ProSadGuru.com

"Ovce ušesa" v flowerbed

Stachys Bizantinci, aka stahis volnata, znan tudi kot "ovčje ušesa" - očarljivo in nezahtevna rastlin s srebrnimi puhastimi listi.

volnata Stachys


Preselil se je z mano na vrtu za dolgo časa: sosed delijo procese, ki so bili od leta spremenila v luksuznih Runast "preproge" in razporejeni po gredicami. Seveda, v novem vrtu, ti "ušesa" prišel tudi)), dokler so sadike majhne, ​​vendar v naslednji sezoni, bo tvorijo lepo trato, leto kasneje pa bo mogoče dodatno poravnati Stachys.

Video: Sezona 2016

Mlada rastlina Stachys

Uporaba te rastline v gredicami - nešteto. To je velik meja: nizko grmičevje brez stebla rastejo zelo gosto in na račun elegantno srebrno barvo listja ustvariti čudovit okvirjanje flowerbed ali vrtno pot.
Izgleda super in se počuti popolnoma volnata Stachys v rockeries, na zidov v skalnih vrtovih. Za nezahtevne tla, suša prenašajo enostavno ljubi svetlobo - popoln obrat za skalnjak.
Po drugi strani, v Penumbra je tudi dobro uspeva, ampak zato, ker ga je mogoče uspešno posadili pod grmovjem. V tej sestavi, umirjene barve in nenavadne teksture listov Stachys lahko postane zmagovalec naglas. Pomembno je le, da se prepričajte, da senca ni bila predebela, in sosedje - nezahtevna za hrano. Preveč plodna tla in pomanjkanja razsvetljave "ovce ušesa" lahko gredo zelene, ki je izgubila svoj čar.
Neskončne možnosti za domišljijo pustite Stachys različne kombinacije z drugimi umetnostmi in listnatih rastlin. Tukaj, na primer, kako je padla v med moje gostitelji in ciprese mleček na obali ribnika

Video: Iglavci - pristanek

Stachys z gostitelji ribnik

Lastne cvetje na Stachys nič posebnega same po sebi ne predstavljajo visoke, pogosto krhki cvetni peclji, da neurejena pristanek. Zato sem poskusil jih srezat-, ko je rastlina goji kot okrasno listavcev, ta postopek je zelo zaželeno. Še posebej skrb Stachys na to dejstvo, in konča))
Toda kako izrazno razkošen, svileno listje na podlagi drugih barvah! Zaradi nevtralne barve, Stachys je primerno za skoraj vse sestave, in vedno bo nov videz. Še posebej mi je všeč zadržano in plemenito kombinacijo modre in bele barve, vendar je rdeča, rumena, roza, lila videz, morda nič slabši :) Tukaj uživajo, na primer: Stachys na ozadju cvetenja drobnjakom

Video: Pozna presajanju rastlin z ACS




Stachys volnata na drobnjakom ozadja

Mimogrede, pristanek volnata Stachys tako spomladi in jeseni. V istem časovnem obdobju, lahko delite stare, zaraščene rastline, ukoreninjeni poganjki so lahko ločene in dobro prilagodile na novo lokacijo.
Bral sem, da v regijah, kjer so zime ostre, priporočamo enostavno zavetje za rastline, toda moje velike zime brez njega. In zgodaj spomladi dovolj le odstraniti stare, porjavi in ​​posušene liste in se prepričajte, da so korenine Stachys ne zastaja voda - je njegov glavni sovražnik, ki povzročajo koren gnilobe in smrt rastline.
In rad kap listi, mehka in zelo prijetna na otip :) Zelo očarljiv!

Video: Razvoj grebenov. Rezultat prve sezone

Leaf volnata Stachys

Če je vaš vrt še ne raste Stachys, poskusite najti kotiček za njega. Prepričan sem, da boste zagotovo bo všeč ti častitljiv "ušesa ovčjega!"

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com