ProSadGuru.com

Gojenje Mandrake osebne izkušnje - s črko Cvetličarna amater

Video: Gojenje rib (osebna izkušnja) - vodijo ribe v zasebnem ribniku (4. del)

Živim v Turkmenistanu. Stavim, - nihče Mandrake raste v državi. In imam raste! Ne verjamem, različne govorice - sem, kljub zlovešč sloves te rastline, je še vedno živ. Poleg tega sem jaz eden tistih, ki verjame, da je lastnik Mandrake prinaša srečo in bogastvo, bewitches priljubljenih trgovin in od zla oko. Semena prinesel iz Krete, vodič nam je dal kot maskota, in sem prinesel domov in posadili. Najprej malo strah, sem si mislil: No, danes je začetek nobene devilry.

Video: Gojenje rib (osebna izkušnja) - Nadzorna Oblov krapa avgusta (6. del)

In izkazalo se je - v nasprotju z dodano denarja, sin poročil, ki čaka za vnuke! Ok, recimo, da je vse to naključje, no, kaj pa če po vsem tem je poskušala?

Zdi se, brez posebnosti rastlin, listov, kot so krompir, in brez stebla, rastejo neposredno iz korena. Cvetovi so se pojavili v štirih letih, tudi ni nič posebnega - modro zvončkov na kratkih pecljih cveti že od centra ti rozete. Potem se barva spremeni v zlato rumeno sadje, vendar tokrat listi vihra. Preberite, da veliko neprijeten vonj listov, to me spominja na osebno samo vonj svežega tobaka.

Ampak ne za liste in cvetove gojijo Mandrake. Sem obilico radovednosti, da pogled na korenu. V knjigah pišejo, da lahko dosežejo meter v dolžino in se najbolj bizarne oblike. Po petih letih poskusa, sem se odločil, da izkopljemo rastlin in upoštevati korenine. Zaradi svoje nenavadne oblike, ki spominja na človeško figuro, je Mandrake v starih časih imenovali trave-poluchelovek. Kopala ni pod luno in brez tuljenje psov, kot jih starih knjig priporočljivo, in čisto mimogrede, v popoldanskih urah. Prvi vtis: podoben pastinak, vendar je tako zapleten in razvejano na dveh mestih. Če sanjaš, si lahko predstavljate, in človeška figura, in kolesar, in čarovnica. Hrbtenice, sem, seveda, ni sedel nazaj - še vedno ni prijela. Sem ga posušimo, razdelimo na majhne koščke in pobegniti pred radovednimi očmi. In en kos šivala svojo obleko. Pravijo, da bodo zaščitili pred poškodbami, pritegniti veselje in dobro počutje. Ne verjamem, da je to? Verjetno ne, lahko pa še vedno!

LAGBASIEVA Ašgabat (Po reviji, "Obožujem rože!» №1 2013)

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com