ProSadGuru.com

Mole kriket, cutworm, CHAFER - "nevidni" vrtni škodljivci

Medvedka vulgaris (Gryllotalpa gryllotalpa)

Kako pogosto vrtnarji za neprijetno presenečenje! Samo zasajene paradižnikove sadike, zelje, sadike že začelo, začela rasti, začelo rasti kumare, in nenadoma, tu in tam rastline posuši in pade kot podrli. Kaj je razlog?

Boj proti Medvedkov, na vrtu

Prvi in ​​najbolj znani vrt škodljivcev - kriket - precej velike žuželke, ki je v bistvu podzemno način življenja.

V tem času je postal sem vključen v vrt, zelenjavni vrt, skoraj temeljito preučevali navade navadnih Bramorji. Sprva ni hotel verjeti, da je na moji strani, potem pa se je faza obupa in divje groze od tega, kar sem se srečala iz oči v oči, in na koncu postal prepričan, da je bila ona - čriček! Zdaj - samo vem, kaj je to, in jih pusti živeti, ne more trditi z naravo. Izginotje ene vrste pripelje do druge, včasih nepredvidljivimi posledicami.

Mole pogosti To je razširjena po vsej Evropski del Rusije. Naravnih habitatov Bramorji - bregovih rek, potokov. To raje vlažna, rahlo zemljo. Vrtovi raje sajenje zelje, kompostnikih, gnoj, zlasti konja.

Ugotovite, njegova prisotnost na tem območju se lahko določi, ne le s cut rastline. Konec maja, - v začetku junija, še posebej potem, ko se zjutraj zalivanje postelje jasno vidna zasanjane plug gor površino tal. Ta površina premakne Bramorji. Napovedati, kje bo razširil jutri, je težko. Teči za njo z vedro nekaj neprijetnih stvari - in ne prinaša užitek. Nekateri vrtnarji so sedel ponoči na straži, ko bo kriket prišel na površje, da jo uniči. Nekateri vrtnarji izkopali v tri-litrski kozarec z vodo na način, medvedok, ki so padli nazaj in ni mogel ven. Spomnim se, kako se smejati, ko sem nekje prebral, da lahko boj z Medvedkov, če pogon Aspen deležev po zelenjavni vrt.

Poskušal sem, da posadimo sadike v plastenkah razrezani. Vendar ga je zavrnil. Paradižnik se še vedno ni nič povečal, vendar je zelje zelo slabo raste v teh obrezani steklenice. Med pletje, rahlo dotika rob steklenice, moje zelje letel iz zemlje. Niso mogli ujeti vogal korenin v tleh.

Video: Boj Medvedkov

Da ne bi povečali število medvedok na določenem mestu, vam svetujem, da se znebite desk in hlodov, zakopanih ali ležijo na tleh. Prav tako se prepričajte, da je rezervoar za vodo ne pušča. Poskusi, da ne bi gnoj iz neznanih krajev, kjer bi lahko bilo srečanje medvedok. Če se le da, da kupijo pogosto krhka prehode, poskusite, da ga ne dajo na tla, izolirani od tal do Bramorji ni razširil na vrtu. Pripravite posebno posodo. V tej posodi, lahko vrgel celotno humus ali gnoj od škodljivcev drog. Kompost izolirali tudi iz stiku s tlemi.

Kaj storiti z ležišči, ki je vihtel kriket? V zgodnjem poletju, v juniju, je kriket išče toplo sončno mesto, da bi gnezdo in nesejo jajca. Nest nekaj palice od tal izgleda preprost udarec. Nenavadno je, da poleg griča v radiju 20-30 cm nič raste. To je približno gnezdo kriket odreže vso travo ali druge rastline, tako da ne zakriva gnezdo. Medvedka pogosto prihaja v gnezdo, preverite, ali je vse v redu. Uničuje suvajte-priključek, lahko vidite veliko sivo-rumene velikost jajc nekoliko manjše kot grah. To je polaganje Bramorji. To je točno to, kar se je zgodilo z mojim seji Medvedko: sem menil, da je polaganje jajc, in tudi ona je prišel, da jih obiščete. Groza in otrplost v nogah odšel otrple, in ko je videla, da začnem nazaj proč tiho zapiranje kremplje. Kaj je to grozno! Edino, kar si želim, je, da ji nikoli ne srečajo.

