ProSadGuru.com

V potonike zbolijo, kar so prizadeti zaradi škodljivcev

Potonike sem že več kot štirideset let. Tudi v 80. letih je pridobil zbirko najlepših v tistem času sejemskih izvodov. Toda od trenutka nakupa, sem našel veliko mojih potonik znakov virusnih poškodb in vseh vrst lezij gob. Moral sem se naučiti, da se ukvarjajo s temi boleznimi. Niti razred nisem umrl in ni izrodila. In še vedno na mestu zgodnjega cvetenja hibridi bordo frotir, plišastih pol dvojni roza sorte, luksuzne kasneje roza in bele potonike in zelo lepe japonske okrasne sorte.

potonike 6

Glavni sovražnik mora vedeti osebno. gre za virus 

Najbolj mogočna sovražnik potonike - virusi. V 90% primerov dobiš te bolezni z nakupom slabe kakovosti sadilnega materiala. Toda tudi če ste pridobili zdravega odraščanja potonika koren, listnih uši in drugih sesajočih žuželk bo izvedla virus iz sosednjih obolelih rastlin. In po 3-5 letih boste videli svoje izdelke nove na listih brezbarvnih pol obroči in trakovi, in nekaj let, bodo oslabljene rastline trpijo zaradi različnih glivičnih bolezni.

Tudi če bi kupljene pion virus nikjer mogoče najti, bodo našli v plevel, kumare, krompir, paprika, jagode, maline. In sesanju žuželke v vašem vrtu je vedno tam.

virus

Kateri najdete na pione v plinskih sevalcih virusi?

Na srečo, ne vse sorte potonik odzivajo na razvoj virusa hude bolezni, kot so tulipani in gladiole. Večina starih sort ne dajejo zunanjih znakov bolezni, vendar pa sodobni ameriški frotirja zgodnji hibridi močno in hitro trpijo propade, ki združuje patogenih gliv. Vendar, če lahko dobre kmetijske prakse in varstva pri glivičnih bolezni kakršno koli se lepo cvetijo za nedoločen čas.

Značilno je, da je virusna bolezen pri potonike z enim samim patogena redko povzročijo običajno najdemo mešane okužbe. Botanični vrtovi so zdaj brez težav določi z laboratorijskimi metodami. Ljubitelji vem, da to ni potrebno, ampak za širino vizije, bom seznam glavne viruse.

Na primer, na cvetje z znaki virus zazna pestrolepestnosti rumeno (BYMV) mozaika fižola - na kopijah s simptomi izrastaniya leaf - virus kumare mozaik (CMV), Arabis mozaik (ArMV), rumena pritlikavost ječmena (BYDV). Pri nekaterih rastlinah s simptomi, ki se združujejo, plitvo mesto na listi je pokazala virus Narcissus mozaik (virus Narcisus mozaik) in aspermia paradižnik (virus Tomato aspermy). V večini primerov v kompleksu okužbe vključeni TAV viruse, CMV, ArMV, CarMV (virus Nagelj pegavosti - virus nagelj pegavosti), TMV (virus Tobak mozaik - mozaika tobaka), v različnih kombinacijah.

Pogremkovosti virus - glavna nadloga naših potonike

Skoraj vedno prvi virus, ki okuži naše potonike, tobak pogremkovosti virus (virus tobaka klopotec), ki je bil prej znan kot virus pion ringspot.

simptomi poškodbe vidim nobenega vrtnarja, če maja in junija, podrobnejši pogled v svojih obratih. Na listnih žilah pojavijo med obroči in pol obroči, trakovi različnih oblik in barv - svetlo zelena, zelenkasto rumene do svetlo rumene barve. Ti lahko združita, in je značilen marmorja listi ali linearni vzorec.

Resnost virusa je odvisna od vrste

Moje muhast potonike zgodnji ameriški Rdeči Charm frotirja hibridnih virusov čudil vse z datumom nakupa - za 40 let. In nič! Več bujne, pisane zgodaj rezanje trg ne daje mi nobene druge blagovne znamke.

Ta razred sem vprašal veliko vrtnarji. Kljub opozorilom, ki jih ni več mar za njega kot muhast za bolehen otrok. Posadili blizu maline, ne zemlyanikoy- pomladiti grmičevja, delimo in jih presajanje na novo mesto vsak 3 years- ne razprši za preprečevanje listne uši in gliv. To traja 3-5 let, in to nekako ubitih skoraj vsakogar. 

Ed sup

Pestrolepestnost na listih, vendar cvetovi elegantna. Tu so njegovi cvetovi od blizu:

redcharm

Katere gobe so prizadeti potonike?

