ProSadGuru.com

Trobentice čas

V mojem vrtu je čas trobentice. Ne, seveda, druge barve tudi, cvet, ampak jeglič... So nekaj posebnega. In vsak - ima svojo zgodovino. 

To je čas, trobentice

Video: Primula (latinsko Pr mula.)

Ta je, na primer, ki je zrasla iz semena. Svetlo, sončno, cveti skoraj neprekinjeno od začetka maja (in v toplo pomlad - od aprila) do jesenskih zmrzali. 

jeglič

Tole sem kupil letos spomladi v lonec, v enem od lokalnih supermarketih. Nisem mogel upreti)) Vem, da te rastline - Loterija: bodisi preživi ali ne. Ampak, da prenese ni bila dovolj močna: majhen grm je bila posuta z ne ravno velikih - velikimi belimi cvetovi ... Nekoč sem bil enak, vendar v novem vrtu po poteza je ni mogel rešiti, zato je - drugi poskus.

bela primula

V toplem in suhem domači zrak mojem zelo hitro postane dolgčas in sem se preselil v stari hiši, ki ohranja temperaturo tik nad nič - samo, da se voda ne zamrznejo. Tam me je čakal, in to pomlad, in ob prvi priložnosti, sem ga posadili v zemljo. 

To je to za drobtine kupil v prodaji na vrtni center lani jeseni - pravi slabič, ki je le škoda, da zapustijo.

Video: Primrose Primrose recepti čistilne naprave

malo jeglič

Zemljišče je že posajena skoraj pod snegom, ampak prezimila mojega otroka popolnoma. Toda spomladi skoraj uničil njen sneg talil zgodaj, jeglič živ, lepši, razpletla liste ... In potem je prišel mraz. Pravzaprav, trobenticami taka presenečenja je vreme običajno ravnodušen, vendar ta rastlina ni imela časa, da bi zares dobili močnejši, se bo navadila na novo lokacijo.

Predvsem sem se bal, da bi trpeli korenine: je bilo očitno, in to ni bilo mogoče presaditi cvet za hlajenje njihovo izbočenja, ker je zemlja res ni odmrznjeni. Predstavljajte si, kaj veselje mi je dal tiddly cvet - ker to pomeni, da primulka živ, da je prišla do svojih čutov in je že pridobil moč za rast in cvetenje. 




Tu je grm, v celoti pokrita s cvetjem, je zrasla iz majhne delenki, vložene od prijatelja (kot je jeglič, da je prva fotografija - in oni so vedno drug ob drugem). Mimogrede, imamo primer teh naprav še enkrat prepričan: jeglič dobro prenašali delitev presadkov in celo cvetoče - če je le korenine jih tako ne izsušijo mesto v vrtu je dano po okusu. 

jeglič

Toda to Izvještačena zrasla iz semena. Ona je težko tekmovati z "starejša sestra" v sijaj oblik in čas je pravilen: po nekaj sezonah, bo to, da jih spodobno podjetje. 

Blooming jeglič, zrasla iz semena

Tu je jeglič - popotnik)) sem imel tako dolgo, da sploh ne morem natančno reči, od koder so prišli. Zdi se, da je, na babica na trgu, potem ko je kupil ... Ker eno vtičnico definirana z množico rastlin - so bili na stari koči, in razpršena skozi vrtove prijateljev in mi v novem kraju stalnega prebivališča preselil. 

Ushkova jeglič

Njeni gosto listje s srebrno odtenkom videti spektakularen vso sezono - od trenutka, ko se sneg topi, dokler mu ne bo določiti še enkrat. To jeglič tolerira pomanjkanje vlage, zato sem pogosto naselili v rockeries, kjer je podjetje stonecrop. 

Video: Blooming jeglič mi malo o odraščanju

To je škoda, da je poteza izgubila Primula serrulate - od majhnega rastyushek s semeni razmnožujejo, rastline gojijo elegantna ... Ampak nič: v mojem času, sem jih delijo s prijatelji, tako da je zdaj težko nadoknaditi izgube))

Ja, Primula lahko govorim že dalj časa :) Vem, da je med vami, moji prijatelji, mnogi ljubitelji teh lepih cvetov - nam pove o njih. Kaj jeglič cveti prav zdaj v vašem vrtu? Gotovo je, da mnogi od njih imajo tudi svojo zgodbo ... 

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com