Torej, da bi se uspešno ukvarjajo z Medvedkov, pogosto potrebujejo Spud in ne zanemarjajo pozno jesensko in spomladansko kopati. Lahko rastlin ognjiča, ki pravijo, da so tudi odvrne Medvedkov od glavne sajenja zelja in krompirja.

Eden od učinkovitih načinov za spopadanje s Medvedkov so droge, insekticidi Medvetoks, Thunder ali druga zdravila, za boj proti Medvedkov in komercialno na voljo v vašem mestu. Morajo uporabljati navodila. Moram reči, da pomaga. Tudi, ko sajenje sadik v jamah dodamo zdrobljena jajčnih lupin, ki se zbirajo skozi vse leto.

Prav tako sem prebrala, da lahko vlijemo na obodu ležišč žagovine, in nekaj jih pokopati. Ampak ona ni, tako da ne morem svetovati.

Moji pomočniki v boju proti Medvedkov - mačke. Takoj, ko smo začeli živeti dve mački in mačka, sem opazil, da so vse moje rastline še vedno v veljavi. Moje mačke vse poletje ujeti vse, kar se premika: muhe, metulji, kobilice, črički, gosenice.

Video: Vrtnarske škodljivci. 03. maj beetle

In če bo kriket prehod na drevesih in zdravje: kaj in nadalje furrowing rodno zemljo, izboljša zračenje tal.

Če ste zelo nadležno kriket, medtem ko je v jeseni, ko je vrt vse odvzeto, in na podlagi že začeli zmrzali, kopati nekaj vrtin do globine 50 cm, pokrijemo film, in dal gnoj. ta pasti, V Bramorji, da bi bilo mrgolijo za zimo. V dopoldanskem času vsak dan, preverite jame, tokrat Bramorji so počasi in enostavno uničiti. Menim, da je to pravi način za boj proti Medvedkov.

Repa molj in metode, ki se ukvarjajo s tem




repa molj - molj. I call it: velik mol maščobe. Butterfly sama ni tako nevarna, kot je gosenica - debel, velik, siv, lahko pa je svetlo rjave barve. To je odvisno od vrste lopatice, zaradi njihovega velikega števila - skoraj vsakem obratu obstaja ustrezna pogled na lopatice. Na tleh, gosenica je težko videti. Barve se združi z zgornjo plastjo zemlje.

Cutworm - Najhuje kmetijskih škodljivcev. Ni skrči od nič, skoraj vsejede. Gosenica lahko poškoduje pridelke, krompir, pesa, čebula, česen, koruza, paradižnik, kumare, Bamija, zelje. Čez dan se lahko gosenice skriti pred soncem pod listih rastlin, ali v zgornji plasti tal, in v noči lezenje ven na lov.

Škoda, ki jo cutworms, podobnih škoda za Medvedkov storiti. Mimogrede, sem videl v svojem pristrižene odlepil premcu. Mislil sem, da je kriket levo. Razgrebli tleh okoli ugriznil čebulo in videl sivo gosenico. To je repa molj gosenica. To je prav tako dobro, kot kriket, cut mlade rastline na ravni tal ali samo gnaws pecljih gnaws celotno votlino v krompir, laške repe, pesa, korenje in druge okopavine.

Video: Iz tal-škodljivca

Cutworms lahko uniči semena tal in sadike, ki povzročajo poganjki zelo redki, obstajajo gole lise v trdni pristanek. V naših vrtovih škoduje repo vešče gosenice iz prve generacije, ki vpliva rastlinskih pridelkov v juniju - julij. Gosenice druge generacije "specializirani" v zimskih pridelkov. Kako ravnati z zimsko molja?