Glivičnih bolezni na pion skupnem siva plesen, rje in različnih madeža.

siva plesen

Patogeni - Botrytis cinerea, B. paeoniae. Ponavadi spomladi takoj po ponovno rast mladih poganjkov na svojih bazah pojavijo rjave lise, nato pa na tej točki stebla gnilobo vrtnarja lahko vidite sivo prahu, in razpadajočim tkiva - majhne črne pike micelij. Stebla posuši in nato nadlamyvayutsya in pade. Včasih gniloba se pojavi že pri 10-12 cm nad tlemi.

S porazom listov pojavijo velike rjave lise, ki se postopoma suho suho vreme in v mokrih razmerah in prekrita s sivim cvetenja gnilobe. V času brstenja enako je mogoče videti v kali. Mala brsti obrniti črno, vihra ali gnilobe, in večje - porjavijo, slabo cvetenje.

Video: kumare. Pasynkovanie in pravilno gojenje

Bolezen se zelo hitro razvija, s hudimi primeri razpade grmovje, stebla vihra in padel. Gliva preživi na rastlinskih ostankov in korenike potonike, ki jih povzročajo gnilobe, ki se širi v dežju in nosijo mravlje.

Dejavno spodbuja razvoj bolezni hladno deževno vreme spomladi in poleti, in nenadne spremembe v temperaturi zraka. Hiter potek bolezni je navedeno v mokrih glinenih tleh in vlažilnega odseka ter odebeljena, slabo prezračenih zasaditev.

Na splošno je razvoj bolezni prispeva k visoki vlagi, odvečni dušik v senčenja tal ter rastlin. Močnejši od drugih prizadela zgodnje sorte, in predvsem - v hibridov.

grib1

rje 

Cronartium flaccidum. Ta bolezen se pojavlja na vseh področjih na severozahodu, na Krim. so opazili prve znake bolezni, sredi poletja, takoj po cvetenju. Na zgornji strani listov pojavijo rjavo, rumeno-rjave ali rjave barve z vijoličnimi progami mestih včasih obdan z rjavo obrobo. Na spodnji strani oblikovano majhno rumeno-rjave, oranžne blazinice, ki vsebujejo glivične spore, ki se zlahka prenašajo z vetrom, okuži nove rastline. Ob koncu poletja med blazine uredospores pojavi rumeno-rjave,-rog v obliki ukrivljene palice, v celoti pokriva lise na spodnji strani listov, ki zvijejo in posuši. Pod ugodnimi pogoji, se lahko bolezen razširi po 2-3 dneh, ki vplivajo na velika območja potonike.

Jesenska trosi okuženih borovi - vmesna gliva gostiteljice. Ta drevesa so lahko vir dolgoročne okužbe.

Razvoj bolezni prispeva k vlažno toplo vreme. Pod takimi pogoji je patogen hitro širi, v juliju, ki povzroča sušenje listov in skrajšanje rastno dobo, ki slabi rastline in negativno vpliva na zimsko trdnost in cvetijo naslednje leto.

rje

Cladosporium, ali rjava lisa 

Cladosporium paeoniae. Bolezen ponavadi se kaže v prvi polovici poletja, je pogostejša v južnem delu Rusije. Na listi so oblikovane velike rjave, rjave ali temno vijolične lise, ki se postopoma raste, se združijo, in lahko pokriva celotno ploščo. Sčasoma, temni madeži, in listi videti požgane. V mokrem vremenu na njihovi spodnji strani pojavi temno siva, dimljen patina sporulacijo glive. Včasih je prizadeta stebla, popki in cvetovi.




Na so mladi poganjki običajno oblikujejo podolgovate rdečkasto-rjave lise, nato pa se je steblo prekrito s temno in dimljen cveti, popki porjavijo, cvetovi odpadejo. Zimska makrokonidijev glive na odpadlega listja.

Septoria mesto ali rjava lisa

Septoria macrospora. Vpliva na liste in stebla. Prvi znaki bolezni se pojavijo v juniju in juliju na list na obeh straneh in oblikovane rjavo-rumeno-rjave okrogle ali podolgovate lise z vžigalnik sredini in temno vijolično meji. Postopoma lise Povezati in postane svetlo rjave barve s pepelom-sivo obarvano.

Bolezen se najprej pojavi na spodnjih listov, nato pa se širi navzgor steblo. V hujših primerih se listi popolnoma izsuši, vendar ne za dolgo časa, da pade. Bolezen slabi rastline in negativno vpliva na trdnost in cvetoče potonike naslednje leto.

vložki

koren gnilobe

Patogeni lahko glive iz rodov Fusarium, Botrytis, Rhizoctonia, Sclerotinia. Ti povzročajo gnitje korenin, stebel, potaknjenci in smrt rastlin. Bolezen se širi na vseh območjih, in so bili odkriti med presaditvijo ali reprodukcijo tako, da se grm. Prizadeta območja korenin in korenik porjavijo, zmehčano, gnilobe in umrl. Ko je vlaga tvorjen belkasta, rožnato sive ali zobnih oblog. Vir okužbe - kontaminirane zemlje in korenin. Ponavadi bolan oslabljene rastline, potaknjenci in ločimo s presaditvijo grmovje. Razvoj bolezni prispevajo k visoki vlažnosti in visoke kislosti tal.

