ProSadGuru.com

Gojenje rastlin. Najboljši načini

Potaknjenci, klimatska plastenja, delitev korenin. Kako da širi tomatypasynkami. Vegetativno razmnoževanje rastlin

Young paradižnika vzgojene iz Pastorak. Korenin v tleh je trajalo približno 2 tednaMozhnoli hitro, ekonomično in skoraj brez truda, da bi dobili veliko zelenjave, dekorativnyhmnogoletnikov in grmičevje? Lahko, če se prijavite metodyrazmnozheniya vegetativnih rastline: potaknjenci, klimatska razslojevanje in delitev kornevoysistemy. Preberite o izvedeti, kakšne metode so primerne za različne rastline

Od trgovine na postelji, balkon, Okenska

V oddelku sveže zelenjave supermarket za nakup rastoče solato ipryanye zelišč (cilantro, peteršilj, bazilika, timijan, meta, origano, koper, itd). Taka embalaža molodymirasteniyami mogoče, tako doma, sedi lepo na ločenem kontejnerskega ivyraschivat na okensko polico ali na različnih rastlinah v potaknjencev (gl. Spodaj), in se lahko posadili neposredno v vrtu. Če želite to narediti zgodaj spomladi, progreytepredvaritelno tal pod temno folijo in uporabo film pokrov, chtobypredohranit zelenicah od spomladanskih zmrzali. To je zelo preprosta naloga, kotorayapozvolit pridelek za dolgo časa, ne izgubljamo časa in truda za proraschivaniesemyan in skrb za sadike. Tako lahko dobite okusno Zeleni uzhesamoy zgodaj spomladi, takoj ko bodo vremenske razmere to dopuščale.

Da bi dobili kakovostne zelenicah so visoko vsebnost vitaminov in horoshimvkusom, kupujejo v trgovinah najboljšo mešanico več različnih sortovrastuschego solate (s temno zelenimi in rdečimi listi). Sobirayaurozhay zelenicah, ne vlecite obrat do korenin, in zmanjšati število naiboleekrupnyh listov. Obrat bo obrodilo sadove, za dolgo časa, če chtopogoda ne bo prevroče.

Gojenje solate supermarketSolata iz supermarketa, posadili na postavljeno grebenuSolata iz supermarketa, posadili na postavljeno grebenu. Po nekaj tednihBasil potaknjenci korenin lahko v vodi le nekaj dni. Jaz ukoreninjenih potaknjencev, izrezano iz gojenje bazilike, pridobljeno v supermarketu

na fotografijah: Dobim vse večje pakiranje stanja salataranney pomlad. Share rastline in jih posadili napripodnyatuyu grebenu. Že cherezparu tednov solata močno širi in nas osrečuje obilnymurozhaem.

graftage

Potaknjenci različnih rastlin ukoreninijo na različne načine: nekaj ukoreninijo v vodebukvalno nekaj dni (glej sliko zgoraj.), Drugi pa zahtevajo dolgo itschatelnogo nego. Iz je prva metoda razmnoževanje najbolj učinkovita. Myuzhe napisal potaknjenci drugihpryanyh baziliko in zelišča.

Deutz (Deutzia), odrezki. Potaknjenci hitro izkorenini Deutz jesen

Reprodukcija paradižnika pastorki

Se mi zdi ta metoda vzgajanja paradižnik izjemno učinkovit in udobnym.Nazyvayu "iz odpadkov - prihodkov". Zanj potrebujete kachestvennayarassada paradižnik ali mlade rastline na tometape, ko se pripravljajo, da zacveti. Pasynky velikost približno 8-10 cm na dnu in akkuratnootlomite kakovost rastlin v vlažno zemljo. Lahko rassazhivattakie pastorki-potaknjenci v posamezne lonce, in sem jih držijo v pritličju posamye pusti 30 cm od matične rastline (sort paradižnika, kot še nikoli nepereputayutsya). Z redno zalivanje in dobro osvetlitev so pastorki horoshoukorenyayutsya nekaj tednov in imate novo mlado paradižnik rastlina kotoroeuzhe kmalu cvetijo. Po navijali, sem previdno kopati paradižnikovo mlado skom zemljišč in presadili na stalno mesto.




