ProSadGuru.com

Dicentra - zlomljeno srce - sajenje in nego

Ko v mestnem trgu, sem videl svetlo roza cvet, me je udaril s svojo nenavadno obliko v obliki srca z belim "kapljice" v sredini. Bilo je lamprocapnos. Živahne in posloven dekleta starejše ženske nam zvabila prve jutranje stranke, navdušeno hvalili izdelek. Dejansko je izbira barv je veliko: od skromnih vijolice in bujne aster ponosnemu narcis in frezije eksotične. Prodaja blaga "obraz": cvetovi, ki rastejo v vrtcih, sadik, sadik in semen za vsak okus in barvo. Ampak vidim Dicentra, nisem mogel pogledati stran od čar njegovih cvetov, srca in zapusti luknjičaste. 

Potem sem ugotovil, da je legenda: lepa Jeanette je izgubila v gozdu, in shranijo, in se odpeljala v hišo svojega čednega mladeniča na konju. Ko je odšel, je poljubil jo je, ker je bil veseli vrnitve Odrešenika. Toda po nekaj časa Jeanette videli bogato okrašen procesiji na obrobju naselja. To je bil poročni sprevod, in je šel pred enega človeka z drugim dekletom. Jeanette spotaknil, padel na tla, in njeno srce split z bolečino. Na kraju samem in je zrasel Dicentra, ki je v različnih državah poetično imenuje "zlomljeno srce", "srce Jeannette", "cvet srce".

Video: Dicentra (Broken Heart). Nezahtevna rastlina za senčnih mest

Dicentra roza

Seveda, sem želel, da je čudež na njegovo dacha. Ta nezahtevna trajnica višina 30 cm do 1,5 m (odvisno od stopnje) ima več kot dvajset vrtnih sort. To bi bila možnost: da bi vse kupil. Vendar je bil omejen prvič v dveh sort, da bi videli, kako navajeni. 

Dicentra bela

Izbral sem lamprocapnos in Dicentra Formosa. Pri nakupu sadik, sem bil presenečen, da se naučijo, da je pred deset let, je bilo to nenavadno cvet izgnani iz Rusije vrtove z vsemi vrstami čezmorskih eksotiko. Danes Dicentra povrnila v naših deželah. Okrašen je z vrtovi, urejanje krajine, živi doma okenskih policah, v zimskih in tako. Forth. In vse vrste rastlin, ki so zelo nezahtevna in dobro prilagodile na novo lokacijo.

Ujel sem in moja lepota, vse zrasla paša za oči, in v prvem letu sajenja vzcvetelo šopi roza socvetja. Ta čudovit cvet osveži moj mali vrt, je pozdravil prihod prvega spomladanskega sonca po dolgem mraz.

čas cvetenja lamprocapnos To traja od začetka maja do sredine junija, Dicentra lepa prijeten za oko od zgodnjega poletja do jeseni. Po cvetenju antena delov Dicentra "spi" do naslednje pomladi. Včasih je ponovno cvetijo v avgustu in cvetijo do konca septembra. Takšna prijetno presenečenje postane prava poslastica za vso družino.

Dicentra pristanek

Dicentra - samo vodo zahtevna rastlina, ki jo potrebuje drenaža, dobro navlažena-zemlja z zadostno količino humusa. Ampak (!) Če je voda stagnira, njegove velike korenine gnilobe hitro, da je to opozorilo, ko se bodo zasajene Dicentra na vaši strani. Dicentra za sajenje, lahko izberete katero koli kotu vrta. je hitro začne cveteti na sončni strani, vendar je grm še vedno ovirano. V senci grma močno narašča, in rože cvetijo malo kasneje, vendar se poveča čas cvetenja.

Sem jo dal v družbi pione v plinskih sevalcih in trobentice, kot svetuje izkušeni vrtnarji. Močno se ne zgosti pristanka, in izkazalo se čudovito lepo "šopek" v gredic. Dicentra je zelo prijazen in dobi skupaj tudi z drugimi vrstami rastlin. eksperimentiral sem z potonike in trobentice, in moj sosed na vikend teras namenjen za dacha hiši: Dicentra posajene tri sorte v kombinaciji z doronicum Altaj in narcis. Izkazalo se je dokaj učinkovito.