škodljivci pion

Začel bom s prijetno: škodljivci iz pion je veliko manjši od bolezni, in velika izguba v urejeni vrt, da ne bi. Gosenice metuljev lopatasto Ugriz brstov v rastlinah posajene v senci ali pol-senco. Vex cvetličar lahko CHAFER tudi hrošči, mravlje in koreninske nematode. 


CHAFER hrošči

Te lepe bleščeče hrošči videla. Hrana chafer služijo cvetnih listov, prašnikov in pestičev cvetja morebitnih obratov. Kot hroščev rože svetlobe barve z močnim vonjem. Se mi zdi, da jim vsako pomlad - začetek sirene, nato šarenic in potonike zgodaj.

Video: Kako rešiti paradižnik pred krompirjevo?

hrošč

koreninske nematode

Naselili so se v Peony Root, ki povzročajo nodularne otekline. Po razpadu korenin se gibljejo v novih rastočih naslednjih potonike.

pločnik ant

Bil je videti vse: telo Mravlja je rdeče-rumena, 4-7 mm v dolžino, viri sladke izločki iz popkov in cvetov poje.  

Pest Control

Bronzovok sem le, da bo zgodaj zjutraj, ko sem občudovali novo cvetočih rož. Z mravlje, ki se borijo, pršenje gnezda sodobnih pesticidov na mravlje (te droge v prodaji veliko, ne bom oglaševanje).

Mravlje širjenje uši in uši - virus. Od uši in gosenic veliko pomoč škropljenje rastlinskih mamila iz nikotinoidov skupine in piretroidov. Na primer, Akhtar in Kinmiks.

Ogorčice še nikoli nisem srečal. Morajo se boriti strogo pregled korenine pri presajanju in zapisovanje vseh delonok z skrivenčena korenine oteklin in hude poškodbe gnilobi.

boj proti virusov

Zdravila brez virusov. Vsako pomlad gledam skozi moje ohrovt pione v plinskih sevalcih in pestrolepestnosti videza, upoštevajte te grmovje. Bolje je, da jih zapišete.

Če je ocena zame zelo dragocen, v jeseni, sem ga deponira stran od glavnih iztovora z potonike. Hkrati pa sem ga deliti na majhnem delonki na 1-2 popkov. Sem izbral najmočnejše poganjke, in pusti majhno, a zelo zdrav koreninski del. Zagotavlja dobre kmetijske tehnike.

Če je tako bolan potonika presaditi vsake dve leti, izvajanje klonske izbor zdravih območij korenin je potonika je izvzeta iz gnilobe, in včasih virusi.

Pomembno je, da potonike posaditi od jagod, malin, krompir, kumare in paradižnik, ter prepreči širjenje sesajočih škodljivcev.

Dian

Hibridni Moody Diana parki nisem bolan

Boj proti glivičnim boleznim

Z najbolj nevarno Botrytis boju je težko, vendar je mogoče. Zgodaj v spomladi zasaditve muhast ameriških hibridov moram lopato zemljo nad potonika bush BARES vrh zbujam ledvic in se zdravijo z fungicidov. Potem mulčenje grm sveža plast peska, brez organske. Izmenični fundazol, VITAROS in kmalu. Sem preživela tri aplikacije: v aprilu, začetek in konec maja.

Rja in druge glive pomagajo enake droge, ki sem ga napisal v članku o gladiole. Če glivične bolezni vrtiček sem poskusil, da ne pršite fungicidov. Če je sorta nagnjeni k glivičnih bolezni poraz, sem ga potresemo profilaktično maja, prej ali zbor, in na koncu poletja - Ridomila Gold.

rozpi

Toda pri preprečevanju bolezni, da mi pomaga, da ekološko kmetovanje. Nikoli ne pride svež gnoj in sveže trave na pion pridelkov mulčenje vsak padec le staro začinjeno kompost. Gnojenje z kompleksnih mineralnih gnojil za pione v plinskih sevalcih storiti strogo lokalno in ne zlorabljajo dušikova gnojila. In vendar - redno Zdravim vse svoje pristanek AKCH- koristne glivic in bakterij aerobni in zatiranje gnitja mikroorganizmov.

Sredi avgusta smo odrezani vse liste in pion ležala v kompostnem kupu za nekaj let za dokončanje dezinfekcijo. Rezultat vseh teh ukrepov - zdravih rastlin, lepe rože

Jpn

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com