ProSadGuru.com

Kako podaljšati cvetoče Viols

Viola ali Peder narašča v mnogih vrtovih. In če jim s pravimi pogoji, cvet, bodo od zgodnje pomladi pred snegom, brez pretiravanja - moj viola lansko jesen, celo zgodnje pozebe oktober doživeli, z nastopom otoplitvijo bomo še naprej cveti, in pod snegom v novembru se je na barve, da se to pomlad na koncu april rože spet prosim. Kako je to mogoče doseči?

Viola - najljubši vrtnarji

Če je bolje, da violo rastlin

Praktični nasveti: če želite razširiti cvetoče Viols - jih posadimo v različnih delih vrta. Na sončni lokaciji, cvetijo prej, vendar v poletni vročini lahko ustavi cvetenja v celoti. V Penumbra zdi cvetje kasneje in bo, morda, ni tako veliko, ampak tukaj so ne boji vročine, tako da lahko računamo na neprekinjeno cvetenja.

Pomembno je, da je zemlja v izbranem območju je bila rodovitna in dobro zadržuje vlago - če bo viola trpijo zaradi suše in pomanjkanja hrane, bo to zagotovo vplivalo na svoj videz. Najboljša možnost - rodovitna ilovnata tla z nevtralno reakcijo. Ne dajo violo v nižinah, kjer lahko spomladi ali po težkih poletnih deževju zastaja voda: verjetnost smrti rastlin. 

Video: Kako podaljšati cvetenja petunije. HowHelpPetuniaBlossom

Kako skrbeti za Viols

Cvet je bil bogat in dolg, pa bo Viola morali skrbeti. ne zahtevajo veliko: v arid pour časa, ne pozabite, da ublažijo in plevel (to posebej občutljive mlade rastline - plevel jih lahko utopi). Če se rastline gojijo v posodah (škatle, viseče košare, in tako naprej), je treba redno zalivati, brez čakanja suši tla.

Viola nezahtevna, vendar je dobra za nego govoriti dolgo cvetenje

Uporabne so hranjenje. Pred sajenjem priporočljivo, da se kalijev klorid in fosfatnih gnojil, v samem začetku nastanka cvetnih brstov za krmo za rastline nitrophosphate (1 žlica na 10 litrov vode), in v času cvetenja zalivamo pri koreninah z raztopino "Agricola-7" v enakem razmerju.

Če opazite, da je viola postalo slabše cvet, se novi brsti ne nastajajo ali se tvorijo slabo, cut rastline, pri čemer se stebla dolga 10-12 cm, in obilno prelijemo Feed the - tako boste spodbudili rast mladih poganjkov in nov val cvetenja.

Blede rože svetujemo, da redno odstranjevanje in potegne poganjke skrajšati, vendar tega ne more storiti, če želite, da izkoristimo vsako priložnost vzgojiti violo. Nisem opazil, da so ti postopki bistveno vpliva na trajanje ali obilica cvetenja.

Kako da širi violo

Če je vaš vrt rastejo neenakomerno violo, bodo njihovi cvetovi razveselila oko celo sezono. Zato je treba uporabiti vse razpoložljive načine za njihovo razmnoževanje, še toliko bolj, saj je ravno dovolj.

razmnoževanje semena

Svinja violo lahko nekaj datumov: posejana v januarju in februarju, bodo cvetijo že ob koncu prvega pomladi - zgodaj poleti (čeprav, da rastejo sadike ni preveč enostavno: v toplem stanovanju, s so pomanjkanje svetlobe sadik raztegne in imam zelo šibko). Sadike marca sajenje prve rože rastejo, da je enostavno, da bi v drugi polovici leta-. Tisti in druge rastline z varno zimo bo cvetijo obilno za naslednje leto, ki se začne zgodaj spomladi.

Posejana pomlad poletje viola že cvetijo obilno




Če seješ violo v poletnih mesecih (junij-julij) in posadili na stalno mesto v avgustu, njihovi cveti boste videli naslednjo pomlad. Prednost poletne pridelka - priložnost, da neposredno sejali na vrtu, brez težav lonci, razsvetljave in drugih "radosti" domačega sadiko. 

Številne sorte viole daje samo-setev, in če ne odstranite cvet stebla s semenskih mešičkov, lahko dobite zdrave in močne rastline, vse brez napora - spomladi bodo presajeni le na želeno mesto v vrtu.

Video: Kako podaljšati cvetenje violo !!?

Če raste lastne sadike iz semen ne želite, lahko kupite pripravljen - spomladansko cvetenje paleto Viols so ponavadi super. Potem najuspešnejši sorte lahko preprosto shranite in širi vegetativno: potaknjenci ali razslojevanje. In, da bi uspešni nakup bo pomagalo članek

razmnoževanje s plastenjem

Številne sorte viole tvorijo dolge stranske poganjke. V začetku jeseni (septembra) jih nežno (tako, da ne poškoduje) prishpilivayut na tla in Lopatenje. Do konca sezone so ponavadi korenine, in spomladi se mladi viola lahko odlagajo na stalno mesto. Začetek njihovega cvetenja je odvisen od tega, kako močna in dobro oblikovana veja bi - kot pravilo, se to zgodi do konca pomladi (maja).

Viola enostavno reprodukcijo

Ukoreninjeni potaknjenci dobro, čeprav se mi je zgodilo, in neuspehi. Toda ta metoda je bistveno hitreje kot sadika način, da se cvetoče rastline. Poleg tega je shranjena sortnih.

Video: Pridelovanje cvetja in okrasnih listavcih

Posaditi bolj aktivno oblikovali stranskih poganjkov, potegne njegov svetovanje nekoliko pritenit. Toda niso vse sorte, ki so potrebni - veliko dobro razvejano brez dodatnega napora z naše strani.

razmnoževanje s potaknjenci

Cepljenega viole prvič sem se potrudil to zimo. Moja spontani poskus z Viols Začelo se je v času odjuge februarja. Kasneje sem prebral, da cepljenega viole lahko od maja do julija in v začetku jeseni ukoreninjene rastline so posajene na stalno mesto.

Kot uporabljajo potaknjenci apical zadel, v katerem mora biti vozlišče je 2-3. Jaz sem jih navijali v lonec, ki zajema najprej prosojne plastične skodelice. V topli sezoni sajenja potaknjenci lahko presadijo v posteljo, ki je zajela film prvič. Pomembno je, da so potaknjenci niso v neposredni sončni svetlobi in zemlja je bila vedno vlažna. Ukoreninjenje v povprečju traja 3-4 tednov. Moj živali februar že cveti))

Viola Bela dama

Video: Nasveti za vrt / nasveti za vrtnarjenje

In na vrtu Viola dolgo cveti?

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com