ProSadGuru.com

Zakaj pušča curl?

Zakaj pušča curl?

včasih rastline listi curl ali močno skrči, preostali zeleno. Kaj lahko povzroči take spremembe?

1. Najverjetneje je to rastlinski odgovorov na pogoje za pridržanje, kot so listi lahko zvijejo in Zgrčiti iz Vsebina nizki temperaturi.

Video: Glavni vzroki za leaf roll v paradižniku

Če je to houseplant v drugi sobi z bolj ustrezno temperaturo, lahko Okrasne rastline se zdravijo z anti-stres zdravil, na primer, cirkon, Kendal.

Listi sobne rastline v zimskem ali poletnem twist na kaj se nanašajo na zasteklitve. Steklo mrzla zima, poleti, v neposredni sončni svetlobi, vroče. Razveljavi obrat stran od oken, listi niso prejeli toplotnim šokom. Če nimajo kam dati na stran, visi lahke tkanine med steklom in rastlin, listi ne dotikajo stekla.

2. listi curl s stalno vlažno zemljo v lonec. Igrišče je stisnjena, se zrak dovaja do korenin. Prilagodite zalivanje, namakanje ni prej kot zvesti zemljišča posuši v lonec. Razsute zemlje v lonec, Zrak mora teči do korenin.




3. Listi lahko zvije in skrči proti so škodljive poravnane na notranji strani lista. Takoj opazil, da so listi, da je nekaj narobe, jih skrbno pregledati na vseh straneh. Tudi če še niste videli ničesar, preživijo predelovalnih obratov insekticidov (s sesanjem, žvečilni škodljivcev) in akaricidi (s pršic). Zdaj proizvajajo močne droge v kombinaciji ukrepe za pomoč znebiti vseh škodljivcev naenkrat.

Video: Bolezni paradižnik v rastlinjaku / zvit listi / apical plesni / plesen

4. Prav tako lahko listi curl, Zgrčiti in rotor virusne bolezni. Cvetovi na te rastline so običajno pokvarjen in grd. Ni spremembe v pogojih pridržanja ne spreminjajo razmere. Vsi listi na rastlini so kodrasti, čeprav so nove rastejo nazaj. Značilno je, da se virusne bolezni pogosto najdemo v industrijskih rastlinjakih. Virusne bolezni se ne odzivajo na vseh fitofarmacevtskih sredstev, in za preprečevanje širjenja bolezni, prizadeta rastlina je bolje, da vrže ven.

Letos sem tudi naletel na isto težavo kot listov valjanja. Kupil sem nekaj gomoljev gloxinia, saj rostochku. Zasajene, in ko rostochku rose, na eno gloxinia zvit listi zrasel nazaj takoj. Ni stresni življenjski pogoji niso bili zdravljenja pred škodljivci, tudi ni pomagalo. Začel sem razmišljati, da je virus v gloxinia.

Na gloxinia pojavil običajne liste5. Vendar se je izkazalo, takega, kot curling listov, lahko po uporabi visokih odmerkov kalijevih gnojil. Kalij je potreben za rastline, ker je vpletena v kopičenje hranil v korenine, gomolje, stebelnih rastlin, tako v rastlinjakih se pogosto uporabljajo kalijevih gnojil. Toda previsoka koncentracija kalija povzroča deformacije tkiv.

Ker jaz ne zlorabi prelivi, pa se kaže, da so bili prevelik odmerek kalijevih gnojil, bodisi v trgovini ali v rastlinjaku, kjer goji gloxinia. Ko je moj gloxinia, novi poganjki z normalnimi listi, sem prišel do zaključka, da je šlo za prevelik odmerek kalija, in ne virusna bolezen.

6. Listi lahko zvije, če v lonec živih črvov in ličink Skosarev, navedene skupaj z vrtno zemljo. V tem primeru je bolje, da presaditi rastlino v novo lončeno zmesi.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com