Pasynkovanie paradižnik. Za vzrejo paradižnika potaknjenci vzeti pastorek 8-10 cmReprodukcija paradižnika pastorki. Plug pastorek neposredno v mokro zemljoPotaknjenci paradižnika pastorki korenine v zemljo poleg matične rastlineIris korenike. Delitev korenin

zrak plastenje

To je moj najljubši način za vegetativno razmnoževanje rastlin. Kaj lahko bytprosche? Bend dolgo vejo obrata na tla, ali pa prikopalis prisyptesverhu tla. Če podružnica ne ostane leži pod težo zemlje, polozhitesverhu kamna ali dal lonec z drugimi rastlinami. Sleduetpodderzhivat zemlja vlažna. V 1-6 mesecih (drugačno rasteniypo drugače), da dvignete (lahko natančno preverite pojavil LICORNE). Potem cut podružnico od matične rastline in presaditev molodoerastenie stalno mesto.

Ta metoda deluje najbolje v hladnejših letnih časih in je kot nalašč dlyarazmnozheniya drago različnih okrasnih rastlin. Včasih rastline samiobrazuyut zraka plastenje, ki bodo uspele poleg matere. To- pripravljen mlade rastline. Sem se uspešno razmnožujejo z zračnim otvodkamilavandu, srobot, perovskitne (ruski Sage) lyubyepryanye trave, brusnice, geranije vrt, rožmarin, resje in drugih ieriku. Podhodyatdlya razmnoževanje zraka plastenja skoraj vseh rastlin.

Predstavljeno mi je od soseda enega obrata Perovskitna sem ustvaril tselyykvadratny meter, enostavno krivljenje debla na tleh ob koncu sezone in jih mulčenje z zemljo.

Air sivke hibridnih seviAir seve srobot. Navijali nastopi takoj v lonecRose nagubana. Razmnoževanje zrak plastenje. Upognite podružnico na tla, potresemo z stični položaj in mesto na vrhu tovoraKalina sam tvorjen obremenitve zraka, ki prijelo. Pravkar sem prestregla matično poslovalnico. Končni mlada rastlina je mogoče presaditi na stalno mesto

na fotografijah: Hibridni Sivka hitro raste ogromnyhrazmerov in staranje (za les). S pomočjo zraka plastenjem sem omolazhivayumoyu zbirko sivke vsakih nekaj let. S klimatsko plastenjem legkorazmnozhit profilirane srobota. Korenin se dogaja, ko v lonec lahko otkudarastenie treba presaditi na katerem koli mestu. Rose mi nagubana nuzhnoperedvinut enega metra. Uporaba sevov zračne veliko lažje chemvykapyvat in presaditev odraslih velik grm. Kalina dvoma vozdushnyyotvodok sam, ki je zasidrana (na sliki jasno vidne korenine). Ko sem opazil novoemolodoe obrat, sem prekinil matično poslovalnico. Novi obrat je pripravljen kperesadke.

Ločevanje korenin, Reznice

Obstajajo številne rastline, ki so najlažje razmnožujejo z delitvijo korenine, saj so ti tvorijo veliko novih koreninskih poganjkov. Med temi rastlinami: dekorativnyytysyachelistnik, grmičevje aster ihrizantemy, lungwort, potonika, daisy, stahis, vrt geranije in mnoge druge rastline. Nekatere rastline prihoditsyavykapyvat in delijo svoje korenine (potonike, vetrnice jesen), in nekateri lahko samo lopata odrezati del zavese Skorn (veliko okrasnih trav, vrt geranije) in presajenih na novo lokacijo z grudo zemlje.

Material in fotografije: Oksana Jeter, CountrysideLiving.net

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com