ProSadGuru.com

Kako izmeriti gnojilo brez uteži

Gnojilo za dognojevanje rastlin in cvetja zelo veliko. Na voljo so v tekoči obliki in v obliki prahu. In v navodilih se običajno daje koliko gnojil je treba sprejeti določeno količino vode. Ampak to je samo količina vode za namakanje, zalivanje in steklenice zmogljivosti smo drugačni. Na primer, zalivanje rož iz polutoralitrovyh plastenkah, moje dekle petih-litra in dva litra - to je bolj priročno. Tekoča gnojila za merjenje in izračun želeno količino voda lažje, vendar s praškom (običajno kristaliničen prah), je bolj težko. Dejstvo je, da je digitalna tehtnica s točnostjo 1 g, sploh ni. Koncept žlico z vrha - je tudi zelo subjektivna. In preveč pameten z gnojili, kupček na očeh, da je zelo nevarna za zdravje rastlin.

Zato bom poskušal razložiti, kako sem štetje odmerkov gnojil za svoje barve.




Večina gnojil Tek I Fertikov Suite - roza kristalni prah, precej higroskopičen. Prodajajo v vrečkah, ki tehtajo '20 Po mnenju proizvajalca - ena žlica. Določim če pour vsebino paketa v žlico - bo žlico s toboganom.

Gnojilo za rože20 g gnojila (1 vrečka) Fertikov Suite izračunane na 10 litrov vode. Imam barvo naenkrat, tako da ne pijejo, in krme, da ta gnojila ne potrebujejo vsi, tako da sem pasme 1,5 litra raztopine.gnojilaNajprej sem vlije vse gnojila v merilni posodici, da spoznajo njeno področje. To je približno 22 ml.gnojilaZa bolj natančno merilno gnojilo imam brizgo po 20 ml, ki je odrezan od sprednje stenochka konico.Gnojilo za rožeSleep gnojilo v brizgo, precej tesen, moramo rahlo pritisnite palico, vendar brez napora. Kapaciteta brizga je samo zahteva 22 ml.

Video: Tabela ukrepov izdelkov v gramih / kako tehtati moko brez uteži

priprava gnojiloPoraba preprost izračun: 22 ml gnojila, izračunano v 1 litru vode, oziroma do 1,5 l vode je potrebno 3.3 ml gnojila. Ampak jaz sem ob strogo 3 ml - gleaning bolje kot bankrot.priprava gnojiloIn zdaj je prejela peščica gnojila vlijemo v žličko (se je izkazalo, ni popolna in ne drsi), ki se uporabljajo samo za kemikalije. Uporabite lahko katero koli zajemalka o drogah. Bolj natančno prilegajo obseg žlico, bolje je.

Video: Kako meriti moko improvizirana sredstva?

Točno tako lahko izračunamo katero koli drugo praškasti ali kristalni gnojilo za vsako količino vode. Pomembno je vedeti, da s mora Raztopina gnojila stati nekaj časa (približno 1 uri), da so kristali popolnoma raztopi, bolje občasno stresamo. No, najbolj osnovna pravila rastlinskega gnojila: je nemogoče vlijemo raztopino gnojila na kopnem, je nemogoče nahraniti bolne in oslabljene rastline, in ostali so v stanju. Odmerki v univerzalnih gnojenje gnojil običajno se v povprečju, za nekatere rastline potrebujejo, da sprejmejo nižjo koncentracijo gnojila (polovico ali četrtino), zato pozorno preberite priporočila za oskrbo rastlin. Še posebej to velja za bromelije, praproti, orhideje in druge rože.


Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com