ProSadGuru.com

Skalnjak 3 glavna pravila

To pomlad, ko sem v skupni rabi zgodovino ustvarjanja na "napačnih" rockeries. Kršiti pravila sem bil prisiljen na okoliščine in posledice kršitev (povsem pričakovano in redne) ni trajalo dolgo čakati ... Torej, danes sem predlagala, da se spomni najbolj pomembnih pravil dogovoru rockeries - tiste, ki omogočajo, da ne samo lepa, ampak tudi trpežen in nas - ljubiteljski vrtnarji - bo rešil težave in dodatno delo.

Fragment rockeries

Pravilo ena: temelj, temelj in temelj še enkrat!


Nikoli ne vzemite čas in trud, da popravi ureditev podlagi za svoje rockeries. V kolikor je to pomembno, sem prepričan, v praksi že dvakrat, tako trdijo, kategorično: to pravilo je nujno potrebno! Kljub temu, da po njej, preveč, je treba upoštevati: najprej moramo razumeti, kaj težav je treba preprečiti.

Video: Jack Ma je ​​Top 10 Pravila za uspeh

Torej, če bo rockeries nahaja na mestu, kjer je voda v spomladi ali po dežju nabira, stagnira - drenažo nujno potrebne. Za svoje dogovora primernega peska, gramoza, betonski blok, opeke naplavin in gradbenih odpadkov - vseh razpoložljivih sredstev. Če je prostor za cvetlični vrt, ki ga sprejme na vas dvignjenem terenu pesek in voda gre takoj - lahko storite brez drenažni sloj.

Če ste delujejo v vaši bližini moli in rovke, nujno in brez ne zajema temelje prihodnjih rockeries fino mreže metal omrežja. Ne vem, kaj živali privlači gradnjo kamen, vendar če ima okraj vsaj eno zhivotinka, kopanje predorov na tleh, je prepričan, da bo tu!

nekdo luknja

Moje rockeries najbolj prizadela, je iz te "izkopavanja", in gre in rastlin, in skrbno postavljen skladbe kamnov (((In za odpravo posledic škode je zelo težko in včasih nemogoče - da se v celoti uveljavi vse lažje!

sledi uničenje

Pogosto je priporočljivo odstranjevanje sod na tleh poleg cvetlični vrt zemlja ležala geotekstil ali drugih netkanih materialov. Kaj počne? Da bi se izognili mešane plasti zemlje, se zemlja ne izpere, in da ne kalijo plevel.

Z vidika praktičnih izkušenj lahko povem, od plevela taka zaščita ni smiselna, po mojem mnenju. Ta premaz ne moti posejane in kalijo semenam- hkrati, kakršne koli pomembne poškodbe od preostalega nekje v globini korenin tal iz večletnih plevelov nisem mogel gledati. Z erozijo tal, tudi ni obraz. Po drugi strani pa je najslabša takega zaščitnega sloja ne bo točna, tako da, če je to mogoče - narediti.

Druga nevarnost, ki jo predstavljajo napačnih rockeries naprave - kamni lahko potopi. Da bi to preprečili, tla - še posebej pri velikih skal - je treba skrbno zgostiti.

Skale na pobočju

Njegova zelo prvi rockeries sem na kupček, ki nastane iz zemlje izkopane pri gradnji spletne strani za žar. In to pravilo prezreti (moram priznati: Jaz ne toliko zaradi pomanjkanja znanja, ampak zaradi naglice in - ja, je - običajno lenobe :)). Kljub temu, da ima peščica zemlje, da se uležejo v sezoni, dežuje, se zdi, stisnjen, nekaj kamnov na pobočjih imam eno leto po dogovoru z rockeries "jadra" - so začeli izseliti, da se potopi, da gredo v tla. No, in ko se je pridružil kopanje "lopovi", je proces postalo neobvladljivo ... in ne ponovi moje napake!

Video: Srednja šola: najhujših let mojega življenja Official Teaser Trailer # 1 (2016) - Lauren Graham Movie HD

Pravilo dva: v rockeries pomembneje - kamni


Tako je prav! Skalnjak - to ni samo "cvet postelja s kamni", kot je to pogosto zaznajo. Tukajšnji kamni - glavni in najpomembnejši element sestave, rastlin bi le, da je poudarek, krepijo vtis. Zato je izbira materiala in lokacijo, in medsebojna kombinacija kamnov - od velikih skal na kamenčkov za odmetavanje - so ključnega pomena.

Kako izbrati? Spet se osredotočajo na načelih - sklicujoč se na njih, s podrobnimi podatki in podrobnosti, ki jih uspešno spopadanje sami. Toda osnovna načela v tem primeru:

  • dekorativni;
  • trajnost;
  • naravnosti.
 
Kamen v kombinaciji z lesom kislica in zvezdica

Moral bi začeti, morda z naravnosti. Najbolj zanimive rockeries - tiste, ki najbolj uspešno posnemajo naravno krajino. Ob bregovih potoka seveda videti gladka kot polirani kamni z vodo, in na melišče - grobo, postavljeno balvani. Zato morate razumeti, kakšne pokrajine želimo ustvariti, nato pa pozorno, so nekateri "gradbeni material" se uporablja v takih primerih z naravo. In izberite, ki temelji na teh ugotovitev - je skoraj pristop win-win.

