ProSadGuru.com

Prezimovanje gladiole

prezimovanje gladiole

Že četrto leto moje gladiole varno preživijo zimo na prostem. Vse se je začelo s tem, da ko bo pomlad našel v flowerbed gladiole kalijo-otroke, ki so izgubili med ribolovom v jeseni. Potem sem se odločil, da bo izvedel eksperiment - zapustil pred zimo več odraslih žarnice.

Ob prvem svitu zmrzali zmanjšati liste rastlin in gomoljev, zajetih s kompostom in suho listje. Spomladi, takoj, ko je zemlja segrela, se je zdelo, da vzklijejo in gladiole. Ampak to je slabo, da skupaj z velikimi žarnice kalijo in otroci, ki so nastale lani poleti. Seveda so, da je v taki bližini, odcedimo žarnico.

Prva palačinka izkazalo grudaste. Potem sem se odločil narediti drugače. V jeseni je izkopal vse gladiole, osušimo in ločene otroke. Ona obravnavajo kot ponavadi v temno rešitev češnja kalijevega permanganata. Sredi oktobra, pred sajenjem gladiole korenike ponovno obravnavati z enako rešitev, zdaj pa samo posipanje.

prezimovanje gladiole

pristanek del vnaprej pripravi dajanje na kopanje kompost. Čebulice posajene na globini 18-20 cm. Pred zmrzal zajela pristanek suhim listjem in slamo. Nato dodatno posuta sneg.

Video: Rastemo gladiole z otroci Vrtnarjenje Issue 073

Od prezimovanje rastlin iz močne in zdrave. Waking prednost - cvet puščice overwintered rastline rastejo močnejši. Konec koncev je šibka točka puščice na dnu same žarnice. Rastline, ki so prezimila, ne more biti vezana na deleže in zasajene v spomladi je vezana zagotovo, sicer bodo hitro prelomijo v vetru. In kar je najpomembnejše - sem se rešil problemov ohranjanja korenike pozimi v stanovanju.

Obstaja, seveda, in izgube, vendar pa v spomladanskem sajenju ne presega odstotek izgube. Od 320 korenike zasajene umrl samo 8 kosov, in včasih hladno in dosegel -30 stopinj.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com