ProSadGuru.com

Kamnokreč

19014229745731c3a2ed6224.85510127

Ime tega rodu prihaja iz latinske besede saxum - kamen in frage - odmor. Ti zimzelene trajnice so res lahko rastejo na skalah in skoraj gole skale. V naravi, so pogosto najdemo na apnenca in granita.

Majhni listi tvorijo rozeto, sivo-zelene barve z zobmi na rob. Lat malih cvetov sedel na dolgih pecljih. Slika beli, svetlo rumena, rdeča.

Ta majhna rastlinice (4-8 cm višine) zelo dekorativna. Cvetovi v maju - juniju.

Uporaba saxifrage na vrtu

Kamnokreč je na severnih in vzhodnih pobočjih kamnov, vendar je ta vrsta zaželene rastline v humusa tla, kjer se tvori gosto goščavo. Uporablja se za skalnjake.

razmnoževanje saxifrage

To se razmnožujejo s cepljenjem kamnokreč poletje in delitev korenik.

Video: Mladi in kamnokreč

Povezana sivo Rot rje, pepelaste plesni, listno madežev in nematod.

Saxifrage Arends raste na moji strani, je stara že 6 let, ga je dobil, da mi je kot kepa v velikosti zeleni mah dlani.

Video: saxifrage nega

Mesto za njim, ko je izbrala sončno, tako da je bilo treba pogosto zalivati. Po nekaj časa, pavšalni spremenil v lepo zeleno preprogo, ki je v začetku maja, "dobila" druge stopnje - celotno preprogo svetlih cvetja na vitkih nogah. Sčasoma je ta lepotica malo bled, in po 3-4 tednih, in vse je bilo konec.

V blede cvet stebla sem odreže na dnu. Pad spet obarva zeleno in zemljo novo moč, saj mu ni treba porabljati energijo na dozorevanje semen.

Opazil sem, da ko je zelo vroče, celovitost "preprogo" krši plešast lise - usahnil vtičnice osnove. Te pike sem šel spat s svežo zemljo in pogosto zalivati. postopoma zaostrila, in zavese stene spet privlačen izgled.

Malo kasneje, je moja stran polnijo kamnokreč iste vrste s samo belimi cvetovi, ki sem zasajene že v senci, če ne Razbjesniti žgočim žarki opoldanskega sonca.

Kamnokreč in hitro rasla. Cvetovi belotsvetkovaya saxifrage kasneje, ampak tudi v maju. No razmnožujejo rozete in semena.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com