ProSadGuru.com

Vrtnice v jeseni: skrb in priprave na zimsko zavetišče

Video: Kako obrezati vrtnice in zavetje za zimo, našo preizkušeno metodo obrezovanje vrtnic

Na dvorišču stoji v oktobru. Listje je naslikana v različnih barvah, je nebo modro, svež svež zrak, čeprav obroči. Včasih na tleh zmrzali. Ampak vrtnice vsi sploh - so še v barvah. 

zadnji cvetje

Padec skrbi za vrtnice

V tem času že ni treba odstraniti bledenje cvetje, sicer bo rose grmovje mečejo ven nove poganjke, poskuša izpolniti dolžnost svoje matere - dal rože, ki jih mora nato obrniti v sadju. Če se vzdržijo obrezovanje, Escape zorijo postopoma bo kemični procesi sladkor iz listov iti na stebla, ki jih bo varoval pri nizkih temperaturah: sladkor bo zmanjšalo nastajanje ledenih kristalov v stebla, razen rupture rastlinske celice. Ta vrtnica lahko prenese nižje temperature. 

Vrtnice bolje, da poskusite zaščite pred skladiščenjem vode pozno jeseni. Še posebej, če je voda, ki pade na stebla v jesenskem deževju. Do te mere, da je mogoče prikriti grmovje film.

V oktobru, lahko postopno začnete krtačo grmovje. Posebna skrb je potrebna za zbiranje in odstranjevanje nezdravih liste, vrtnice poleti če se ga dvigne malo boleče. Konec koncev, če ne odstrani okužene liste, je zelo ugodno ozračje za vzrejo bo ustvarjena pod pokrovom v zimskem času bolezni in glivične spore. Zdrava zapusti bolje odstranite sprednji del zavetje. Če vam je še prezgodaj, da lahko spodbudi vrtnico k oblikovanju novega lista apparata- brsti zbudil in hladno, da bi bili usodni.

Obrezovanje vrtnic, po mojem mnenju, v jeseni, je bolje, da ne. Tudi nevyzrevshie poganjki ni treba obrezati - obrezovanje lahko povzroči rast mladih poganjkov, ki nimajo časa, da dozori in umre v zimskem času. Odstranim samo tisto, kar je lahko vir okužbe v zimskem času. 

Jeseni postopno odstranimo liste iz grma, predvsem bolne

Zelo pozno, skoraj pred zavetje izbrisati nevyzrevshie konice zadel, kot tudi očitno prizadete dele rastlinskih bolezni - pokvarjenih, z obliži plesni, rje. Rože sami odstranijo tudi pred pokrovom.

Priprava zavetje

Številne sorte vrtnic cveti na lanski zadel. Zato so poganjki odraščali v tem letu, je potrebno, da jo zaščitimo pred zmrzovanjem. Za to je potrebno skriti vrtnice v zimskem agrovoloknom iz hude zmrzali.

Hybrid Tea vrtnice ne moreš skriti. dovolj jim Dobra okuchit ohlapno suha zemlja potem se namesti majhen negativni temperaturo. Lopatenje pristati za letino vnaprej. Ni nujno, da Spud pesek ali žagovino - so preveč močno absorbira vlago, ki ustvarja okolje za bolezni. Poleg tega je pesek v zmrzali zamrznejo skozi, in so lahko lesne žagovine glive, ki lahko napad in na pecljev. 

Prigibanie da zemlja

Naslednji korak pri pripravi grmovje v zavetišču - prigibanie. Vrtnice je treba pripogibati pred nastopom zmrzali sicer zamrznjene pobeg zagotovo prekinil, ko začnete, da ga položite na tla. Lahko upognjene grmovje, pritrdilne kljuke vsako podružnico ali veje skupine posebej. In lahko tie vrv pripogibati vse piling in se ne lovijo kljuke na vejah, in vrv.

Rose grmovje bend drugače. Nekateri preprosto pade na tla, medtem ko so v nasprotju. V tem primeru, da ne bi prekinil veje, sem skloniti grm več obiskov. Sem to naredil takole: I oklepajo rožni grm ali vezavo svojo vrv drugega vrvi in ​​postopoma pritegne njegovo grm, vezava vrv za kljuko vozi v tla.

To je mogoče storiti drugače. Prijatelj samo postavlja na bush široko desko in postopoma je prigruzhajut opeke. Pomaga :) Bush mirno predajo. 

Rose raste v obelisk, sem kup z njo. Samo izvleči iz tal in jih na eni strani.

Rose v obelisk je položil na tla

Rac in olupljen leaf grmovje priročno Postopek železov sulfat. To bi bilo treba storiti, ko rastline rastejo v bližini so šli v posteljo, sicer lahko spali. Koncentracija raztopini 3%, to je 300 g na 10-litrsko vedro.




instalacija loke

Po predelani grmovje, obtežene in varno pripet, sem Sem jih dal na loku. So me iz gostega jeklene žice. Zelo praktična, trpežna in priročen način izdelave loka - plastične cevi za oskrbo z vodo.

Stuck lok mora biti nekoliko nad določeno grm zatočišče ga ni zadeva. Arc vrtnic pripetih treba težka snežno kapo ni prekršila raca bič vrtnice. Idealno bi bilo, stroški za tesnjenje lok med vrstico na vrhu, da bi dobili bolj tog okvir. In da bi imeli zagotovilo, da debela trepalnico rose ne poči, si morate postaviti pod svojo bazo dobro zvit plastenka - da bo ustavil in ne bo dala vrtnico za bend na tem mestu premočno.

Bistvo vrtnice z prigibaniem jim zavetje na tla v tem, da deluje na principu rastlinjaku: deželi deluje kot generator toplote. In bolj se pokriva območje, tem bolje. Mislim, da dejansko pokriva več rastlin, kot vsak posamezno

Shelter vrtnice za zimo

Ko je temperatura konstantna približno -5 ...- 7 ° C, sem gojila dvignila nad lokov netkanih. To je najbolje narediti lutrasilom ali spunbond razred 60 v dveh slojih.

Video: Kako se pripraviti na zimske srobot

Spunbond zavetje

Ampak sem bil na kmetiji veliko število poceni sintetičnih netkanih preprogo. jih skriva prvič, sem se malo bal, da je iz je taljenje snega preveč mokra. Toda njegova struktura je taka, da je tekla voda takoj in ne nabralo. Idealno bi bilo, ko skriva lutrasilom, agrovoloknom ali drugega materiala, da prenese vode sam vrh potrebo po pokrivanju tudi film, tako da voda ne pronica v zavetišču. 

Okrepiti zajema gradivo do obloka, udobne debele sponkami, kar pogosto pritrdite nizov denarja. 

prezimijo

In v zimskem času, če imaš srečo, na vrhu snežne odeje leži plašč - potem ni zmrzali ni grozno.

snežni plašč

Če ste lahko prepričani, da zapade sneg, lahko pustite grmovje na rac ne moti pregrinjala. Vendar ni nobenih garancij. Mi, vsaj zelo pogosto hud mraz - pod 20 stopinj - na golih tleh. To je toplo zavetje za zimo njihovih lepot.

Pokrito rose pod snegom

Obstaja samo en način, da pobegniti skrbi zaklonišča vrtnic za zimo. Boste morali najti sami neukryvnyh vrtnice. Obstajajo tudi take. Ta kanadski vrtnice, ki se lahko prenese zelo nizke temperature, in tudi če je sneg motnega zgoraj, to je enostavno, da si opomore in cvetijo čez poletje, kot da se ni nič zgodilo.

Mogoče bi vas tudi zanima objave in razprave:

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com