Dekorativni - večplasten koncept. Poleg izrazno obliko, teksturo, barvo in bi morali razmisliti o tem, kako je treba kombinirati med seboj elemente prihodnjih rockeries. Včasih je celotna sestava zgrajena okoli enega samega kamna, impresivna zaradi svoje lepote - potem bi ostalo nizko-ključ, ker je njihova naloga - poudariti dostojanstvo "solist", in nič več.

Video: Quantum številke Explained!

V vsakem primeru, ne mešano. Kako biti privlačna niti je vsak kamen sam, rockeries - to ni kamnolom in kaotično kup ruševin, in ves, zaključena sestava elementov, ki v nobenem primeru ne bi smela tekmovati med seboj.

Mimogrede, naravno in dekorativne med seboj tesno povezani. Mislite, mislim, ste že kdaj videli kaj v naravi, na primer, enake velikosti kamni, zložene gladka ryadochkom? Osebno se mi to še nikoli ni srečal. Toda v gredice, ki so njeni ustvarjalci imenujemo Rocard, - ves čas! Priznam, in je grešil to)) Tukaj je še en primer mojih napak:




Cementni & amp; amp-quot-Boucicaut & amp-quot;

Ni dvoma, če ga dobro všeč - in ne poslušajo nikomur nasvet :) Na koncu, to je vaš vrt, in on bi rad najprej za vas, namesto krajinskih oblikovalcev. Toda večina teh skladb so preprosto od vztrajnosti ali nevednosti, ampak zato, ker je težko izogniti napakam - zelo malo pozornosti in opazovanja.

Končno, vzdržljivost. Tu se ne gre samo ni sesulo, če izberemo kamen od obilnega deževja in hladne zime (če ste izbrali tiste, ki so značilne za območje, potem je to v naslednjih nekaj desetletjih, najverjetneje ne bo zgodilo :)). Še pomembneje je, nekatere pasme (na primer, peščenjak, malo manj - apnenec), ponavadi pod vplivom padavin in vremenskih nepredvidljivih spremeniti svoj videz. Porozne kamnine lahko absorbirajo vodo je lahko onesnažena - je pomembno razumeti in bo gotovo upoštevala.

Za našo regijo, na primer, je dobra izbira - granit, v korist svoje barve in teksture so zelo različni, sploh ni omejen na ustvarjalne impulze)) In kaj boste izbrali?

kamni

Uživajte kamni, uživajo svojo izbiro - potem bo zagotovo uspešna!

Pravilo treh: skrbno izbrati rastline


Če želite izvedeti, kako to storiti, napisana gore knjig in člankov, zato govorimo malo o tem, kaj ne da storiti.

prvi: ni potrebno, da obrat v rockeries agresivne rastline hitro rastejo in hkrati zaseda velike površine. Ne, to je načeloma mogoče - vendar vemo, da težave povečajo. Rockeries ali nekaj letih povsem spremenila: nekateri še posebej aktivni vrste so lahko popolnoma zapreti se tudi precej velike kamne.

Priznam, da je napaka v svojih "narobe" rockeries redno. Na primer, neizmerno ljubil z me stonecrops in zvezdica, Veronica filiformis - odlične pokrova rastline na zemlji, ki lahko dobesedno za sezono skriti preprogo zajetne del cvetlični. Rip presežki moja roka se ne dvigne ((((In čas, na primer oskrba zahteva veliko Na splošno velja, če niste pripravljeni lotiti sistematično "frizuro" - ne dajo kaj takega v rockeries: leto ali dve izvirni pesmi ne bodo naučili IN! ne dejstvo, da vam bo všeč rezultat ...

Stonecrops med skalami

drugi: ne dobijo vpletene rastline, okrasne, ki je zelo časovno omejena. Na primer, zgodaj spomladi žarnice (Crocus, Muscari, Scilla Difolia) med kamni videti čudovito. Ampak zelo kratek čas ... In ne moreš prekinil liste vyanuschuyu, dokler se ne posuši, ne porumenijo ... V običajnih gredicami za rešitev tega problema je preprosta - samo da v bližini rastlin z bujno listje in lepa, ki uspešno prikrijejo znake venenje žarnic. V rockeries ta trik ni vedno mogoča, zato, da izberejo, in sami, in njihove kombinacije rastlin je treba biti zelo previden.

Na primer, mi je res všeč dekorativne loki, vendar je večina od njih, ottsvetaya, postane zelo neurejena videz, ki je med kamni težko prikriti. In vendar je našel izhod: Allium nutans, ki cveti pozno (smo ponavadi v avgustu), vendar je bujno zeleno listje obdrži do zmrzali.

Rastline v rockeries

Toda z Rhodiola Rosea, sem očitno zamudil: to je pristal v središču vašega sestave, poleg veliko skalo, kjer cvetov je bilo videti preprosto neverjetno pozno spomladi. Toda razcvetu končana, in skoraj vsi osrednji del poletni cvetlični vrt je videti žalosten in potrt: in glej, ni nič, in ne skriva ...

Seveda, to niso vsa pravila in intricacies rockeries dogovora. Veliko je mogoče reči o svojem kompozitsii- mesta- o izbiri, kako harmonično je fit - zelo poseben - cvetlični posteljo v okoliško pokrajino. Možno je, da bi razpravljali podrobno vrst rockeries - eno samo široko temo. Toda te tri pravila, o katerih govorimo o danes, se mi zdi najbolj pomembno, in prednostno.

Morda imate željo kaj dopolni ali kaj podobnega, da trdijo? Bodite prepričani, da delite svoje mnenje v komentarjih!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com