ProSadGuru.com

Gladiole shranjevanje

gladiole shranjevanje

Želim deliti moje izkušnje za predelavo in shranjevanje gladiole po žetvi.

Nekateri pridelovalci menijo, da je treba za preprečitev glivičnih bolezni od stare matere korenu zamenjavo popolnoma odstraniti s koreninami takoj po kopanje. Drugi se ga odstrani, ko je po sušenju.

Preveril sem tako, in ugotovila, da imata oba metode pomembne pomanjkljivosti. Ko ločevanje stare korenike (s koreninami 2. stopnja) po kopanje collum substituent poškodovana postane neenakomeren.

Hkrati nekateri del starih gomoljev še vedno ostaja. Če nosilne korenike odstrani po sušenju, lahko patogene glive razvijajo v dovolj visoki temperaturi v procesu sušenja. Poleg tega bo to trajalo zelo pomembno mesto za sušenje.

Mi deluje drugače. Takoj po kopanje gladiole ločene klubnepochki (Baby). In stari stebelni gladiole ločijo le na korenine substituentom, in se ne odstranimo in skrajša za 1 cm.

Nato so stebelni skupaj z otroki iste sorte objavljen v gaze vrečah z etiketami in potopljen 30-60 min pri 0,2% raztopine kalijevega permanganata.

To profilakso proti resarja za dodajanje ali Decis aktellik (pakiranje 10 L). Po obdelavi z Babe stebelne končno sušimo pri temperaturi 20-25 stopinj, za enega tedna.

Potem enostavno loči od ostankov korenin matične korenu. Ne nosijo okužbe, to storite brez pomoči nožem. Babe zložene v papirnate vrečke za zimo, in ostalega rastlinskega materiala se suši približno 2 tedna. Donets nadomestni korenike so gladko kot popolno odstranitev fallopian gomoljev takoj po kopanje.

Prostor za žarnice meček razkuževanje letno. Pred polaganjem shranjevanje čebule gladiole rastlin rahlo posuta s prahom iz smrekovih iglic, ki se sama pripravlja (preden ga je mogoče kupiti v lekarnah). Šibka, slabo dozorele gomolji po sušenju parafinov.

Sadilni material shranjen pri temperaturi 5-7 stopinj. Odpadništvo se skoraj ne zgodi, uničil otroci ne gledajo, da je vedno dobro kalitev.

To dokazano za več let na način, da se prepreči širjenje glivičnih bolezni, zmanjša količino dela, ne zahteva veliko prostora, da se posuši. Vse to je zelo pomembno za gladiole shranjevanje v odsotnosti las.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com