ProSadGuru.com

Rastlin mirte mirte mirte v domu, pridelavi, vzdrževanje, reprodukcije

Myrtle (iz osebnih izkušenj)

(Na reviji "Obožujem rože", 2013)

Zanimivo je, da je zelo prvi obrat v hiši pojavil v plačancev namene - zaradi zdravja, ali pa, še vedno, za udobje in lepoto? Vendar pa je priti do resnice, nima smisla. Konec koncev, kakšen cvet, da bi - skladišče zdravljenja in edinstven model popolnosti. Ne za telo, za dušo.

Sredi zime, sem se odločil napisati božanski vonj in zdravilne lastnosti čudovitih mirtama. Nekako po naključju izvedel, da mirte, poudarja hlapna uničuje mikrobe, ki povzročajo bolezni, in takoj je želel, da ga imajo doma.

Izkazalo se je, ne enkrat, je bilo narobe v nevednosti, ampak za več let cela družina je srečna in ponosna na naše mirtama. Poleg tega pa - ne le elegantno dekoracijo doma, ampak tudi naši zvesti zdravniki.

Na žalost, sem prišel do zaključka, da je Myrtle - redek obiskovalec na oknih, tudi izkušeni vrtnarji. Morda zaradi prevladujoče prepričanje glede na povečano povpraševanje v tovarni. Ampak moja izkušnja je, da so težave, ne toliko - samo malo več pozornosti, ljubezni in seveda poznavanje njegovega značaja in preference.

Ena od prednosti mirte - njegovo dolgoživost. On potrebuje komaj treba posodobiti - nekoč naselili v hiši, rastlina ni le dolgo časa ohranila lep okras, ampak tudi postali bistven za prvo pomoč in doma komplet prve pomoči.

Malo svetlobe in ne muhe!

Torej, na posel. Da najprej vse, kar morate vedeti mirte ljubi svetlobo, vendar je prav tako enostavno Penumbra obleko. Toda brez svežega zraka je imel težko. Torej, vse toplejših mesecih, živi na ulici v dvorišču. Ampak to urediti tako, da je vroče sonce ni preveč moti, pritenyayut če je to potrebno.

feed gor izmenično mineralno in organsko gnojilo enkrat na mesec od marca do novembra. Jaz zalivati ​​samo z mehko, dobro branil vodo (če je to mogoče, poskušali zbrati deževnice).

Kopanje v topli vodi poleti samo potrebno! Myrtle neizrekljivo preoblikoval po obdelavi z vodo. Toda tudi kratek sušenja tal ni zaželeno - drevo začne padec listje, vejice posuši, in če peresushka redno dogaja, lahko rastlina celo umrejo.

v zimskem času starejša generacija moje mirte raje sprostite v hladnem prostoru pri temperaturi, ki ni višja od 8-12 °. Ta cool hibernacije - zastava bogato in neprekinjeno cvetenja. V tem primeru, zmanjšati zalivanje, ne pršite ali gnojiti.

Toda mlada drevesa odhajajo v hiši na svetlo okensko polico, se zalivanje ne zmanjša, pogosto razprši, kopanje pod toplo prho.

Pomembno je vedeti, da v zimskem času, ko je vsebina vsake mirte izgubi nekaj listov.

Ne bojte se in ne zadeti alarm - spomladi, je spet postala zelena.

Striženje? Po naročilu!

Povedal sem že, da je mirte ni posebej potrebuje pomladitev, vendar še vedno občasno poskrbi za njega ukrivljeno rez - obrazec na voljo. On nosi to super, vendar je storiti zgodaj spomladi, takoj ko bo rastlina zbudi in bodo dobili v teku rasti.

Kasneje obrezovanje bo vplivala na čas cvetenja in po pogostih kosi, rastlina ne sme cvetijo. Young mirte je na splošno bolje, da ne cut in ščepec nazaj, samo da ostanejo v formi.

Vendar pa je pomembno vedeti, da mirte ne mara velikih loncev. Zato z ne spremembami na hitro, ravna v nekoliko večji količini, ne vgradne bazo pecelj. Mlade rastline presadijo vsako pomlad, in odrasli - vsaki dve leti, vendar se prepričajte, da zamenja vrhnjo plast zemlje novo leto. Bodite hranilo tal, dihanje, z dodatkom mehkega zemljišč.

množijo mirte pomlad in poletje po frizerski zdravljenja. na potaknjenci vejice so 6-10 cm., posajene na njihovem ohlapno substrat z dodatkom razkrojijo igel in včasih preprosto rečeno v vodi. V obeh primerih, potaknjenci root bolje, jih pokrijemo s folijo, ne pozabite od časa do časa, da ga odstranite - za namakanje, škropljenje in prezračevanje. Največ težav so potaknjenci zakoreninjena v svetlo, sončni lokaciji, vendar ne pri temperaturi 18-20 °. Potaknjenci v začetku jeseni mladi grmi cvetijo z redkimi cvetja. Ampak, če raste drevo iz semena, prvi cvetovi ne prej kot v petih letih.




