ProSadGuru.com

"Onion sreča" - Allium

Video: različne zeleno čebulo

Allium (lat.Allium) - rod, vključno s trajnicami in balonasti trajnic in zelnatih (z nerazvitim žarnice) rastlin. Obstaja več sto vrst, med katerimi so užitne in dekorativne rasteniya- nekatere vrste združujejo obe lastnosti - na primer znano, da veliko drobnjak in čebulo Slizunov. Toda večina teh nenavadnih rastlin - so še vedno redki gostje naših hiš.

Allium Schuberty

Pred nekaj leti sem z velikim zanimanjem, da odkrijete čudovit svet dekorativne loki. Od takrat je moja zbirka se redno posodablja z novimi primerki. Ne da bi se spuščali v zelo botaničnih podrobnosti, bi rad danes bi vam predstavil nekaj teh lepot - morda kdo se zanima za te rastline tudi. Verjemi mi, da si zaslužijo za okrasitev naše postelje!

Allium nutans, brsti

Naj veliko Allium cvet na kratko, in po cvetenju, večina od njih izgubi svojo pritožbo, vendar pa je treba sejati, tudi za te kratke trenutke lepote. Na koncu, najbolj balonasti obnaša na enak način - vendar je noče narcis ali tulipanov samo zaradi njihovega bežnega čar? In z loki ...

Tukaj Allium flavum - eden pozdnetsvetuschih dekorativne loki: Imam pa samo posušilo. Šarmanten "fontane", kajne?

Video: Sajenje čebule

Allium Flavium

Tukaj je še ena - tako kot on oblika socvetja, cvetenja ob istem času (konec julija - začetek avgusta). Žal, ne morem določiti svoje ime - pakiranje žarnic se izgubi brez sledu, in z njim izginil, in skrivnost ime belega čar)) Kdo ve - povej mi!

Allium

Na splošno, v različnih dekorativnih loki, ki ni strokovnjak, razumeti zapletena. Poleg vrste za prodajo, so predstavljeni in hibridne oblike, ter informacije na embalaži pogosto niti ne načelno ali splošne narave - obvešča o posebnostih kmetijskih praks iz rodu (Allium) in ne več kot to ... ampak občudujem rastline, ki ne ustavijo, seveda)) oglejte si, na primer, ob koncu junija cvetenja Allium multibulbosum

Allium Multibulbosum

Ta rastlina je bolj za ljubitelje klasike)) in avantgardnih navijači verjetno cenili hibrid las, ki so nastale na podlagi Allium vineale - Onion vinograd ali vinogradnichnogo:

Allium & amp; amp-amp-amp- # 39-Hair & amp; amp-amp-amp- # 39;

Zdi se mu tudi v vsem svojem sijaju v drugi polovici junija, kot Allium siculum, značilna dokaj velikih in izrazitih cvetov:

Allium Siculum

Izgledajo nič slabši od mnogih vrtnih rož, se strinjam:

Allium Siculum cvetje

Allium azureum - modra lok - moja stara ljubezen :) Zdi se neverjetno, v cvetlični posteljo, kjer je njegova modra socvetja tudi usklajuje z veliko vrtnih rastlin. Sem letos je namigovanja blizu nizozemske balonasti perunike

Allium Azureum




Allium roseum (kljub temu, da je pod bilo to ime prodajajo žarnice, čeprav rože na embalaži je opazno svetlejša od leve na dejstvo). Raste v mojem vrtnic in je popolnoma v kombinaciji z nizkimi vrtnicami.

Allium roseum

Ta zrak tvori čebulo čebulice

zrak žarnico

Toda Allium atropurpureum, spektakularen intenzivno temno vijolične barve cvetov, tvorijo semena stroki, ki zorijo semena kot konvencionalne lokom

Allium atropurpureum

Ti krasijo socvetje, tudi v času, ko je lok že zbledi (btw, lahko cvet stebla okrasnih čebulo zasushivat in se uporablja v zimskih šopke)

Allium atropurpureum, seedpods

In če si ne more prezreti tukaj občutljivo cvetje

Allium & amp; amp- # 39-ljubek in amp- # 39;

Ti cvetijo konec maja - elegantno kroglaste socvetje pri nizki (10-12 cm) konico. Kolikor sem lahko razumel, da je hibridna formati o prodaji pojavi pod imenom Allium `Graceful`.

To nikakor ni vse, seveda. Ampak upam, da ste želeli, da se usede na svoje gredice teh čudovitih rastlin. In tudi te:

Allium Moly

Allium oreophilum

Allium neapolitanum

Allium karataviense

Allium rosenbachianum

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com