ProSadGuru.com

Sajenje gomolji begonije

Begonija

V zadnjem času je bilo v cvetličarni, in spet ni mogel upreti skušnjavi. Videl sem fotografijo cvet izjemno lepoto, kot rdeča potonika mak ali frotirja. Na vprašanje, kakšen čudež, je bilo ugotovljeno, da je Begonija tuber.

Okusna in neprimerljivo jadralno sestrelitev gomolje begonije z dvo in pol-dvojnimi cvetovi (Begonia tuberhubrida pendula multiflora fl Pl ..) - trajnica houseplant. V ampelnye begonije ponavadi več glavnih poganjkov, od pet do osem, ki se nahajajo v zalistju dolgih cvetnih stebel na s premerom lepih cvetov kamelievidnymi za do 6-8 cm. Dolgo povešene poganjke doseže 30-45 cm.

Prodajalec izbral mene gomolja s rostochkom, za kar sem zelo hvaležen. Sem takoj padla na vprašanje: Kako vam je pravilno postaviti gomoljnice begonije. Zgornji del gomolje begonije neenakomerna, v sredini pa je majhen vpadinka. To votlo ne more nalijemo vodo, drugače gomolja gnije. Na spodnji strani rovnenky gomolja, rahlo izbočeno.

Če gomolj je velik in obstaja več točk za podaljšanje, lahko gomoljasta begonije se narežemo na dva ali štiri dele. Imenovani odsekov v takšnem primeru mora biti posuta z ogljem v prahu za dezinfekcijo ali mast Zelenko. Nisem pripravljen za takšno delovanje. Velikost mojega gomolja le 3,5 x 5,5 cm.

Domov, pri čemer je gomolj od paketa, potem ko je dan v raztopini vodichku fitosporin aktellik in 15 minut. Fitosporin pomaga preprečiti gomoljnice begonije iz gnilobe in aktellik - pred škodljivci. Namesto fitosporin lahko uporabijo raztopine kalijevega permanganata.

za sajenje gomoljaste begonije Vzel sem majhen cvetlični lonec, katerega višina je približno 10 cm na dnu drenažo za širjenje tal iz ekspandiranega gline - .. 1,5-2 cm Begonia gomoljev ne mara apna, tako sajenje gomoljev uporabil rahlo kisla tla pripravljena Saintpaulia.

Ko je sajenje priporočljivo zakopati le 2/3 gomolja begonije. Kot je Begonia gomolj posuto le malo. Pravkar sem naredil majhno depresije v tleh in mu dal gomoljnice begonije. Izkazalo se je, da pokopati nič posebnega.




Zalivanje gomoljnice Begonia je potrebno previdno, po stenah lonca. Za namakanje uporabljajo sneg vodo. Pozneje, ko se sneg topi, mehčanje vode Lahko uporabite limonin sok, citronsko kislino ali zrn kapljic ali vinski kis.

Končni dotik: posuto zasajene gomoljnice begonije iz raztopine razprševanjem cirkona in ga dal na okno v pelargonium podjetju. Počakajmo barvah nasmeh.

Mimogrede, takoj po sajenju ni listi na gomolja, substrat ostane mokra za dolgo časa, in tako namesto zalivanja lahko uporabimo dnevni letal.

Kasneje je potrebno vlaženje zraka okoli begonije, da se prepreči napad škodljivcev, kot so trips in pršice.

Cvetoče gomolji begonije imajo obilno in dolgotrajno. Ali se lahko posadili gomolje Begonia v cvetličnem ali viseče košare, potem bo okras na vsakem vrtu.

Po cvetenju Begonia gomolji je potrebno pripraviti za zimski počitek: malo zmanjšati zalivanje, odrezani del tal. Pot begonije gomolji shranjeni v suhem prostoru pri temperaturi zraka + 14 + 16 oZ le občasno rahlo navlažite zemljo. Marca so gomolji begonije se je presaditi v svežo mešanico prsti, postopoma, ne zlorabljajo, življenjepis napajanje in hranjenje.

BegonijaBegonija

BegonijaBegonija

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com