne vem, če je nekdo sposoben obdržati eksotične lepote. Osebno imam s tem rastlina je imela velike težave. Noče gostje živeti v mestu stanovanje! Sem potrpežljivo skušal razumeti, zakaj? Razlogi so bili več.

Prvič, rojstni kraj te lepote je vedno toplo in vlažno, s stalno. Drugič, temperatura v filipinskih gozdovih nikoli ne pade pod 16 ° C. In tretjič, morate biti navajeni zalivanje. Na splošno velja, skrb ni lahka naloga. Toda Medinilla je stal na okensko polico, in samo pazi, da je umrla, nisem mogel. Torej prva stvar, ki jo presadili iz plastične pot v keramični. Steblo rastline je ogromen, in korenine površine, majhna, tako da sem pobral plitvo, vendar veliko skledo. Zemljišče je kupil ready-made, za epifiti. Pri presaditvi Medinilla cut, da je bil Bush čeden obliko. Mimogrede lahko, so rezano vejic ki se uporabljajo za potaknjence.

Mesec po presaditvi rastlin ni dotaknil, nato pa je začela krme (kakršno koli cvet gnojilo) vsakih 10 dni v poletnem obdobju.

Naslednja - svetloba. Medinilla brez njega ne bo cvetijo. In dobra osvetlitev je potrebno tako poleti kot pozimi. Moral sem Razmetanje na fitolamp jeseni (gre za podatke tistih, ki si upajo, da Medinilla). Dodatne luči pekoč vso zimo. Sem vključil tako s pričetkom ob mraku (približno 3-4 ure), in je delal za 5-6 ur. Razdalja od žarnice do obrata mora biti vsaj 60 cm, v nasprotnem primeru lahko listi gorijo.

Ampak najtežje je bil zagotoviti visoko vlažnost, in ne samo visoko in zelo visoko - 80-90%. To pomeni, da vsak teden sem podrgnil liste in spray zrak okoli lonca, vendar hkrati ne poskuša priti na listi - sicer še vedno rjave lise.

Treba pa je še, da se ukvarjajo z namakanjem. Tukaj sem lepa ženska, skoraj ubili. Odločil, potrebujejo samo visoka vlažnost - bo veliko zalivanja. Velika napaka! Mokra tla naredi visoka vlažnost. Medinilla veliko pijače šele spomladi, v času cvetenja. In potem, v poletnih mesecih, zalivanje se postopoma zmanjšuje. V zimskem času, rastlina počiva, bi morala biti zemlja rahlo vlažna.




Tako sem Medinilla zavrtel skozi jesen in zimo. Če sem iskren - moram napisati oglas: dati v dobrih rokah. Toda rastlina se zdi, da občutek, da sem obupal in razcvetela v maju.

Izgleda, da smo naredili prijatelje Medinilla. In tisti, ki niso izgubili sanje, da ga ima, moj nasvet je: bolj skrb, več potrpljenja, več poudarka (zlasti pozimi) - in je uspeh zagotovljen!

Cvetličarna Cvetličarna Larisa Kirillov:

- Medinilla veličastno - dama muhasto. Na srečo, v naravi, je okoli 400 njenih vrst. Med njimi so manj zahtevni, čeprav manj spektakularna. Bodite pozorni na javansko Medinilla (Medinilla javanensis). Njegova glavna prednost - ne potrebuje tako visoko stopnjo vlažnosti. In to je glavna ovira za gojenje Medinilla v sobi. Poleg tega je Javanščina lepota hitreje raste in cveti v tretjem letu po sajenju (odlična - peti). Cvetovi Medinilla Javanščina enake razkošne roza cvetovi, vendar z eno razliko y stipules ni svetla.

Pismo bralca (iz osebnih izkušenj)

Medinilla sem živel eno leto, ljubim eksotične rastline, misel in desno lyus z njo, vendar ni uspel. Najresnejši je zdelo, da preživijo zimo. Imam veliko rastlin v zimskem času iti v posteljo, sem jih pripisujejo v temnem in hladnem prostoru, občasno zalivanje. To je vse. Ampak vse Medinilla se je izkazalo drugače.

Od novembra do februarja, naj bi obrat biti priotnositelno kul temperaturo, vendar je treba zagotoviti, da svetlobo! In ne izročiti to svetlobo - ne čakati na cvetenje.

In ne samo v poslovnem cvet. Če je soba vlažnost je visoka, in svetloba nivo prenizek, obrat je bolan. Komaj sem upal, da bo tak cvet spet - Medinilla ne daje niti najmanjšega prostora za napake.

bolan-seznam

  1. Ne cvetijo in cvetijo slabo. Preverite temperature, svetlobo in vlago.
  2. popki in listi padla. Del mene k njej v sobi ali nizka vlažnost.
  3. Listi so zvite in pomelchali. Nizka vlažnost.
  4. Na poganjkih pojavijo rjave ali črne pike. Bolniki poganjki odstraniti. Poskrbite za dobro osvetlitev in vlažnosti.
Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com