ProSadGuru.com

Nega crossandra

Crossandra Fortuna (crossandra Fortuna)

Me crossandra prišel čisto po naključju. Sem prišel enkrat na obisk prijatelj, in je, kot ponavadi, naložen me z vsemi vrstami potaknjenci in vej. Vzel sem iz spoštovanja, ampak, da bi vse rastline prav nikamor, in jih bodo vzeli koren ni vedno dobro.

Šibka ugovor na moji strani, moj prijatelj je rekel: »Kaj ste šli skozi, tudi če so izgubili - to ni pomembno, in tiste rože, ki bo preživela, potem ne bi prinesel! To bo vaše rože! ". Med temi potaknjenci bila in crossandra. Sprva sploh nisem vedel, kako ji je ime. To je bilo lansko zimo. jo gledal, sem brez pomena, in v marcu je izšel njen prvi spike vzcvetelo socvetje in mehke oranžne cvetove.

Crossandra (Crossandra), ki spada v družino akantovimi - cvetenju, okrasne listopadni grm ali grm približno en meter visok. V naravnem svetu crossandra skupno v tropskih razmerah v Afriki, na Madagaskarju in na Arabskem polotoku. To velja za rojstni kraj Indiji, Šri Lanka, otok, kjer crossandra raste v svetlih gozdovih. Crossandra ali Fireworks barve kot je to običajno imenujemo, je hitro raste v tropskih krajih, kjer je veliko dežja, sonca in vlage

V Indiji, crossandra oranžne rože so še vedno najbolj priljubljena med ženskami. Cveti crossandra kombinaciji z cvetov jasmina, ki jih krasijo svoje lase, ko gredo v tempelj.

Najpogostejši velja crossandra lijak (Crossandra infundibuliformis). Crossandra - hitro pridelovalec. Izhaja iz njenega pokončno, razvejano, glabrous, zeleno ali rjavo-vijolično. Rastlina se lahko oblikuje v grm ali drevo v obliki črke. Več prischipok storiti, rastlina bo z navojem.

V crossandra svetlečim, svetlo zelenimi listi od 3 do 9 cm, nasprotno zakoreninjenih ali zbirajo v spirale 4, peclji, ovalne, ostro spreminja v listnega peclja na rahlo valovit rob (na strani, se zdi, da so naborki), puhasti redke štrleče dlake.

cvetje crossandra oranžne ali marelice, od koral v rdečo, rumeno in celo turkizno zbrane v socvetje štirioglati konico do 15 cm v dolžino.

Crossandra zelo enostaven za čiščenje, vendar je treba omeniti, ne samo za to. Crossandra začne cvetijo v zelo mladih letih, ko je bil še vedno precej "najstnik" in ima zelo dolgo cvetenje. S pravilno nego lahko cveti crossandra od zgodnje pomladi do zime vas bo navdušila s svojo svetlo oranžno ali rumenimi cvetovi. Kljub temu, da se doseže tako dolgo cvetenje, morate vedeti nekaj funkcij.

Ker crossandra - po rodu iz tropskih in vsebino bi moralo biti blizu dežju. V zimskem času je temperatura v prostoru To ne sme pasti pod + 15 + 18 0C, in poleti - + 18 + 25 0C. Med drugim crossandra strah prepiha. Z ostrim padcem temperature, lahko izgubi vse liste.

Na dvorišču v decembru in crossandra še naprej rastePoleti sem se crossandra vrt

Osvetlitev mora biti razpršena. Podyschu za crossandra mesto z veliko svetlobe, najbolje pa je južno okno v zimskem času in močni svetlobi do konca leta, medtem ko bo na voljo dolgo cvetenje crossandra.

Poleti, v rastni sezoni, zalivanje mora biti izdatno, v zimskem času - zmerno. Tudi crossandra zahteva konstantno vlažnost. Še posebej dobro crossandra počuti obkrožen z drugimi sobne rastline. Ustvarjajo za crossandra posebno mikroklimo, ki obstaja v naravi. Škropljenje mora priti v navado, sicer ne crossandra preživeti tudi v uglednih okolice kolegi. Cvetoče bo več, če Čas je, da odstranite Uvenuo cvetje.




In še ena opomba: Med pršenjem, poskusite, da ne pade na cvetje. Cvetenja socvetje, ušesa dovolj crossandra dolgo, vendar krhki cvetovi crossandra lahko sesulo pod tekočo vodo ali dež.

Torej, da se zagotovi dovolj vode, se razpršene svetlobe in visoko vlago, kot tudi hranjenje štirinajstdnevnika uravnoteženo gnojilo na polovico priporočenega odmerka, in crossandra bo srečen za eno leto.

Crossandra skoraj ni napad s škodljivci, vendar prepušča, da si ogledate prisotnost pršice in ščitkarja mora vedno v času, da se prepreči širjenje škodljivih organizmov.

crossandra tudi lahko izsuši konice listov. To je znak, da preveč suh zrak v sobi.

Da bi crossandra gladka in kompaktna vrsto spomladi je treba zateči k frizuro. Ostane po striženje Potaknjenci se lahko uporablja za vzrejo. So zelo enostaven za root. Ritje se lahko uporabijo kornevin ali drugih rastlinskih hormonov.

Prav tako je treba mlade sadike dati v mini-teplichku (ali p / e paketu) za dokončanje ukorenini. Ko novi listi, mlade rastline lahko postopoma navajeni na sobno temperaturo. Nato rastlina imela lepo sferično obliko, sadike potrebujejo prischipnut na višini 10 cm. Transplant crossandra lahko spomladi vsaki 2 leti, če je to potrebno.

Crossandra raje dobro odcejene, dokaj plodna tla. Zato je v času presaditve lahko uporaba zmesi tal iz enakih delov gline in šote in peska za dobro drenažo. Na dnu lonca Ne pozabite postaviti drenažo. Prav tako lahko crossandra zrasla hydroponically.

Poleti lahko crossandra prinašajo na teraso ali teraso. Ona izgleda super v skupini letnih in trajnic. Crossandra lahko posadili v zabojnikih ali škatlah, da okrasite okno zunaj v poletnih mesecih.

Moram reči, da crossandra je "ne ubili" kljub vsem nadloge, ki sem jo dal. Poleti svojega crossandra sem prenašal na vrtu pod krošnjami, zaliti, vendar pršenjem porabili nepravilno. Ampak ona še vedno cvetijo in med 35 stopinj vročine, in v septembru, ko so noči hladne. Listi vedno ostaja sijoča, zelena in zelo dekorativna. Tudi v decembru, moj crossandra še vedno uspevajo in me navdušili s svojimi ognjemet barv.

Crossandra Gana rdeča (EDS crossandra Gana)Crossandra Green Ice (crossandraCrossandra Tropic plamen (crossandra

Turkizna Crossandra (turkiz crossandra)Crossandra Trincomalee (crossandra Chinkomley)Crossandra Flava (crossandra flavus

Crossandra Mona wallhead (Mona crossandra Valed)Crossandra Old oranžna (crossandra Old oranžna)Turkizna Crossandra (turkiz crossandra)

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com