ProSadGuru.com

Sivka

Sivka - zimzeleni grm, ki je sestavljen iz številnih podružnic. Obstajajo tudi pritlikave sorte do 30 cm v višino in dveh metrov velikanov, vendar v povprečju, sivka ne raste več kot 80 cm.

poskus №1

Sem noro zaljubljena, da je vonj! Ne vem, da apelira na mene, ampak vonj sivke eteričnega olja deluje na mene, kot je ta, kot baldrijana mačke. Zato sem si vedno želel, da mu na dacha sivke. Večkrat kupil semena, setev, kalitev, vendar ni čakati. Mogoče je zemlja v moji težke gline in skorjo tvori v deževnem obdobju, ki preprečuje kalitev semen, morda semena niso zelo sveže in sem ujela jih pregloboko potresemo. Zdaj to res ugibamo.

Torej lansko pomlad, sem se odpeljal v trgovini omrežja, kjer po naključju zagledal sivke grm v lonec. Seveda, sem ga takoj kupil. Že v državi, ga je bolje obravnavati in spoznal, da je rastlina komaj živ: zemljišče je overdried, nekatere rože samo izsušeno in spodnji del stebla listov uvela. Po odstranitvi lonec iz grma, sem videl gosto koreninsko grudo, ki je sestavljen iz mrtvih rumenkaste korenin. Poskušal sem, da ublažijo žogi malo, vendar se ni nič zgodilo - korenine trdno prepletena med seboj. Potem sem dobil trgati kose korenik - so bili mrtvi, in šele potem, ko sem bil skoraj v celoti odtrga vse korenine, videl nekaj v živo bele korenine. Jaz, kot sem lahko, jih osvobodili iz mrtvega koreninski sistem in posadili grm, ga pokopljejo na pol, tako da bomo lahko oblikujejo nove korenine na dnu poganjka.

Prihod v počitniški hiši v tednu, sem opazil, da je sivka še vedno ne počuti dobro. Sem zaliti rastlino, malo bolj na hribu, predvsem pa ni pričakovati, da bo preživela. Zato, preden naslednji potovanje v državo odpeljal nazaj v trgovini vrtu, kjer se je spet zagledal sivke v lonec, in se odločili, da ga kupi, saj je prvi grm in ne bi mogla preživeti.

poskus №2

Moja nova pridobitev je pojavil v boljšem stanju, kot v preteklosti, kljub temu pa je bilo koreninski sistem malo krtačo iz umirajočih korenin. Nova sivke bush posadili blizu prvi in ​​bil presenečen ugotovil, da so se listi okrepila, dvigne, nato pa najhujše je za nami - rastlina bo v živo.

Če pogledamo, kako rastejo in se razvijajo dva rastlin sivke, sem ugotovila, da so precej drugačna. Grma je zelo kompaktno, robustno stebla, ravna (približno 20 cm visok), na svojih koncih cvetenja v obliki majhnih gumbov. Druga rastlina ni tako lepo. Stebla so pokončna ne, aw kot naplavljenega lesa, pušča veliko socvetje podobne ozek valj, iz katere zgornji, spodnji in srednji palico malo modrimi cvetovi, kot so metulji. In vendar, in vonj rastlin so povsem drugačne.




Mimogrede, druga sadika nenadoma pojavil sosedov: skoraj na dnu grma iz sivke zrasla barhatets. Od koder so prišli - ni jasno. Toda vsak dan je zrasel večji in fluffier, in ko sem prišel in videl malo sivke - je že na podlagi širjenja ognjiča. Bilo je treba nujno sprejeti ukrepe - cvet skrbno izkopali in preselili na drugo lokacijo. Lavender po obstoju v "komunalne" ni videti popolna, je bilo, da jo hranijo.

sivka limonada

Vzemite 2 skodelici vode inalivaem v ponvi, dodamo skodelico sladkorja in dal na ogenj. Ko sirup zavre, spi 2 h. L. posušeni ali sveži lavanda (v danem primeru lahko dodamo malo mete). Kadar je sladkor popolnoma raztopi, odstranimo iz toplote, ohladi. C5 limonino lupino in stisnite sok, filter in dodamo k obstoječi rešitvi. Dobljeni sirup lahko razredčimo po okusu z mrzlo vodo in dodamo led.

Bouquet pod blazino

Upam, da je tako moje sivke dobro prezimijo, in naslednje leto bo sam pokazal v vsem svojem sijaju. Sem malo okuchit grmovje, obdane okoli pokošeno travo in pokrite s smrekovimi tacami. Veselim se spomladi, da bi videli, kako se počuti, da moje hišne ljubljenčke.

Želel sem, da so se velike sivke grmovje in sem lahko reši nekaj stebla s cvetovi suhi šopek, dal vejic sivke v omari za aromatiziranje oblačila in odbijata molji. Lavender listi lahko aromatize sol, kis, olje, tako zelenjavo in kremasto. In bom, da bi terapevtske blazine in ga napolnite s suhimi zelišči: sivka, Smolyanka, žajbelj, meta, brezovih listov, timijana in šentjanževke.

Na vrtu stalnega sajenje sivke ustvarjajo iluzijo prisotnosti vode, še posebej, ko se je veter upogne stebla sivke cvetov, se zdi, kot da je morje vetrič je vožnja val. To je tako lepo!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com