ProSadGuru.com

Stalno cvetenje vrt Elena taborni ogenj




Garden Elena Kostrova

Elena Kostrova - pokrajina oblikovalec in lastnik vrta na jugozahodu predmestju. vrta - 6 hektarjev, starost - 7 let, in njegov značaj kot zbiralec določa Elena boj z oblikovalec. Tukaj je, kako ji pripoveduje zgodbo o njeni zgodovini:

Sanje ustvariti preprost za nego in cvetenja od marca do oktobra, na vrtu se mi ne utrujaš za dolgo časa. Sem prebral ironično Leto vrtnar Karel Čapek in se naučili v nesrečni junak sam. Sčasoma je hobi vrt oblikovanje postalo moj poklic.

pomlad

Ne vem, kako je v svoji domovini, na Češkem, in imamo letno vrtnar začne marca. Po dolgi zimi sem poskusil hitro priti na vašem vrtu. Zgodaj spomladi v Moskvi - ni najboljši čas, vendar se ogreva sonce jasah že cvetočih trobentice. To ogreje moje srce, ko sem se, da je tako - razpršijo sneg zgodaj v sezoni gnojilo. Drugo delo na vrtu, zdaj tam. Toda na zadnji sneg talil, Brunner cvet, vijolice, Muscari, lungwort in erythronium, in smo prišli na vrtu čisto. Dobesedno teden ali dva sonce greje zemljo, in bodo morali travo postelje (plevel zdaj bolj kot kdaj koli prej z lahkoto odstraniti iz tal s koreninami), odstranite pokrov z vrtnicami - vedno na oblačen dan, da se prepreči opekline. Delamo in ne utrudijo občudovati narcis, jereb, tulipani. barva sploh ne ni slabša cveteti in svetlo listje z dreves in grmovnic: rumena in vijolična v physocarpus &lsquo-luteus&rsquo- in &lsquo-Diabolo&rsquo-, smetane Derain &lsquo-Elegantissima&rsquo-, bela in roza iz vrbe &lsquo-Hakuro-Nishiki&rsquo-, skoraj črno zlato iz bezeg &lsquo-črna Lace&rsquo- in &lsquo-Plumosa Aurea&rsquo-. Vedno lepa Tui z rumeno (&lsquo-Rheingold&rsquo-) in smaragdno (&lsquo-Smaragd&rsquo-) igle, modro brinja &lsquo-Blue Carpet&rsquo-. In ko je konec maja - začetku junija cvetenja Lilacs, veste: življenje je dobro!

poletje

Junij. Blooming medvejka, Aquilegia, Veronika, bolhača, potonike, kovačnik in češmin z barvitim listjem. Toda ni časa za počitek - se bomo še naprej borili proti plevelom. Čeprav, če so pravilno oblikovani postelje, nato pa do sredine junija, trajnice so zaprte in plevel ne pusti priložnost. Poleg tega je treba nahraniti pristanek in zrahljamo zemljo. Na srečo, zadnja moram redko - sem najprej poskrbel za kakovost zemljišča: Imam ilovice na kraju samem, in pod globoko kopati sem šote, peska in kompost. Prav tako uporabljam mulčenje, in to mi omogoča, da ublažijo manj. Druga pomembna točka programa - košnja trave, da je od trenutka, ko je zemlja suha, in vse do zmrzali bodo morali na kosilnici vsakih 7-10 dni. Ne moreš gnojiti, ne podseivat trave, plevela (večina plevel ne more tolerirati pogosto košnjo) in ne zaliti (če je poletje ni preveč suha), vendar je treba kositi. Seveda, angleška trata ni izkazala, vendar zelena trata, kjer se lahko igrajo otroci, - v celoti.Načrtovanje gredicami, ne pozabite, da na vrtu - to ni samo cvetenja, ampak tudi umetnost in listnatih rastlin. Igrate lahko na razliko v teksturi, barvi, obliki in velikosti listov gostitelja, Heuchera, Black cohosh, Ligularia, praproti in okrasne trave. Dobro, v senčnih gredicami astilbe, Salomon pečat, darmera, astilboides in rue, njihova glavna prednost - absolutna preprostost in stabilen okrasni. Od junija do julija na vrtu cvetijo sort chubushnika. Mimogrede, na tisoče dišečimi belimi cvetovi veselja do vsako leto, chubushnik morali redno pomladiti. Sredi poletja - čas vrtnic. Ko cvetijo, sem pozabi na vse težave, ki so povezane s skrbjo za njih, in je pripravljen, da bi sedel ure in ure, občudovali njihovo Rose Garden. Vrtnice popoln odtenek geranije, žajbelj, mačjo meto, gostitelji, ostrožnikov in rmana. Daylilies - odlična sredstva za novo znanje, cvetlični vrt, vendar lilija je treba skriti v sredini, tako njihovo po cvetenju uvela stebla ne pokvari celoten vtis. V avgustu, prva zasedba Echinacea, zlate, stopnje stonecrop vidno in zagotovo Phlox. V odvisnosti od sorte, so začeli svoje delovanje v juliju (&lsquo-Natasha&rsquo-) in nadaljevala do začetka oktobra (&lsquo-kardinal&rsquo-). Moj ribnik je dekorativni skozi vse leto - pri oblikovanju obale sem zimzelena drevesa in grmovnice. Bright vzmet poudarek - ognjiča in Narcissus, je še posebej dobra oblika frotirja &lsquo-Flore Pleno&rsquo-. Jeseni navadne množice stranke v solist postane Euonymus sveto - njegovo listje je pobarvana v roza in vijoličnih odtenkih.

jesen

Med palm grmovnice za jesen dam hortenzije paniculata. Razvrsti &lsquo-Lime svetlobe&rsquo- in &lsquo-Vanilla Fraise&rsquo- cvet sredi julija in cvetijo do zmrzali najbolj. Socvetje postopoma spremeni barvo iz svetlo zelene preko bele do temno roza in zasyhaya pridobiti plemenito sepia. Hydrangea echo stevia vijolična, Miscanthus, Colchicum, pade anemone in helenium. Oktobra sem cut listi listavcev, trajnic, ki tega ne storijo v spomladi, ko je treba pozornost bo vedno zelene rastline. To je zelo pomembno, da se čiščenje trate z odpadlega listja - če ne, bo moral povrniti v naslednji sezoni. November - zadnji mesec, ko sem se pojavijo na vrtu. Listi so obkrožila in razpoloženje nastavite iglavci in grmičevje s svetlo sadje: snowberry, bezeg, Viburnum, Žutikovina, Euonymus. Najpomembnejši primer v pozni jeseni - skriti vrtnice in iglavcev vezati na njihovo regijo zlomom pod težo snega.

zima

December in januar - najboljši čas za razmislek o novem vrt sestavi. In v februarju, s pomočjo umetne svetlobe, začnem sejati petunije in drugih enoletnic, ki bodo dekoriranje verando v poletnih mesecih. In seveda, sem ponovno prebral Čapek.

Nasveti Helena Kostrova

  • Rastlinski žarnice v sredini cvetlični vrt, ki jim nadomesti trajnice so jih pokriva po cvetenju. Pozno obraste gostiteljev in daylilies - odlična izbira za ta namen.
  • Clematis skupine zhakmana in vititsella - čudovit par za plezanje vrtnice na lok. V zimskem času, samo razrezan na raven tal, in se absolutno ne motijo ​​z vrtnicami kokoši pod zavetje za zimo. Clematis Skupina ne integrifoliya pridejo ven za rast loka, ampak na majhnem obelisk bodo okrasili vrt bujno cvetenje od junija do septembra.
Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com