ProSadGuru.com

Skalnjak ne kriket

Video: Ni v skladu s pravili iz leta 1971

Sestava rastlin in kamnov, da mi resnično naslazhdenie- uživam in s svojim ustvarjanjem, in kontemplacijo (morda je to najbolj točna, najbolj pravilna beseda, ko gre za kamen: ne "obravnava" in "preučiti" - ki jih ustanovijo je na kontemplacijo, premišljen in počasne).

majhne rockeries

In seveda, nisem mogel priti mimo dveh ogromnih skal ob ograji svojega novega doma. V jeseni so komaj vidna: njihove skrite volčjega grmovje in travo. Toda spomladi, čiščenje prostora malo, sem našel tukaj je slika:

balvani

Vprašanje, kako se premakniti te balvani od kraja, ne da bi šel dol: nobena posebna oprema ali resen fizični napor je zelo, zelo težko. In zakaj? Konec koncev, se lahko uporabljajo kot podlaga za oblikovanje majhnih rockeries - cvetlični vrt, kjer je "v glavnih vlogah" - kamni.
Ja, seveda, rockeries to storiti s kršitvijo vseh pravil. Ampak to ni argument, ki bi me dal gor mojo idejo. No, potem bomo imeli "napačno" cvetlični vrt))
Prva stvar, ki sem poskušala izkopati tako natančno, kot je mogoče, in lupine vse vrste plevela, pobiral ostanke korenik. Treba je razumeti, seveda, da ni povsem znebiti plevela s takšno metodo za ustvarjanje rockeries, kot del korenine gredo globoko pod skalami ali skrit Ospica koreninskega sistema raste med skalami. Zato pletje na dolgi rok ni mogoče izogniti.
Potem sem začel oblikovati relief in obrisi prihodnjih rockeries.

Kamni in rastline

Res mi je všeč gredicami, ki simulirajo skalnih melišča, ki pa v tem primeru niso zvišanja niso opazili in celo umetno jih ne more ustvariti. Vendar pa se rockeries ni potrebno, da so spremembe nadmorske višine, se tudi lahko nahajajo na ravninah.
Pick up kamni, rastline so posajene ... "pravilno" rockeries je dodelan, skrbno izbrana sestava, dobro, moj - rezultat raziskovanja in eksperimentiranja. Včasih zložene kamen - in glej: to ne ustreza, ne videti, ne spadajo v celotno sliko. Moramo najti zamenjavo. Da je celotna sestava izgleda bolj naravno, da je pomembno vključiti kamenje različnih velikosti - od največjih do najmanjših, kot se to zgodi v naravi.

Velike in majhne kamne

Majhni kamni lahko zapolni prazen prostor in da se poudari meje cvet posteljo.

riprap

Lekcija je težaven. Všeč mi je, ne samo, da napolnita zemljo s kamni in jih poberem, iskanje harmonije, da bi dosegli lepe kombinacije in gubice. Torej moje rockeries zgrajena za dolgo časa, se počasi, spreminjajo iz dneva v dan ...
Vendar pa bo to stalno spreminjajo: je zaraščen pristanek spremeniti svoj videz. Še vedno bo zelo majhne stonecrops prizadevati za zmago toliko prostora, kot je mogoče. Nekatere vrste lahko sčasoma celo popolnoma skriti svoje preprogo kamni, ki ležijo pod njimi.

stonecrops




Saxifrage zhivuchka rastejo in tvorijo maščobe jeglič grmovje.

Ushkova jeglič

Do jeseni veličastno obliki bo grm, in naslednje leto cveti roza, ki sedaj izgleda zelo skromna in nevsiljive.

nagelj

Video: Goofy - lov v nasprotju s pravili. iz Disney risanke

Vse poletje bo cvet margaritki- njihove neresno rože poudarjajo hudo zadrževanje kamenja.

daisy

Zdaj je eden od glavnih poudarkov je rockeries bush Rhodiola rosea. V času njenega cvetenja je zelo dobro v kombinaciji z vse večjim strani pa stranski bledo rumene svetlina.

Rhodiola in Primula

Ena od glavnih pomanjkljivosti te metode ustvarjanja cvetlični vrt: nima zaščite pred napadi rovke in moli. Ponavadi ob vznožju rockeries iz fine kovinske mreže do teh živali za živahno dejavnost niso pokvarili umetna lepoto.
Pomanjkanje drenažni sloj v mojem primeru, na srečo, ni kritična: zemlja izgubimo, prepustna, na mestu, kjer se nahaja na cvetlični vrt, voda ne stagnira, tudi v začetku pomladi, v času taljenja snega. Toda v drugih okoliščinah pa je tudi možnost, da je problem. Vendar pa je mogoče rešiti z izbiro ustrezne rastline - tiste, ki potrebujejo veliko vlage, kot gostitelji, ali praproti.

ferns

Poskus! In tudi v vašem vrtu, da se bo kaj storiti "proti pravilom" - če je to storjeno z ljubeznijo in veseljem, vse bo zagotovo uspelo!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com