Nega Dicentra preprost. Njene korenine v izobilju kisika je potrebno, da bi morali redno popustiti tla pod grmovjem. Ko imajo pomladne hladno snap zapreti pravkar izvalili rostochku debelo polietilensko folijo. Mimogrede, je treba le zametki Dicentra netkanih kritje, da se zagotovi pravilno mikroklimo znotraj premaza. Ko je ottsvetot, veje so odrezane pri koreninah, je ostalo zelo malo stebla 3-5 cm v višino. suhe veje potegnite življenje iz spalnih rastlin, zato jih je treba odstraniti na koncu vsake sezone.

odlično jutranje za Dicentra dušik, ki vsebuje gnojilo, morajo gnojiti grmovje v obdobju cvetenja. Zgodaj spomladi potrebuje superfosfat, in v jeseni pod vsakim grmom mora pour humus in ga previdno vlijemo pod korenski tinkture Mullein (gnoja). S pravilnim grm nego raste nenavadno, vendar nikoli ne postane plevel.

Ta cvet všeč doslednost - ne zahteva letno presajanja in lepo cveti na istem mestu 5-6 let. Bomo našli drugo mesto v vrtu je potreboval po tem datumu. V Dicentra je ena pomanjkljivost, morda - samo. Bush je treba razdeliti vsako leto ali dve, ali debele korenike gnilobe in rastlina umre. Čeprav je to pomanjkljivost mogoče prepoznati v dostojanstvo, ker si bo nove naprave, in ne bo treba kupiti ničesar vsako leto, če ste se odločili, da izboljšate Dicentra druge dele vrta.

Dicentra razmnoženih Zelo preprosto: z delitvijo grmovje in potaknjenci, vsaj - semena. Dejstvo, da je seme te rože zelo muhasta in ni vedno rastejo, zlasti v srednjem območju. Ampak, če ste še vedno upajo Dicentra raste iz semena, ne pozabite, da boste morali obrat v zimskem času. Bodite prepričani, da skrbno skriti sejanje filma premazov.

Video: Dicentra

Misliš, da sem omejena na le dve vrsti Dicentra? Sploh ne. Odločil sem se, da okrasite rože, srca severni strani svoji podeželski hiši in urediti cvetlični mejnih senčnih poti na vrtu. Sentimentalnosti? Mogoče. Na splošno sem kupil dve več sort Dicentra "zlate solze" in "škrat".
In zdaj ti bom povedal o značilnostih mojih igralcev. 




Dicentra "zlate solze"

Video: Dicentra (Broken Heart) Pridelava in skrb enostavno!

Dicentra zlate solze

Dicentra "zlate solze" - trajnica, plezanje, okrašena z rumenimi in roza popkov. Cveti od zgodnjega poletja do prve zmrzali, in doseže višino 3 metrov. Ni sitna in se počuti dobro v senci, vendar je potrebna njegova pomoč. Maska za podporo se lahko iz navadnega lesenega reek- na 2-3 leta po sajenju rastline so povsem zvite veje bo zaprl podporo.

Video: Dicentra rože vrtne trajnice

Dicentra "škrat"

Dicentra pritlikavi

Dicentra "pritlikave", višina 15 cm, popolnoma prilagojen senci vrtnih dreves in visokih grmov. Njeni cvetovi, srca razlikujejo nežno roza-vijolično senco. Listi pinnatisect, ki spominja praprot listi na tanko prilagodljivo izhaja, priklonil Dale. Iz tega edinstvenega trajnica lahko cvetlične preproge na vrtu. In, če greste na mat, zaradi fleksibilnosti stebla in močan koreninski sistem rastline hitro povrne.

Dicentra "odlično"

Dicentra - zlomljeno srce

Dicentra "odlično" v zatemnjenem delu na vrtu zraste do 1 metra, na sončni strani, ni več kot 30 cm To je najbolj zahteven žlahtniteljske, ki zahteva posebno pozornost :. Skoraj polosh v suhem vremenu, takoj začne vihra. In pereuvlazhnyat je zelo zaželeno, in bližina podzemne vode in da ne stoji. To je tako "muhasti".

Dicentra "lepa"

Dicentra formosa

Dicentra "lepo" emigriral v Rusijo iz Severne Amerike. Višina puše pa niha od 30 do 60 cm, odvisno od sončne senci ali ciljne strani. Njegove stebla s socvetji so precej višje kot lamprocapnos in cvetnih listov nekoliko razširili na podlago. Cvetovi so sivka podolgovata, eleganten, jaz bi jim pravimo drsalec. čas cvetenja: od konca maja do začetka septembra.

Tu so moje oddelke, vsak - z lastnim značajem, a nič manj privlačne. Vsa prizadevanja za rastoče Dicentra povrne stokrat, če pogledaš na svoji cvetenja sijaj.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com