Glavni in učinkovit ukrep za preprečevanje zimsko zavijača je globoko jeseni in spomladi kopanje tal do globine 25-27 cm, kjer se bube uničena in cutworms.

Video: Medvedka smo ujeli

V začetku poletja, ko je pristanek rastlinskih pridelkov, pogosto krhka prehode. Ko so poškodovane rastline postrga stran vrhnjo plast tal - zagotovo boste našli gosto sivo gosenico. zato, temeljito okopavanje med vrsticami To lahko velja za enega od načinov boja proti cutworms.

Poskusi, da pazi, ne samo za svojo posteljo. Nenehno obkashivayte strani ceste in okolici vaše spletne strani. Cvetoče plevel - oskrbo z električno energijo in o zimske cutworm molji.

Metulji proti repo molja učinkovite pasti fermentacije pijače: Dušeno sadje, pivo, kvass.

Proti repo se moljem gosenice lahko uporabi insekticidov: Decis, Bazudin, Arriva, Sherpa. Poleg tega lahko ta zdravila učinkovito uporabimo v naslednji zmesi - polovico pretok insekticidov in navodil 100-120 g sečnine na 10 litrov vode.

Ličinke hrošča maja (Hruščov)

Ko kopanje zemlje ali dajanje komposta mnogi vrtnarji pozdravili debele bele ali umazano bele črve. ta Ličinke Hrušt (Hrušt).

Lahko beetle ličinke sprva hranijo na delce humusa, nato začne jesti korenine rastlin. V evropskem delu Rusije prevladuje torno zaščito z dobo 4 let razvoja. Najpomembnejša škode za rastline se uporablja za ličinke drugega in tretjega letih razvoja v rastni sezoni. Rastline s hudo poškodovanih korenin lahko umre.

Tam je biološka način, da se ukvarjajo z ličinke hrošča maja - Širjenje kulture ogorčic. Znebite se ličinke hrošča maja, se ogorčice bodo pridobili: hren redkev ni slajše! Poleg uvedbe obstajajo ogorčice Preprečevanje ukrep širjenja ličinke hrošča maja: v jesenskem in spomladanskem ponovnega kapyvanii tal treba ročno zbrati in uničiti ličinke hrošča maja.

Prav tako ne bi svež gnoj tal. Prav gotovo zavedutsya ličinke hrošča maja. Če želite postelje uporabljajo le preperel humus, in preden jo s skrbno in preurediti: je bolje, da ne, da bi ličinke za vstop v postelji, kot iskati, kako ravnati z njimi.

V tem članku, sem posebej izbrala teh škodljivcev, proti kateri je eden izmed glavnih načinov boja spomladi in jeseni kopanje tal. Področja, kjer se nahajajo ti škodljivci, je treba skrbno obdelana vrhnje plasti. Zahvaljujoč eno samo globoko obdelovanje brez kakršnih koli dodatnih toksinov lahko zmanjša znesek medvedok, lopate navadnih in ličinke hrošča maja na svojem dvorišče.

P. S. Ti so razdeljene pomivalni stroj Bosch? Boste pomagali delavnice RemBytTeh. strokovnjaki delavnice je, da zapusti hišo in ne popravila na kraju samem za Bosch pomivalnih strojih in se popravila na kraju samem. Če se med popravilom se izkaže, da je pomivalni stroj ne potrebuje rezervne dele ali sklope, je njihova zamenjava opravi samo doma, boshevskie. Vsa popravila delavnice RemBytTeh jamči. Poleg tega, spletna stran deluje rembitteh.ru linijo On-line, kjer lahko pustite vašo zahtevo in boste našli veliko koristnih informacij o ostalih gospodinjskih aparatov.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com