ProSadGuru.com

Odpiranje celice

Video: 40.Iz zgodovina veliko znanstvenih odkritij: celice - gradbeni material življenja

odprta celica

Video: Citologija. Splošna načela celično strukturo. Teorija celic. Pro in evkarionti

Za prvič celična struktura najboljših reza steklenice zamaške dokazano pred Royal Society znanstveniki fizik Robert Hooke 13. april 1663 Kasneje je videl skozi mikroskop oddelki izhajajo bezgove jagode, koromač, korenje in druge rastlinske objektov.
In leta 1665 o študijah R.Guka našel ves znanstveni svet v svoji knjigi "mikrodiagram, ali opis manjših predmetov." Takole opisuje njegovo odkritje Hooke: "Vzel sem dober nekaj svetlobnih cevi in ​​žepni nož, ostre kot britev, odreže kos glavi in ​​je bila tako popolnoma gladko površino ... V istem Perorez sem zmanjšal z gladko površino je izredno tanek pluta plošča. Daj na črnem steklu - kot je bila bela cev, in jo prižgal s pomočjo plan-konveksno steklo objektiv, sem lahko zelo jasno videli, kaj je vse posejana z luknjami in pore, da je kot satovje. prešteti sem pore v različnih vrstah in ugotovili, da je približno 50-60 vrstic ozkih celic, običajno prilega 1/18 inch (1,4 mm) in 1.259 milijard na kubični centimeter 1. Morda se zdi neverjetno, če je mikroskop ni, da nas to prepričati ... "Hooke je predlagal izraz" celico ". Takole je pisal o tem v svojem opazovanju: ". ... plute snov, na splošno, polnjenje zrak ... zrak je popolnoma zaprt v majhnih škatlah, ali celice, ki so ločeni drug od drugega"

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com