ProSadGuru.com

Tsifomandra - paradižnik drevo - cyphomandra betacea, tsifomandra vaš vrt

Tsifomandra - paradižnik drevo - Cyphomandra betacea, tsifomandra na vašem vrtu

Ob omembi imena Tsifomandra Mladice-ventilatorji ponavadi predstavljate paradižnikov drevo (Cyphomandra betacea) - je razširjena v gorskih območjih tropske rastline iz družine Solanaceae. Ta vrsta ne prenaša visoke temperature in je zato slab občutek v našem podnebju v poletnih mesecih.

V tsifomandra naravi ima ducat ali tako vrste, ki je znano, da je veliko manj. V iskanju bolj primeren za našo vrsto podnebja, sem se potrudil, da raste na drevesu tsifomandru (Cyphomandra abutiloides) - eno izmed manj znanih vrst, ki izvira iz - gorskih območjih Ekvadorju.

TsifomandraSemena njen zelo majhen, kot jagode Physalis. posejali sem svoje domove za sadike maja, mala potted v srednje glinenih, ki je pred setvijo niso posebej usposobljeni. Pri sobni temperaturi, je 90% semen dvignila en mesec. Poganjki je tudi zelo všeč poganjke jagod Physalis.

Tudi brez gnojenje pri sobni temperaturi, se hitro rasla, in v enem mesecu sem posajene sadike v zemljo. Rastline posajene na tak način, da so bili v opoldansko sonce. Niso bolni po presaditvi, in po 2 tednih sem jih gnojiti z razredčeno raztopino sečnine. Potem ko se je izkazalo zelene liste, vedno močnejša.

V septembru, začetek cvetenja. Cvetovi so bele barve, velikosti in oblike, zelo podobno kot krompirja rože. v velikih socvetje rože 40-60, od tega približno polovica sadja oblikovanih so bili zbrani.

Tsifomandra

Zima 2002/2003, dodeljena zelo huda, in temperatura v kleti padla na 3C in ostal na tej ravni v zadnjem mesecu. Kljub temu, tsifomandra poskušali naraščati, vendar vse rože, popki in jajčnikov je razpadel. V tem stanju je bil v aprilu.

Ob koncu aprila, ko je topleje stabilna tsifomandru sem padla na tla. To je dobro ustalil in šla v rast. Cvetenje se je začela v juniju in trajala do zmrzali. Maj in junij je bil nenavadno suho, in pogosto je bilo treba zaliti. Poleg tega sem imel dober zamulchirovat tla pod grmovjem, zmanjšanje količine namakanja. Med rastno sezono tsifomandru naveličani ob istem času in v enakih odmerkih kot paradižnik.

Tsifomandra

Jeseni pri nižjih temperaturah to tsifomandra rasla veliko bolje kot v poletnih mesecih, in pridelka je trajal skoraj do zmrzali. Verjetno lahko, plodovi se uporabljajo za izdelavo marmelade in kompote, vendar sem jih uporabljajo le sveže.

ime "Tamarillo" Posneta je bila v Novi Zelandiji leta 1970. ali tik pred tem, in to je postal standard trgovsko ime sadja.

opis

Tsifomandra

Razvrsti

Očitno je, da ni vse vrste, vendar obstajajo sorte, ki se razlikujejo barvo sadja. Rumene plodovi se šteje, da je najboljše za obdelavo zaradi njihovega boljšega okusa.




podnebja

Od zgodnje pomladi do pozne jeseni tsifomandry sem v mojem vrtu v majhnem senčenje.

Paradižnik Les - rastlina subtropsko podnebje. Zato je bolje, da v vseh zimskem času, ko temperatura ne pade pod 10 ° C. Freeze -2 ° C, da bi ubil mlade veje in liste drevesi. Drevo je mogoče obnoviti, če je tako nizka temperaturi, ki niso namenjeni za dolgo časa. Vendar, sadike in mlade rastline v starosti od 1 leta, enostavno ubili zaradi zmrzali.

Drevo je plitvo koreninski sistem in s tem nestabilen v močnem vetru. Les paradižnik drevo je zelo krhka in enostavno zlomljena veje v vetru, še posebej, ko so obremenjeni s sadnim letino.

tal

Tsifomandra

hranjenje

Jaz gnojiti svoje paradižnika drevesa od pomladi do jeseni, 2-krat na mesec. Ampak, če je to potrebno, še vedno hranijo v zimskem času. Torej v tem letu, eno drevo brsti sprosti v začetku januarja, zato sem nadaljevala hranjenja.

opraševanje

Paradižnikov drevo ne zahteva navzkrižno opraševanje. Ampak, če je potrebno, veter za je opraševanje cvetja popolnoma odsotni, lahko bistveno zmanjša sadno vrsto, če so rože ne obiskujejo čebele.

Pridelka in dobitek

Drevo se običajno začne prinašati rezultate v starosti od 1,5-2 let in se šteje za produktivno za 5-6 let. Če po tem rastlina je že dovolj moči, lahko še naprej dobre rezultate za 11-12 let. V Braziliji, z vsakega drevesa obirajo 20-30 kg sadja na leto.

Tsifomandra

Uporaba

Zrel paradižnik sadnega drevja cut vzdolžno na dva dela in se uporablja s sladkorjem ali dozorel in pražen ali pečen za 15 minut in se uporablja kot zelenjava, ki je izdelan omaka za sladoled. Očiščene sadje lahko vložena, in namesto paradižnika.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com