ProSadGuru.com

Izbor Miniaturne vrtnice

rumena vrtnicaSpregovorimo o uvoženih vrtnice so najbolj dostopna. Na žalost, je malo znanega o njih. Temeljit pregled danskih mestih (proizvajalci Kordana

, Parade ., Itd), je privedla do razočaranja zaključka - da se določi razred pridobljenih rastlin, je skoraj nemogoče. Ampak za različnih sort vrtnic različne funkcije!

Ampak sem našel izjavo v angleščini o gojenju vrtnic, ki so naprodaj. To kaže, da je starost vstopa prodajo vrtnic 8-14 tednov po cepljenju. V skladu s potaknjenci starost 8 tednov - destilacije, 12-14 tednov - so rasle pod naravno svetlobo, in se prodajajo v poletnih mesecih. Seveda, te mlade rastline v jumpstarting posebne rastlinjake na mesta stanovanje s suhim zrakom in centralno ogrevanje hitro propade. In to upravičeno - v nasprotnem primeru bi imeli Danci že zdavnaj propadel.

Zdaj, o mojih izkušnjah. Opazil sem, da je še posebej težko aklimatizacije rumene in oranžne sorte vrtnic. Zdaj moja zbirka 10 miniatur, razen Angel Wings (vzgojene iz semen podjetja NC). Pet od njih - enako Danski: trije kupili ali podarili novo leto, sta kupila v poletnih mesecih.

Prva vrtnica je bil predstavljen z mano na Silvestrovo. Bila je samo trudnoprizhivayuschegosya rumena. Potem veš, da je sledil več mesecih boja za življenje. Ena sadike še preživeli - ampak to je iz kategorije čudeže, zelo všeč mi je! Po tem sem se odločil, da bo svoje glavne miniaturne vrtnice posajene rastline in sam svečano obljubil, da kupujejo vrtnice le v poletnih mesecih!

To je obljuba sem zlomil v šestih mesecih. Na predvečer novega leta sem videl lepo vrtnico in poceni ... ne upreti! Ena je rumena, preveč - ampak vžigalnika, druga krema. Kljub lanski izkušenj, rumena spet preživela samo ena, ampak vsi navajeni krema! Pridobljene isto to poletje, škrlatni in temno roza sličice obnašali zelo dobro, o tem vprašanju preživetja ne stojijo zdaj cvetijo nasilnih barve.

Zakaj tak vzorec? Da bi razumeli razloge za dolgo časa ni imela. No, po eni strani, zima vygonochnyh povečala oslabljeni, tako da korenine slabše. In drugič, problem, kot se prodajajo vrtnice. Ponavadi, njihovo stanje v razred C z minus, tudi za najboljše. Kaj kupujemo vrtnice, vpliva na vse vrste bolezni in škodljivcev, - ne najpomembnejši. Na krovu tam. Glavni razlog za smrt vrtnic - venenje! Vzroki za to bolezen še vedno ni natančno znano, boj proti njej je neučinkovita. Vrtnice izsuši od vrha procesa hitro širijo navzdol stebla, sega do korenin, in rastlina umre. Najbolj dovzetni za bledenje rumene in oranžne sorte - vendar sem nekje prebral, že takrat.




Moralno - nakup vrtnice, je potrebno, da jih skrbno preučiti predvsem za venenje. Ni razkrila do konca, vendar podvyadshie rože vas takoj opozori. Odstranite vrtnico iz embalaže in preverite spodnje liste. Masa pogrezanja - zanesljiv znak venenje. Zdrava pušča solza, je zelo težko. rahlo potegnite preko zelenih listov na različnih višin rastlin - če so še vedno v svojih rokah, ne bo kupoval to vrtnico, saj je lepo je bilo! Malo verjetno je, da boste mogli rešiti. Torej zelo preprost nasvet - ne hitenja za nakup! Če je mogoče, počakajte, da se uvoz sveže, potem bo več izbire in vrtnice bo ostal v neugodnih razmerah, shranite malo dlje ...

Video: pritlehna vrtnice. čas cvetenja

Torej - ste dovolj srečni, da lastnik miniaturni čudež. Izbira je narejena! Kaj sledi?

Celotna serija člankov o miniaturnih vrtnic:

Avtor Olga Elpanova
fotografija Marina Fish

2003/11/03

© HomeFlowers.ru. Vse pravice pridržane. Ponatis in vsaka sprememba tega materiala brez predhodnega pisnega dovoljenja mestu prepovedano!

Video: pritlehna vrtnice. Zavetišče za zimo

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com