ProSadGuru.com

Borimo škodljivcev brez kemikalij

Video: ribez. Bolezni in škodljivci - se borijo brez kemikalij

Vsak cottager vsako leto soočajo z različnimi boleznimi in škodljivci v vrtu in na vrtu. Mi niso nobena izjema. Toda ves čas teči okrog in iskati nove načine za shranjevanje, ne maramo. Tako pogosto uporabljamo kar je pri roki. Sem zbral v tem članku, infuzij, najbolj pogostih in pogosto pri nas, ki se uporabljajo v boju proti škodljivcem. Mogoče ti in pridejo v priročni.

Caterpillar na veji

Video: Aphis na vrtnice. Borimo škodljivcev brez kemikalij

Rešitev aloe


Sok smo razredčili z vodo 1: 1. zaprosi za razkuževanje semena vrtnin. Pred setvijo seme lahko damo v tej raztopini 6 ur, nato izperemo z vodo in posušimo. Za ta namen smo uporabili šibko raztopino kalijevega permanganata

Infuzija oranžne


Pomaranče tudi zdaj so na prodaj, tako da lahko zaloge na skorje v primeru. 1 kg suhega oranžne lupine zlijemo 10 litrov tople vode in pustimo, da stoji 3 dni na toplem in temnem prostoru. Tako infuzijo se uporablja nerazredčen za pršenje rastlin proti pršicam in Sipkav črvi.

Infuzija rdeče bezeg


Med uporabo, bodite previdni: starejši - rastlina je strupena. Bolje je, da se izvede postopek v rokavice.

Sambucus racemosa

Potrebujejo 200-300 g zdrobljenih zadel in starejših cvetja zalit10 litrov vode in napolni 10 ur obremenitev. Infusion uporablja za zaščito vrt in rastlinskih pridelkov listi jedli gosenice, uši, polžev, muhe, ogrcev. To je dobra odvračanja proti CECIDOPHYOPSIS RIBIS.

Infuzija ognjiča


Bodite posušeno narezano ognjič, do polovice napolnite vedro in napolnite do roba s toplo vodo. Sipati 48 h, nato filtriramo, dodamo milo (40 g gospodarsko), premešamo.

Video: Boj proti škodljivcem brez kemikalij

ognjič

se uporablja za brizganje jagode proti pršicam. Treba Predelava je treba storiti, preden začnejo zrele jagode. Nadalje lahko z infuzijo uporabi za razkuževanje gomoljev gladiole, in testisov in wallflowers aster iz črne noge.




Infuzijo koprive


To infuzijo za mnogo let užival mojo mamo. Kopriva sam je zelo koristen. In izvlečki iz njega - it odličen pospeševalec rasti rastlin, bolje kot kateri koli kemije.

kopriva

Mi ponavadi sod deževnice in tretjo koprivami polnila. Tear ki jih potrebuje, da zacveti. Izpolnite deževnico in vztrajajo teden. Nato razredčimo 1:10 in vode za rastline. Prav tako je odlična sredstva za boj proti pršicam.

čebula infuzijo 


Čebula lupine - je tudi precej dostopen način. Izpolnite vedro na polovico volumna, smo zlili 10 litrov vode in pustimo stati 24 ur. Filter in razredčimo do 2-krat z vodo.

čebula

V tem ekstrakta poškropiti rastline za boj proti listnih uši, pršic in drugih škodljivcev-sesajočih.

Tu lahko takšne infuzije zaščititi svoje pridelke brez uporabe kupljenih sredstev. To vsekakor ni izčrpen seznam. Vsak vrtnar ima svoje načine. Če se spomnite, kaj - bom dodali v komentarjih.

uporabnik slike

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com