ProSadGuru.com

Gozdnih in poljskih rastline na vrtu: BRŠLJANASTA GRENKULJICA

Video: Uporabne rastline

Nekaj ​​je privlačen v travi na polju, v barvah, ki cvetijo na travniku vsako poletje. Mi izpolniti svojih vrtovih elegantna kosov rejci, ampak zaradi lepote nedaleč iskati - to je tam, samo moj doseg ... In mimogrede, lepota je tudi koristno - večina divjih zelišč imajo zdravilne lastnosti.

BRŠLJANASTA GRENKULJICA

Video: Užitne divje trave - bentgrass in Kentucky bluegrass

Ne, nisem proti "kulturnih" barv))) Po mojem gredicami, so, seveda, imajo v izobilju. Ampak za nekaj časa bom z veseljem jih kombinira z rastlinskimi vrstami gozdov in polj, in nikoli v njegovem podjetju ni bil razočaran.

Lansko poletje sem začel niz publikacij, namenjenih dikorossam. Povedal je o milfoil, geranije, manšeta, Veronica chamaedrys, Meadowsweet (dropwort) in njena najljubša - Ajuga reptans. In to pomlad zapisana še vedno svojo staro idejo - postaviti cvet, sestavljen iz dišečih vrtov in zdravilnih divjih rastlin - tako majhen (! Še) Lekarna kuhinjo vrt je. In ta čas, želim ti, moji prijatelji uvesti, z rastlino, ki je odkril pred kratkim - Boudreau hederacea.

Video: zdravilne rastline

BRŠLJANASTA GRENKULJICA je težko najti

Vsi so se ga mora videti, in tudi plevel iz svojih postelj in cvetličnih gred. Spletna stran je bila že enkrat vprašanje o Boudreau, vendar je vredno, da pridejo nazaj na pogovor. To lezenju sredstva z nizkim (25-30 cm) dvigne steblo povsod in vzrejo polnem finim, ki se uporablja kot robnika in ampelnyh kultur. Za posebnega vonja Boudreau imenuje psa meto, in je dobila ime sorokaneduzhnik za njegovo sposobnost, da ozdravi številne bolezni.

Dejansko ljudsko zdravilo uporablja Boudreau kot choleretic, diuretik, protivnetno, ekspektorans in analgetika za bolezni dihal, jeter, žolčnika, različne bolezni prebavil, kot tudi navzven - z kožni izpuščaji in odrgnin.

Phytotherapeutist M.V.Gordeev pripoveduje o čudovitih lastnostih in uporabi Boudreau hederacea, kot tudi, kako pravilno zbrati in nabavo zdravil surovin:




Vrt Glechoma ne hederacea zahtevajo posebne pogoje ali skrbi. Presenetljivo je, raste pod drevesi in grmovjem, se lahko uporablja kot pokrovnosti tal v cvetličnih vrtov. Cveti zelo zgodaj, in to je že dobro - si predstavljam, je pred kratkim prišel na sneg v vrtnih rastlin še zbuditi, in bujno zelenje plazeče zadel Boudreau, posuto z vijoličnimi cvetovi, prijeten za oko. Letos na našem območju je razcvetela v aprilu!

Video: Lunin koledar. Zdravilna zelišča. april 2016

BRŠLJANASTA GRENKULJICA

Potem so gojene rože skrivajo svoje liste Boudreau, vendar med seboj niso motili. Kakorkoli že, sem se varno ob bok Rudbeckia, zvonci, daisy, jetičnik Koloskova in drugih rastlin v gredicami. In, seveda, sem se naselili na mojem vrtu lekarne))

Boudreau transplantacija je zelo enostaven: tvori niz plazeče poganjke z mladimi v trgovinah, ukoreninijo, komaj dotikajo tal. Presaditev nosi praktično neboleče in popolnoma nezahtevna. Pravzaprav, to in presaditev pogosto ni potrebno - samo pošlji poganjke v pravo smer.

In ti si v svojem vrtu raste divje trave?

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com