ProSadGuru.com

Zatočišča Rose: osebna izkušnja Tatiana Zhirkov

Rosa, zmrzal na listih

Posameznik se lahko pogosto slišimo: Ne pristanišče vrtnic, so listi ni obrezan. Včasih sem, da storijo enako - do prvega res hude zime.

Na področjih, kjer je prvi sneg je moja koča skoraj vedno gre v pomladnih in snežne zamete, so običajno višje meter. Vrtnice popolnoma pod prezimila dobro in cvetijo naslednje poletje. Toda v decembru 2002, na kopnem brez snežne zmrzali hit, in veliko vrtnice umrl. Prav tako sem izgubila velik del moje zbirke.

Po tem sem začela skloniti in pokrijemo vrtnice za zimsko lutrasilom. Rezultati so presegli moja pričakovanja: zraste do ogromne velikosti, cvetijo veliko bolj bogat in prijazna. Pred tem nisem nikoli uspelo doseči takšno Bučan cvet. Počitniška hiša se nahaja v gozdu, v severozahodnih predmestju. Sneg se topi dokaj pozno, zato so vrtnice cvetijo kasneje kot na drugih področjih, za približno dva tedna. In ko je zima brez strehe nad glavo - za en mesec. Toliko sort in res ni imel časa, da bi spet cvetijo. Zdaj je drugi val cvetenja skoraj ni slabša od obilica prvi.

Potem ko se je začela pripogibati grmovje, sem se soočila s problemom. Pokončna debele veje chaynogibridnyh so vrtnice in floribunda vrtnice manj prožna in bolj krhek kot shrabov in pletistyh - bend odrasli zadel praktično nemogoče. To je lahko samo zelo skrbno bend mlade poganjke. Odločil sem se, da eksperimentirate: nastaviti višjo lok in narežemo vrtnice na njihovo višino. Grmovje obmerzli niti meter pokrov, zelo hitro začela rasti in cvetenja 3-4 tedne prej kot običajno, ki vplivajo na njegovo velikost in sijaj cvetenja. Takoj kot priložnost, da jih obrezati, tako da je vsak grm vedno vsaj en cvet. Od takrat, obrezovanje vrtnice, sem preživela pomlad in jesen skrajša le na vrhu za kritje višine.

Analiza rezultatov pozimi, sem opazil eno posebnost: skupina pokrita en velik kos lutrasila prezimovanje enkrat bolje invalidskih grmovje.
In večja je površina zavetje, boljše prezimovanje. In sem ugotovil, da so v naših težkih pogojih kot nalašč za zimske in cvet vrtnice vzrejene za toplejših podnebjih, in celo sorte plinov.

Pripravite sani poleti in jeseni




Od začetka avgusta, se ustavim, da bi dušikovo gnojilo. Dušik spodbuja aktivno rast in nastanek novih poganjkov, ki še vedno nima časa, da dozori pred hladno vreme. Torej, do konca septembra bom še naprej gnojenje kalija in magnezija gnojil, in prispevajo k zorenje poganjkov.

Od začetka septembra, ustavi popolnoma zalivanje, tudi če je toplo in suho vreme. V drugi polovici meseca se začne postopoma obrezovanje listov na dnu grma. Postopek je zelo zamuden in traja približno tri tedne: Imam dokaj veliko zbirko vrtnic - približno 400 sort.

V začetku oktobra sem odstraniti preostale liste in spali. Ko sem poskušal zapustiti Rose z zimskim listje, in mi ni všeč rezultat. Naslednja poletne vrtnice dolgo boleli, je cvetenje šibkejše in je moral porabiti veliko časa bori z overwintered na starih listja gliv. Mnogi pred prigibaniem in zavetje vrtnic rezano cvetje, sadje in jajčnikov. Po mojem mnenju, je bolje, da tega ne bodo storili, kakor koli obrezovanje spodbuja rast. Med odtaja, ki je osrednji Rusiji v zadnjih letih, ki se pogosto pojavljajo v zimskem času, lahko vrtnice priti v teku rasti. To negativno vpliva na njihovo prezimovanja razlogov. Mnogi menijo, da bi bilo slabo dozorele poganjke pred zimskim spanjem odstraniti. Moja izkušnja je ravno nasprotno: včasih prezimovanje ni slabše sploh popolnoma dozorela, in včasih celo bolje. Največja težava, ki se lahko pojavijo pri slabo zapadle zadel, - sušenje na zgornjem delu.

Konec oktobra - v začetku novembra, sem odstraniti vse rastlinske ostanke pod grmičevja, trajnic in odrezani plitvo, vkopan v tla na 5-10 cm. Z Lopatenje sem zavrnil, ker prinaša več škode kot koristi v mojem smislu: podprevayut vrtnic. Potem sem obravnavajo vse grmovje vitriol je proti glivičnim boleznim. Potem sem začel, da se veže in ukrivi navzdol shraby in plezanje vrtnice. Večina grmovja naenkrat dal nemogoče - da bi prekinil, tako da bend v nekaj pipe. Trenutek, ko se je treba ustaviti, je intuitiven, impedanca poganjki. V samo nekaj letih razviti sposobnosti, tako da so zlomljene veje praktično ni. Na tleh je zadel ne dajo, tako da 10-20 vrzel cm zraka, in jih popraviti v tem položaju. Ko je to morda najbolj pomembno in težko faza je končana, sem dal lok za vrtnice snega razbil. Ti so zložene v dveh plasteh lutrasil-60 in pritisnil na več mestih, pa ne bo odnesel v močnem vetru.

Obstajajo tudi tako imenovane neukryvnyh vrtnice. To je predvsem hibridi vrst vrtnic - bela, nagubana in hrapavim, zimsko-Hardy sort kanadske in ameriške vzreje, kot tudi nekaj starih sort vrt. Vendar pa lahko zelo malo jih je prezimovanje v polni rasti, ne da bi ogrozili kasnejše cvetenje. Večina tako imenovanih Rose neukryvnyh prezimijo in cvetijo veliko bolje, če si jih dal. V zimah, še vedno mat prenesejo v globino snega.

, Seznam sort z rosebook.ru mestu. Seznam je narejen na podlagi osebne izkušnje ruskega rosarian.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com