ProSadGuru.com

Lastnosti vrtnic pomlad zasaditve

Ta čudovita - resnično kraljevsko - cvet je zelo priljubljen med vrtnarji. Najpogosteje so lilija čebulice posajene v zemlji v jeseni. Zdaj, v maju v gredice smo že pokazali svojo poganjki, listi razpletati. Toda naša spremenljivo podnebje in pozimi hladno za nekatere vrste katastrofalno. Takšna reva vključujejo zlasti pogosti vzhodni hibridi - lepe rože z bogatim eksotičnih okus. So najboljši posadili spomladi, ob upoštevanju muhe sajenje čudne lepote.

Nekateri lilija je bolje, da rastline spomladi

Izbira lokacije za sajenje

Idealno mesto za sajenje orientalske lilije v osrednji Rusiji - posodo. Vendar pa to ne sme biti preveč udobno za visoke sorte, ki sega v višino 1,5 m, vendar je za kompaktno (60-70 cm), ni nič bolje, morda, in ne mislim. Zima posoda žarnica hraniti na hladnem mestu (naprimer v kleti). To je zelo pomembno, da se zemlja ne zamrzne v rezervoarju, sicer pa vsa naša prizadevanja so brez pomena.

Pri sajenju v zemljo je bil izbran za orientalske lilije sončen kotiček: cvetov - ljubitelji toplote in svetlobe. Toda osnova obrata mora pritenit - na primer, ki je sedel poleg Lily nizke enoletnice. Sem videl v priporočilih literature posaditi lilije orientalske hibride v senci, temveč lastne izkušnje: sonce je vedno bolje. Na toplo, sončno, pokrita z mesta vetra pa sem tudi preživel zimo v tleh, pod svetlobnim zavetju lapnika in snega.

Ob vznožju lilija je dobro postavljeni nizko enoletnice

Nemogoče je, da posadimo lilije v vlažnih prostorih - od presežka vode v tleh korenine začnejo gniti, razvoj bolezni.

Zemlja in gnojila

Orientalske lilije ne marajo težka, gosta gline jih ne gruntov- ustreza kot apnenčasta tla. Če je zemlja postaja je to, da je bolje, da posadimo čebulice v posodi ali v celoti zamenjati zemljo v pristanku na posebej pripravljene mešanice (priporočeno sestavo: pesek, trava na zemlji, ki se lahko uporablja šota in bora legla v enakem dolyah- in pripravljen zemljo za rože). Ob odločil za zamenjavo zemlje kopati luknjo za globino sajenja približno 30 cm, dno pour pesek (on igra vlogo odvajanje) in dodamo zemljo za rože.

Bolje je, da raste bujne in dolge cvetoče lilije so plodna tla. Če je potrebno, pred sajenjem Znamka humusa ali komposta (stopnja 1 vedro 1 sq ciljne površine) lesnega pepela (200 gramov na 1 kvadratni meter), kalijev klorid (20-30 g), superfosfat (30-40 g) . Nisem ljubitelj mineralnih gnojil, in zlasti zemljišča v deželi ne gnojiti vrtnice, vendar sem poskusil, da jih posadimo v dobro obdelanih prostorih z rodovitno zemljo.




Zaščitite žarnice

Lily žarnice radi praznik na glodalcih. Imam že je nekoč rekel,, ti voracious živali so me pustili brez sadilnega materiala. Če imate miško na vrtu - so pogosti obiskovalci, ki jih ne bi smeli sklicevati na dejstvo, da je v poletnih mesecih jedo in toliko. Spomladi, kakor tudi lilije na padec sajenja, je zaželena uporaba košare žarnice ali kovinske mreže.

Lily žarnice potrebujejo zaščito

Za zaščito žarnice zaradi bolezni, svetujemo, da se prsti na ciljna mesta fundazol prahu. Jaz kot preventivni ukrep običajno uporabljajo lesni pepel.

nianse pristanek

Večina lilije močna stebla, ki ne potrebujejo podpore. Toda nekateri Višji sorte v času obilnega cvetenja podvezica ne boli, še posebej v času obilnega deževja in vetrov. Ampak nastavitev kaliber poleg odraslih rastlin, tvegamo bolelo in poškoduje žarnice. Če menite, da boste morda morali podpreti lilije, ga namestite na pristanku.

Relativno Globina sajenja lahko zadovoljili vrsto priporočil - od 5-7 do 15-20 cm sem zase tradicionalni poskusov in napak je naslednja pravila .:

  • večja kot je žarnica, in višji je obrat, bolj mora imeti posadit- visok lilije s plitvo sajenje stebel med cvetenjem lahko odlomijo na dnu;
  • lahko posajene pomladne žarnice niso tako globoko, kot v jeseni (zlasti tistih sort, ki naj bi izkopati zimo);
  • optimalna globina sajenja - 2-3 višina čebulice.

rastnimi lilija

Spomladi se lahko zasajene ne le orientalske lilija - na prodaj v tem trenutku obstaja veliko različnih sort čebule. Vendar pa je kakovost sadilnega materiala včasih boleče: poganjki toplo, s pomanjkanjem svetlobe hitro sestaviti in žarnice izsuši, izgubi elastičnost kosmiči, lahko vplivajo gnilobe. Če ne bo kupoval, dokler padec sil ni dovolj, se trudimo, da vsaj izbrati najbolj trdne in zdrave žarnice s kratkimi zadel. In se zavedamo, da bomo morali biti zadovoljni s cvetenjem najpozneje posajene v jeseni. Kako skrbeti za rastline v sezoni, pripoveduje članek Lily - devica kraljica vrta.

In ko sajenje Lily?

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com