ProSadGuru.com

Racija na listih

Bela prevleka na listihKo je nekaj dni zapored sem v naglici priljubljenih zalivanje vrtnice, še posebej za njega ni natančno videti. In je opazila, da je bilo gnusno belo prevleko na listih.

Ker veliko povzročiteljev rastlinskih bolezni in prevleke je lahko posledica različnih vzrokov. Za pravilno določitev diagnoze, sem se obrnil na referenčni literaturi.

In to je tisto, ugotovil ...

Video: BOJ ZA barve SCHITOVKAY brez VENOM

vsebina

pepelasto plesen

Najpogostejši razlog za napad na listih - pepelasto plesen. To je goba iz družine pepelovkah.

Bela prevleka na listih. Z značilno belo barvo ploščo na zunanji strani lista, sem ugotovil, da je moje vrtnice okuženih pepelasto plesen. Končna diagnoza je bilo potrjeno, ko sem jo nežno vtremo stanja: plastenje zlahka odstraniti ostane na prstih, v obliki peletov, ki sestoji iz drobnih niti micelija pepelovkah glive Erysiphales. In sem moral iti v trgovino kupiti fungicidov.

Pepelasto plesen na vrtnice listihMimogrede, svetujem, naj bodo pozorne na: za je treba zaščito pred pepelovko uporabiti fungicide na osnovi žvepla, in v boju proti peronosporo (o tem kasneje) - zdravila, ki vsebujejo baker. Če uporabljate eno zdravilo, v obeh primerih bo rezultat dosegla le polovico. Obstajajo načini za boj proti pepelaste plesni:

  • - raztopina kalijevega permanganata (1,5 g v 10 litrih vode) - je učinkovit v začetni fazi zdravljenja rastlin je treba takoj po dežju;
  • - infuzija mullein: 1 del mullein pour 3 delov vode, vztrajajo 3 dni, nato filtriramo, razredčimo z vodo v razmerju 1 do 3 in se rastline razpršimo vsakih 7-9 dni;
  • - tudi v serumu, 3 litre katerega je razredčenih v 7 litrov vode in dodamo žličko bakrovega sulfata;
  • - drugo dokazano Postopek - spray infuzijo čebula lupine 200 g luski na 10 litrov vode.

V času oidija od rose sem pozdraviti, ampak kolikokrat je imela jaz in moji prijatelji, da se ukvarjajo z drugimi vrstami premazov na listih!

Tako kot pepelaste plesni, je razširil svojo "bratranec" - peronosporo.

Če konvencionalni plesni belo prevleko (micelij) se razprostira na površini lista in vire sok rastline z uporabo sesalne skodelice, v primeru peronosporo plaka je oblikovan na spodnji strani lista, površina listov pojavijo rumenkaste lise in sivo vijolično prevleko.

Glavna stvar, kot sem povedal, ne mešajo zdravil za zdravljenje, ker imajo ta zdravila različne podlage - ali žveplo, ali njena vsebuje baker.

kalup

Racija na listihPlaketa se lahko na listih po okužbi kalup, kot odpadni izdelek nastaja gliv - botrytis in pepelasto plesen.




Plesen, boste izvedeli teh zunanjih znakov, kot če pokrita s prahom ali volne oblikovanja vlaken na rastlini. Pojavljajo se, če so lončnice prepogosto poškropiti. Od prekomerne vlage na rastlini začne rasti glive, in če se ne ukvarjajo s tem, bo cela rastlina gnilobe.

Za odstranitev plesen, je potrebno odrezati prizadeti del in da antimikotika. Koristno je, da krtačo na pravilih skrbi za rastline, da se ne izpostavljate nevarnosti onesnaženja plesni v prihodnosti.

siva plesen

Siva plesen na listihNi veliko težav lahko prinese in siva plesen. To je gliva Botrytis cinerea. Izgleda, da puhasto sivih območjih napad na tovarno - na steblu, Listnih pecljev. Pozneje je poškodovan del sredstev gnilobe glivic na. Bolezen se zelo hitro širi! Rastlina lahko popolnoma brezno.

Da bi zaščitili svoje rože iz gliv, ne stagnacijo vode v tleh, vlage na listi redno in prezračiti sobo. Med mora lonci biti jasno prostora za dihanje liste, tako da ne dajo rože preblizu drug drugemu.

Zanesljivo zdravilo Botrytis niso prizadete rastline treba uničiti, da se bolezen ne bo razširila na druge rastline.

Plaketa črne, rjave in druge barve

Med svojim skoraj 20 let izkušenj v cvet sem videl različne vrste oblog. Na primer, rdeče pike na hibiskus in Pelargonium, ki se je izkazal za bolezen, znano kot rje - glivične okužbe z parazitske glive. To izgleda takole: na pojavi spodnja stran lista patino oranžne, rumene ali rjave, in kmalu poškodovani del rastline posuši.

Rusty plošča na listihVzrok bolezni - vlažno notranji zrak pri nižji temperaturi od 10 do 20 ° C. Poškodovane listi je treba odstraniti, in obrat vsaj začasno, za ustvarjanje "vroče podnebje". Imam hibiskus na čas za zaprtje prozorno vrečko in dal na toplem - v bližini grelnika. Ko pod temperaturo kapuco doseže 30 stopinj, glive nehajo aktivno razmnožujejo, vendar zdraviti obrat, je potrebno, da spray večkrat s posebnimi fungicidi (enkrat na teden za en mesec).

Navaden vodni curek ne more v tem času - v kapljice na listih zrelih spor.

Črna Čađav prevleka na listihDruga vrsta bolezni - Črna folija na listih. Pravijo, da so črne Nečista gobe, črna ali kot jih pogosto imenujemo. Radi se usede v lepljive sledov škodljivih žuželk življenja (trips, listne uši, volnate uši). Trpijo zaradi črne oblog pogosto citrusov, azaleje, kamelijami in dlani.

List bolne rastline Izgleda prašno lakirane črne ali temno skorjo. To disfigures obrat, mu preprečuje dihanje in upočasni proces fotosinteze.

Pridelovalci se svetuje, da se ukvarjajo z insekti, pusti sladek premaz, ki naseljujejo gliv in izboljša videz rastline lahko, tudi po pranju v tuš, nežno čistilno gobico vsak list. Imam rastline, ki so občutljive črno dotik, in čeprav so pod lahko ugodne pogoje za glive zboli vsako rožo, sem vesel, da sem imel srečo, da se prepreči težave.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com