S pravilno nego zadovoljni mirte cveti vse poletje do pozne jeseni - to je čudovit pogled. Puhasto veje popolnoma prekrita s snežno belimi cvetovi pravljice. Myrtle drevo le pokopali v preprogo dišečimi cvetovi. Niso velike, vendar zaradi številnih zlatih prašnikov očarljivo. Cvetovi so potekala za dolgo in, prhanje, preproga dno lonca mehko blazino.

Toda pred tem, vetrič nežno božanje vejice, žuželke oprašujejo tsvetki- jate na sladke dišave - oprašujejo cvetje ... In kmalu vezani prve jagode.

Iz dneva v dan pitanja zeleno mini bochonochki kot kovačnika jagode. Zrele jagode mirte temno modre, sladek, z okusom po borovih iglic in lovor. V jeseni je vredno celotno posuta z njimi - cvetočega konci, rože, že prava redkost, zadnji. V zimskem času popolnoma dozori pridelka, jagode oprijem na veje.

Vem, da nekateri poskušajo odstraniti jagode, tako da ne oslabi obrat in da sile za naslednje cvetenje. Toda njegova mirte ne delam, in ne slabost ni opazil.

Obstaja mnenje: bolj pogosto videti v obratu, bolje raste. Ampak mislim, da bistvo je, da je ravno v času, do časa, da vidite, kaj rastlina potrebuje pomoč.

Tudi če vzmet in ne zbirajo vse jagode, ki jih nato odpadejo sami, in rastlinskih eksplodira po cvetenju počitek na hladnem.

Ampak vejice v zimskem času težko dal rast, tako da je pomlad ni treba, da jih reši. Morda, vsa pooblastila rastline daje zorenje plodov, tako da je rast energije ostaja. Tukaj, morda, vse o skrbi. Torej, ne bojte se, da raste mirta v svojem domu - to ne bo veliko težav, vendar pa je razvedriti in hvala bogato cvetenje.

zdravilne lastnosti

In če se zgodi, da se v družini kdo je bolan, smo se Myrtle v bolnikovo sobo, da bi preprečili širjenje okužbe. Poleg tega so rezano vejic posušimo in dodamo k čaju. Prav tako vsako leto pripravi tinkture in olje za Mirta. Tu so moji recepti.

zdravje eliksir

Vzamem listov mirte in vlijemo alkohola v razmerju 1: 5. Vztrajam na temnem mestu teden. Če je potrebno, naj se zjutraj in zvečer za 15 minut. pred jedjo pol žličke. Ta tinktura izboljša splošno zdravje in krepi imunski sistem. V jeseni in pozimi prehladu in gripi se uporablja za izpiranje in vdihavanje.

mirte olje

Mirte listi se zdrobijo in prelijemo segrejemo v vodni kopeli z sončnice ali drugega rastlinskega olja in vztrajati dva tedna v temnem prostoru. Olje pripravljen za obravnavo vse rane in odrgnine, za mazanje kože rok in obraza, na mraz pokopan v nos.

BTW ..

Številni majhni listi mirte, napolnjene z eteričnim oljem ima prijeten vonj, vendar je najbolj intenzivno objavlja cvetje. Volatile iz obrata, še stokrat redčenje ne izgubijo sposobnost za ubijanje mikrobov, ki povzročajo bolezni. Petletno drevo mirte dezinficira zrak na razdalji treh metrov okoli sebe.

TA Zhizhina, Bryansk

Pred kratkim sem izvedel, da je naša dobra stara zdravnik agave lahko absorbira negativno energijo. In več težav in škandali v hiši, slabše je rastlina - je bolan ... in cveti. Ampak jaz cvetovi Agave! Mislim, da je dobro. Vredno aloe na mojega okna jugovzhodu, raste v svetlo mešanico prsti listov zemlje in peska v enakih deležih, 1 zalivanje vsakih 1-2 tednov.

In ko rastlina razcvetela, bi bilo res rad živel. Mogoče zato, ker se je zahvalil za to, da smo sprejeli njegovo zdravstveno oskrbo? V zimskem času, ko je sadje, ne toliko za gorivo agave sok - vir vitaminov in oviro za okužbo.

Da bi prekinil sok ali nižje povprečne sočne liste, papir zaviti in dal na spodnji polici v hladilniku. Dva tedna kasneje sem jih preskočite skozi mlinom za meso in iztisnite sok. In uporabljajte le svež sok, kot vse zdravilne snovi iz nje izhlapi skozi čas.

Ko hladno pokazal, 50 g medu, se doda na 1 žlica. l. aloe sok in stisnite eno limono. Vsi so mešani in segrevamo, da se raztopi medu. Okusno zdravilo vzeti 1 žlica. l. trikrat na dan.

TD. DSfDE-HKO. G. Velgorod-Dnestra, Odessa regija

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com