ProSadGuru.com

Moj podlesek

Video: Moj svinčnik primeri / Victoria Crocus

Želim deliti z vami moje slike in čustva o svojih krokusov. Jaz jih zbrali dovolj dolgo časovno obdobje in se na koncu želim deliti to lepoto z vami !!! Še posebej zato, ker je ta tema je zdaj v večini regij naše velike države, čeprav samo zelo nujne.
Na kratko, majhno izobraževalnega programa - žafrani so zgodaj spomladi (najmanjši), ki doseže višino 8-9 cm, in so tudi pogosto omenja kot sneg krokusov. Pojavljajo se in cveti zelo zgodaj spomladi, takoj po sneg topi. Ta vrsta se ne le bogat cvetenja, ampak tudi prijetno blag okus.

Predstavniki te skupine:
Blue Pearl, modro-sive barve z rumeno dnom:

Modra Pearl_Crocus chrysantus_DSCN6630

Krema Beauty - kremno rumene barve z oranžnimi brazde:

Krema Beauty_Crocus chrysantus_DSCN6804

Prins Claus (Crocus chrysantus) mehke modre barve z vijoličnimi madeži:

Prins Claus_Crocus chrysantus_DSC_0299 (75)

Gipsy Girl (Crocus chrysantus) - s svetlo rumeno zunanjih črtami jasno opredeljene:

Gipsy Girl_Crocus chrysantus_DSCN1230

Tricolor + Blue Bird (Crocus chrysantus):

Tricolor + Blue Bird_Crocus chrysantus_DSC_DSC_0703

Advance (Crocus chrysantus) - svetlo vijolična in rumena znotraj navzven:

Advance_Crocus chrysantus_DSCN6574_1

Tricolor (Crocus chrysantus) mehka slezaste s svetlo rumeno-oranžne barve na sredini:

Tricolor_Crocus chrysantus_DSCN6560

Golden Yellow (Crocus flavus) - svetlo -rdeča:

Golden Yellow_Crocus flavus_DSCN3664_blog

In tam eschobolee veliko, tako imenovani pomladi, Crocus. To je najbolj znana in razširjena v naši pomladanski žafrani držav. Drugi njihovo ime - ali velikih velikan. Ti cvetijo marca - aprila, teden dni - dva kasnejših predstavnikov prejšnje skupine. Vsi so veliko večje od sort iz zgodnjega skupine spomladansko. Njihova višina se lahko doseže 12-16 cm. Večina znanih velikih hibridnih krokusov temeljijo na spomladanskega Crocus (pomladanski žafran). Cvetovi te skupine zelo različnih barv in odtenkov - od rumene, bele bele do bledo lila in Deep Purple.

Najbolj znane sorte te skupine:
Jeanna D`Arc (Crocus vernus) - bela osnova z vijoličnimi cvetovi:

Jeanne D & amp-amp-amp- # 39 3-Arc_Crocus vernus

Video: Moj Ovitki iPhone / iPad / Victoria Crocus




King of the Striped (pomladanski žafran):

Kralj Striped_Crocus vernus_DSC3917_blog

Grand Maitre (Crocus vernus):

Grand Maitre_Crocus vernus

Pickwick (pomladanski žafran):

Pickwick_Crocus vernus_DSCN3696

Ruby Giant:

Ruby Giant_DSCN3924

Ruby Giant:

Ruby Giant_DSCN3924

Tam je za jesensko Crocus, vendar več o njih bodo razpravljali v jeseni, ko cveti :). Odvisno od vrste in območja rasti in cvetenja v tej skupini traja od septembra do začetka decembra. Sem za jesen podlesek listov, tako kot vse druge vrste, pojavljajo spomladi in umre nazaj do približno sredine junija.
Prodaja crocus žarnice so na voljo od sredine avgusta, in skoraj do decembra. To je še ena od njihove velike prednosti - sem jih pogosto dal konec oktobra - novembra, in nekako tudi v decembru, novo leto posadili. Nekateri sosedje zvije svoj prst v svoj tempelj, pravijo, če ste cvetje rastlin, tam je malo pozno sneg padel že petič.
V letu le ni bil dolgo ustaljeni zmrzali, snega in najmanj petkrat - šest izpadel pred novim letom, vendar pa ne določa, in na koncu še vedno stali. In potem ti isti sosedje tekel pod oknom s fotoaparati in fotografirali svoje spomladanske žafrani. In njihovi prijatelji prinesel več. In v času cvetenja Crocus eno leto je bilo zelo toplo, in tudi poletel metulj! Tako je bila lepota - besede ne morejo posredovati: pomladanski žafrani in poletje metulj ....

Trobojnica z butterfly_Crocus chrysantus_DSCN6782

Video: Moja soba TOUR- Moja soba) / Victoria Crocus

Vse cvetoče žafrani vedno videti dobro v skupinah, ki ustvarja edinstven vzorec. Ponavadi niso zelo visoke, tako da praktično ni zanimanja za vandali. Prav zaradi svoje presenetljivo nezahtevna in veliko količino zelo svetle in pisane barve, žafrani so idealne za vse vrste rockeries in alpskih vrtov.

DSCN1408

Video: Moj desktop / Victoria Crocus

Žafrani razmnožujejo zelo hitro in enostavno. Zato, vsake tri ali štiri leta, morajo deliti, seveda, če ne pomaga pri tem miško. Z delitvijo se mora začeti, ko se rastline listje popolnoma posušilo. Ponavadi so vključeni proti koncu junija - začetek julija.
Shranjevanje žarnice Crocus V spomladi pred sajenjem konec septembra - oktobra (in celo v skrajnih primerih, v začetku novembra), podobno kot za shranjevanje drugih žarnic. Ta izkopavanja, sušenje na prostem v senci, čemur sledi skladiščenju v toplo (nad 20 ... + 25 ° C) in suhem okolju. Jesenski podlesek, kot pravilo, so posajene takoj po nakupu - avgusta in oktobra. Vendar je bolje, da to storite v avgustu - začetek septembra.

DSCN5951_blog

Žafrani malo muhast in rastejo skoraj vse dobro obdelana tla, vendar je bolje razvit v luči, dobro prepustna in bogata s humusom podlagah. Vsi žafrani raje dobro osvetljenih mest, čeprav so številne vrste in sorte precej strpna do sence in pol-senco. Poleg tega, so pogosto uspe ottsvesti še dolgo, preden se bo na veliko sadnega drevja prikaže listje. Zato jih zlahka lahko posadili tudi v grmovje in sadno drevje.
Crocus Jeanne d`Arc in tulipanov Showwinner:

Jeanne D & amp-amp-amp- # 39 in tulipana-obločno showwinner _ pomladanski žafran _DSCN5100

Globina sajenja Crocus, kot večina višine čebula žarnice okoli 2,5-3, šteto od njene stebla. Razdalja med rastlinami pri pristajanju je odvisna od vrste in namen iztovarjanja se spreminja od 3 do 10 cm. Crocus dobro odzivajo na mineralov. Prva pomlad dognojevanje porabili bolj praktično v snegu, je zaželeno, da se izvede drugi tik pred cvetenjem. V prvem primeru prednostno rahlo prevlado dušika in fosforja, v drugem - fosfor in kalij. Poraba mineralnih gnojil - povprečno 30-40 g / m². Upam, da bo moja zgodba in slike prepričali o uporabnosti in veliko veselje za gojenje teh izredno lepe rastline!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com