ProSadGuru.com

Dekorativni čebula Allium

Vedno sem bil prepričan, da je dekorativni lok z istim imenom običajno in običajno za vse glave z lila rastlin. Allium (alium) - dekorativni lok krasijo vsako dvorišče in svetle kroglaste socvetja. To nezahtevne trebušasta rastlina začne cveti pozno spomladi - v začetku poletja, in za dolgo časa "zamrzne" na vrhuncu lepote. Po cvetenju in med zorenjem semenske glave izsušijo dekorativni čebula Allium videti zelo impresivno.

nn

Toda pred nekaj leti v cvetličarni, sem videl vrečko čebulo sploh z drugimi listi. Pristal sem in bil presenečen nad lepotami puhasto kroglice. Sosedje so jih imenovali "sladoled na palčki." Kot je bilo potem pa sem ugotovil, da je ta vrsta imenuje KARATAVSKY.

To je eden izmed najbolj dekorativne in značilnih vrst rodu. Pecelj močno potisnjeni v tla, višino zraka dela 25-30 cm. Včasih se dviga nad sploščenih listov, včasih krajši od njih. Listi širok (20 cm) modrozelenih do vijoličasto tanek trak vzdolž gladek rob. Cvetovi so svetlo rožnate in vijolične sestavljeni v kroglasto, veliko cvetovi, gosto socvetje.

oo

Cveti od konca maja, za približno 20 dni. Po cvetenju roza škatle obliki sadja je tudi zelo dekorativni. Plodov v juliju. karatavskogo čebulni listi ostanejo zeleni za veliko dlje kot v drugih vrst tega rodu. On se umakne sončno mesto obdano z scrubby rastlin, tal zajema. To je odličen kandidat za sajenje v skalnih vrtovih in zabojnikov.

oo

dd

stoletja

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com